אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

 

יצא הגליון השני של חדשות כנס עם עדכונים מהשטח ומאחורי הקלעים

  

 

 וגם גיליון מספר 14 - פברואר 2012 


 

 

 

פנייה להשתתפות בסקר


 
בין משתתפי הסקר תתקיים הגרלה על סך של 500 ₪ !

שלום רב,
סקר זה מהווה חלק ממחקר הנערך במרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי באוניברסיטת חיפה, בעקבות המחאה החברתית שהתעוררה בישראל, נושא בו עוסק גם הכנס השנתי של המרכז (מצ"ב תכנית הכנס).
לשם כך, הננו פונים אליך בבקשה להשתתף וליטול חלק בסקר קצר (כ-5 דקות). ניתן למלא את השאלון באתר עד לתאריך 24.03.12 בחצות.
עם תום הסקר, תתקיים הגרלה בקרב כל המשתתפים אשר ישיבו על השאלון במלואו.
סכום הפרס בגובה של 500 ₪ יתחלק בין 3 זוכים:
זוכה ראשון - 250 ₪
זוכה שני – 150 ₪
זוכה שלישי - 100 ₪
חשוב להדגיש כי המענה על השאלון נעשה בעילום שם, ללא כל אפשרות לזהות את המשתתפים. בסיום המחקר יישמרו הנתונים באופן אנונימי וישמשו אותנו למטרות סטטיסטיות בלבד.
במידה שתחליט/י להשתתף בהגרלה, פרטיך האישיים ישמשו אותנו לצורך ההגרלה בלבד, ולא לשימוש עסקי/מסחרי כזה או אחר!
כמו כן, אנו מתחייבים כי לא יתבצע כל קישור בין תשובותיך לשאלון לבין פרטיך האישיים!


לשם השתתפות בסקר אנא לחצו כאן

תוצאות הסקר יראו אור באתר המרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי שכתובתו: http://organizations.haifa.ac.il
במידה שמתעוררות שאלות, או נדרשות הבהרות, ניתן ליצור קשר עם ורד אלון, מרכזת המרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי, בטל': 04-8249581 או בדוא"ל לכתובת: cohrm@univ.haifa.ac.il
תשובותיך חשובות לנו מאוד, אנו מעריכים מאוד את השתתפותך ומודים לך מקרב לב על שיתוף הפעולה.

פרופ' יצחק הרפז, ראש המרכז ודיקן ללימודים מתקדמים,
ורד אלון, וצוות החוקרים מהמרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי באוניברסיטת חיפה
 

 


 


גרטנר: "ארגונים אינם יכולים להרשות לעצמם להתעלם מהמדיה החברתית ככלי לתקשורת בשעת משבר"

עד 2015 תשולב המדיה החברתית ב 75% מהארגונים המחזיקים בתוכניות ניהול המשכיות עסקית

מדיה חברתית יכולה להיות המפתח לשינוי תחום ה-BCM (ניהול המשכיות עסקית), ובמיוחד נהלי התקשורת והניהול של משברים/אירועים, כך עולה מדו"ח גרטנר (ניו יורק: IT) - חברת המחקר והייעוץ הבינלאומית המובילה לתחום ה-ICT. על-פי האנליסטים, עד שנת 2015 צפויים 75% מהארגונים המחזיקים בתוכניות BCM לשלב שירותי מדיה חברתית ציבורית, באסטרטגיות שלהם לניהול תקשורת בשעת משבר. בגרטנר ממליצים לעוסקים ב-,BCM להתחיל כבר עכשיו בבחינת ההזדמנויות והסיכונים הטמונים במדיה החברתית.  

 

להמשך לחץ כאן 


משרד התמ"ת ינגיש את כל החוזים הקיבוציים במשק – 33 אלף במספר!
משרד התמ"ת שכר את חברת אימג'סטור לפרויקט סריקה והעלאת כלל החוזים הקיבוצים במשק
החוזים הקיבוציים, המפוזרים בכ- 6000 תיקים שונים בגנזך המדינה, יונגשו לציבור הרחב ויפורסמו באתר האינטרנט של המשרד. הפרויקט, בהיקף השקעה של מאות אלפי ₪, נועד להנגיש את החוזים הקיבוציים לכלל העובדים במשק, כך שכל עובד המשתייך למקום עבודה מסויים, יכיר ויוכל לעמוד על זכויותיו בהתאם להסכם הקיבוצי.המדובר בסריקה של כ -33,000 הסכמים קיבוציים שונים הנמצאים בכ-6000 תיקים שונים בגנזך המדינה. העבודה כוללת המרת הקבצים ל – PDFוהטמעתם באמצעות תוכנה ייעודית במשרדי הלקוח. שווי העבודה מוערך במאות אלפי ש"ח ואמור לעלות במלואו לאתר האינטרנט של המשרד תוך כחצי שנה. הנגשתו של מידע חשוב זה לציבור, יאפשר לכל עובד המאוגד בהסכם קיבוצי, לדעת מהם זכויותיו, לאילו השתלמויות וידע העובד זכאי, שווי התעריפים השעתיים הקבועים במסגרת ההסכם הקיבוצי והטבות סוציאליות אחרות הנגזרות מאותו הסכם קיבוצי.שר התמ"ת, שלום שמחון: "לצערי, עד כה, לא הייתה לעובדים במדינת ישראל גישה נוחה וישירה להסכמים הקיבוציים עליהם חתומים הארגוני היציגים שלהם ולמעשה, לא הייתה להם דרך קלה ונוחה לבדוק את זכויותיהם לפי ההסכם. המהפכה באכיפת חוקי העבודה, שעברה בכנסת לפני כחודשיים, נשים דגש לא רק על אכיפת חוקי העסקה הקבועים בחוק אלא גם על חובותיהם של מעסיקים"

הרהורים על היבטי הפרטיות של קבלה לעבודה - גיוס עובדים באמצעות מכוני מיון
בני וולך
מנכ"ל חברת- q.h.r פתרונות כמותיים לבעיות איכותיות, מנהל משאבי אנוש כ 30 שנה בכרמל מערכות, מי עדן, קיבוצים, אישי ישיר ובנק המזרחי
בשנים האחרונות מתחזק מעמד העובד מול המעסיקים. המחוקק מחד וארגוני העובדים מאידך מצליחים ל"העביר" חוקים המקנים להם זכויות ומגנים עליהם מפני שרירויות לב המעסיקים ומפני יחסי עבודה חד צדדיים. כמנהל משאבי אנוש כבר למעלה מ30 שנה (שבשנה האחרונה מחפש את המשך דרכו) עסקתי רבות בתחום הגיוס והמיון והרביתי להסתייע לשביעות רצוני המלאה בשירותיהם של מכוני מיון מקצועיים, הן כשולח מועמדים למיון והן כמועמד שעבר מבחנים בעצמו. בימים אלו בהם התחיקה תופסת את העובד כ"יצור" בוגר המסוגל ל"עכל" מידע ולקבל החלטות עבור עצמו , העובד ורק העובד מחליט היכן להשקיע את כספי ה"פנסיה" שלו, האם להתאגד או לא, באיזה בנק הוא ינהל ענייניו ובאיזה חברה ינהל את החשבון הסלולרי שלו, וכד'המחוקק במדינה דמוקרטית שומר על כבוד האדם וזכותו לדעת . לאחרונה הוגשה הצעת חוק שמטרתה לפצות כספית מועמדים לעבודה על הזמן שהם מקדישים למבחני המיון (בד"כ 6-9 שעות). וב28.2.2012 נכנסה לתוקף הנחיית הרשות למשפט טכנולוגיה ומדע במשרד המשפטים בהקשר לחוקי הגנת הפרטיות והגנת המידע ואייך ליישמם בתהליכי גיוס מועמדים לעבודה ע"י מכונים למיון (המשרד יאכוף הנחייה זו בפועל מ1.6.2012). ההנחיה פורסמה לאחר פרסום טיוטות וקבלת תגובות מהמכונים ומגורמים שונים ולהלן תמציתה.
למאמר המלא לחץ כאן

עמותת "קו משווה" יוזמת שיתוף פעולה עם חברת ההשמה "חבר"
שיתוף הפעולה הינו מהלך אסטרטגי בסופו תצורפנה למיזם ההשמה של "קו משווה" מרבית חברות ההשמה בישראל
עמותת "קו משווה", הפועלת למען יצירת שוויון הזדמנויות בשוק העבודה והגדלה משמעותית של מספר האקדמאים הערבים המשולבים במגזר העסקי בישראל במשרות הולמות, מובילה מהלך אסטרטגי של שיתופי פעולה עם חברות השמה בישראל. במסגרת המהלך, חברות ההשמה ישימו דגש רב על השמה של אקדמאים מהמגזר הערבי. חברת ההשמה הראשונה שנרתמה לנושא היא קבוצת "חבר" ובימים הקרובים ייחתם הסכם עם חברת מנפאואר. מודל עבודה חדש נבנה עם מספר חברות השמה, על פיו "קו משווה" תמשיך לאתר את המועמדים ואילו הקשר עמם והפנייתם למשרות יתבצע על ידי חברות ההשמה, כאשר היעד הסופי הוא שמועמדים מהחברה הערבית יפנו ישירות לחברות ההשמה מתוך אמונה שתוענק להם הזדמנות שווה.
 להמשך לחצו כאן

החוק למניעת הטרדה מינית, התשנ"ח - 1998
עו"ד נעמה שבתאי בכר
משרד עו"ד נ. פינברג ושות'
ביום 9.2.2012 פורסם תיקון מספר 7 לחוק למניעת הטרדה מינית, התשנ"ח 1998 (להלן: התיקון לחוק).התיקון לחוק האריך את תקופת ההתיישנות שהיתה קבועה בו, כך שהחל מיום 9.2.2012 בתי המשפט לא יידונו בתביעה אזרחית לפי החוק שהוגשה לאחר שחלפו 7 שנים מיום שנוצרה העילה (לפני התיקון לחוק, תקופת ההתיישנות עמדה על 3 שנים).התכלית בבסיס התיקון לחוק, כפי שעולה מדברי ההסבר להצעת החוק, הינה לאפשר למספר רב יותר של נפגעים להגיש תביעות אזרחיות לפי החוק, וזאת בשים לב למאפייניה הייחודיים של ההטרדה המינית והקשיים הגורמים לשיהוי בהגשת תביעה מסוג זה (לדוגמא, כאשר הפגיעה נגרמת תוך ניצול יחסי מרות או תלות, נאמר כי הנפגע מתקשה להגיש תביעה כל עוד היחסים האמורים לא נפסקו). ובאותו עניין - לאחרונה התקבלה במשרדנו החלטה במסגרת הליך בוררות, הקובעת כי השאלה בדבר עצם קיומה של הטרדה מינית אינה יכולה להיות נושא לבוררות, ולפיכך לא תבחֵן במסגרת הליך זה.
 לחוזר לחץ כאן

ניר פרייד התמנה לסמנכ"ל החדש למשאבי אנוש בחברת מוטורולה
יהודה פורת, סגן נשיא מוטורולה למשאבי אנוש, פורש בתום 18 שנה
יהודה פורת, אחד מוותיקי ובכירי המנהלים בתעשיית ההיי-טק הישראלית פורש עתה מתפקידו כסגן נשיא מוטורולה סולושנס ומנהל משאבי האנוש של החברה בישראל. פורת החל את עבודתו במוטורולה בשנת 1994, בהמשך לפעילות עסקית ענפה במספר חברות מובילות בארץ ובעולם . בשנים הללו התבססה מוטורולה כאחת מחלוצות ההיי-טק הישראלי וכמרכז חדשנות עולמי. פורת פיתח וטיפח את תשתית כוח האדם הטכנולוגי של מרכז המו"פ ומערך המכירות, שפיתחו מוצרי תקשורת חדישים ושיווקו אותם לעשרות מדינות ברחבי העולם. פורת פעיל גם בקרב האקדמיה הישראלית לטיפוח החינוך הטכנולוגי ומקדיש משאבים רבים להרחבת המעורבות בקהילה. ניר פרייד (40, נשוי +3) התמנה לסמנכ"ל משאבי האנוש החדש של מוטורולה סולושנס ישראל. במסגרת תפקידו יהיה פריד אחראי על ניהול ופיתוח משאבי האנוש של 1,300 עובדי החברה בישראל, ניר פרייד התחיל את עבודתו בחברה בשנת 1999 כמנהל משאבי אנוש ותגמול במוטורולה סמיקונדוקטור (כיום פריסקייל). בשנת 2001 קודם ניר לתפקיד מנהל התגמול במוטורולה EMEA, ובמקביל שימש כמנהל משאבי אנוש של מוטורולה טלפונים סלולריים בישראל.בשנת 2006 עבר פרייד לחברת נוקיה העולמית ושימש כמנהל תחום תגמול בכירים ומניות בחברה. לאחרונה חזר ניר פרייד לחברה והתמנה עתה, כאמור, לתפקיד סמנכ"ל משאבי אנוש של מוטורולה סולושנס ישראל.ניר מביא עימו ניסיון עשיר של עבודה עם גופי הנהלה בכירה ומועצת מנהלים בחברה גלובאלית, ראייה רב-תרבותית המבוססת על חשיפה לשווקים באירופה ובארה"ב, הבנה עסקית וטכנולוגית וכמובן ניהול המשאב האנושי על כל היבטיו. ניר הוא בוגר אוניברסיטת בן-גוריון במדעי ההתנהגות ובמנהל עסקים.
 

"הכרזת העצמאות" של עובדי הקבלן
מאת: אפרים זילוני, עו"ד

הטיפול בסוגיית עובדי הקבלן זה לא עניין של זבנג וגמרנו. הדבר מחייב סבלנות, אורך רוח ואמונה. תופעת עובדי הקבלן תפסה בישראל נפח שאין כמותו במדינות OECD. היא התפשטה ושלחה גרורות סרטניות לכל האורגניזם של שוק העבודה. רק מאמץ משותף יאפשר צמצומה של התופעה.

בהסכמים שנחתמו, בעקבות השביתה הגדולה שההסתדרות אירגנה למען עובדי הקבלן, עם המעסיקים – הציבורי והפרטי – הוכנס לראשונה למתחם יחסי העבודה והתעסוקה "מחשב מולוקולרי" שמאפשר לתקוף ספציפית את בעיית עובדי הקבלן וזאת באופן של השוואת תנאים, שיפור תנאי השכר והעבודה, הגברת האכיפה והפיקוח וקליטה ישירה של כמה אלפי עובדים שרק תלך ותגבר, ותגרום לצמצום ממדי התופעה של עובדי הקבלן והשארתה לתכליות שמוצדק ולגיטימי להעסיק בהן עובדי קבלן ואשר אינן יוצרות שני מעמדות של עובדים אצל המעסיק בפועל.

למאמר המלא לחץ כאן 

  "Work joyfully and peacefully, knowing that right thoughts and right Efforts will inevitably bring about right results"

 

James Allen

 


| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites