אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

   

 
 
 
 
 
 
כנס אחר. שונה מכל הכנסים שהכרנו!
פאנל מרצים שעובד כצוות! שמעבד את הלמידה יחד עם המשתתפים...
צוות מיומן, מגובש, מרצים מעולים! חוויה חדשה! חוויה מיוחדת!
כשמו כן הוא: HR EXPERIENCE
 
 
 
 

 

 

רונית רונן קרפול מונתה לדירקטור משאבי אנוש האחראית על ישראל ו- EMEA בחברת סאנדיסק, המובילה העולמית בתחום כרטיסי הזכרון. התפקיד כולל אחריות על ניהול תחום משאבי האנוש בשלושת אתרי סאנדיסק בישראל, כמו גם במדינות אירופה, המזה"ת ואפריקה (EMEA).

בתפקידה הקודם בסאנדיסק ניהלה רונית צוות של מנהלי משאבי אנוש ביחידות גלובליות שונות, הן בתחום העסקי והן בתחום ההנדסה. קודם הגעתה לסאנדיסק, ניהלה צוות של מנהלי משאבי אנוש ותמכה ביחידות עסקיות גלובליות שונות בחברת אמדוקס.

לרונית תואר שני במגמה לפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת בר-אילן.

 

 

 

סאנדיסק היא המובילה העולמית בתחום כרטיסי הזכרון. קו המוצרים של החברה כולל כרטיסי זכרון לטלפונים סלולריים, מצלמות דיגיטליות, מצלמות וידאו, נגני אודיו ווידאו דיגיטליים, כונני USB למשתמשים פרטיים וארגוניים, וזכרונות משובצים למערכות ניידות כמו גם כונני SSD למחשבים. משרדיה הראשיים של סאנדיסק, שוכנים בקליפורניה, בעמק הסיליקון. סאנדיסק מעסיקה בישראל כ-625 עובדים הממוקמים בכפר סבא, עומר ותפן שבגליל וכ-150 עובדים בEMEA.
אתר: www.sandisk.com 

 

 

 

 

הטכנולוגיה של ימינו מעניקה לנו מתנות רבות. העיקרית שבהן - הגישה הישירה לידע. הידע מביא עמו את מתנת חופש הבחירה ביכולתנו ליצור מציאות שונה, לקבוע את אופי חיינו, החל מהפרטים הקטנים היום יומיים של הרגלים  והתנהלות חיינו ועד לאסטרטגיותבניית קריירה והובלת שינויים בעולם.

 

 

 

 


 

האם מעסיק רשאי לדרוש ממועמד לעבודה הצהרה אודות עברו הפלילי?

בימים אלה ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון בעניין רפאל דיין נ' מפעל הפיס שדן בשאלה זו.[1] בעבר, הייתה גישה פרשנית לפיה ספק אם ביכולת מעסיק לבקש ממועמד לעבודה הצהרה בדבר עברו הפלילי, במקום קבלת "תעודת יושר". זאת, לאור הוראות חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, התשמ"א-1981 הקובעות איסור לבקש מעובד או מועמד לעבודה מידע מן המרשם הפלילי.

 

 

 

 

 

 

"יחידת המיקוח" הינה מושג מפתח במשפט העבודה הקיבוצי. זו אחת מאבני היסוד עליהן מושתת המבנה כולו.

יחידת המיקוח מגדירה את קבוצת העובדים הרלונטית לשיג ושיח הקיבוצי עם המעביד.

כידוע, רק ל"ארגון העובדים היציג" נתון הכח לחתום על הסכם קיבוצי. רק כאשר קיים "ארגון עובדים יציג", קמה חובה על המעביד לנהל עימו מו"מ קיבוצי.

ומהו "ארגון עובדים יציג"? החוק מגדירו כארגון העובדים שעם חבריו נמנה המספר הגדול ביותר של עובדים מאורגנים שעליהם עתיד לחול ההסכם הקיבוצי, ובתנאי נוסף - שמספר זה אינו פחות משליש העובדים שעליהם יחול ההסכם הקיבוצי.

 

 

 

 

 

 


מעסיקים יקרים,

כמה פעמים קרה ששקלתם לפנות לחוקר פרטי? האם מותקנות אצלכם בעסק מצלמות? האם שיחות טלפון של עובדים מוקלטות?

שאלות מעין אלו מתעוררות תדיר במקומות עבודה.

שני פסקי דין אשר ניתנו לאחרונה עוסקים בסוגיות מתחומים אלו.

קריאה מועילה,

עו"ד עודד ערמוניביום 3.2.2013 ניתן פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה בחיפה בו נדונה תביעתה של עובדת במשרד רואי חשבון, אשר טענה, כי התפטרותה הייתה בדין מפוטרת נוכח מצלמות שהותקנו במשרדים. בית הדין ציטט מתוך תצהירה של העובדת את טענותיה – "המצלמות הותקנו לאורך ולרוחב כל המשרד, אחת מהמצלמות הותקנה מעל ארון התיקים האישיים אליו אני ניגשת כל היום. בכל פעם שאני מתכופפת אני מרגישה שמצלמים את אבריי האינטימיים. אותה מצלמה הותקנה כך שהיא מצלמת גם ישירות את כל צידו השמאלי של חדרי בדיוק איפה שהשולחן שלי היה. כל סוף השבוע הרגשתי רע מאוד. המצלמות הלחיצו אותי עד כדי כך שהקאתי כל סוף השבוע. הרגשתי רע מאוד. המצלמות ממש עשו אותי חולה...".


 

 

 

פנחס, מתכנת בחברת הייטק, פוטר לאחר 10 שנות עבודה. פנחס בוטח על ידי מעסיקתו בפוליסת ביטוח מנהלים בחברת ביטוח ועם סיום עבודתו היה זכאי לקבל את פיצויי הפיטורים מחברת הביטוח. יחד עם זאת, לטענת פנחס, כספיי הפיצויים הגיעו לידיו רק לאחר 4 חודשים כיוון שמעסיקתו לא הורתה לחברת הביטוח לשחרר את כספיי הפיצויים בזמן, ועל כן, לטענתו, יש לחייבה בפיצויי הלנת פיצויי פיטורים. האם צודק פנחס בטענתו?

 

 

 

 _________________________________________________________________________________________________________________

 

"TACT IS THE ABILITY TO TELL SOMEONE TO GO TO HELL IN SUCH A WAY THAT THEY LOOK FORWARD TO THE TRIP"

Winston Churchill


 


 

 

 
| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites