אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

 

 

 

 

 

 תוכן עניינים

טופס חתימת מנוי 

טופס מנוי דיגיטלי

 

 

 

 

1 במאי 2013 הוא המועד האחרון

לשמור לעצמכם את המחיר הנמוך יותר -

הבטיחו לעצמכם חיסכון של 392 שקלים!!!

אנא הזדרזו להירשם לכנס הבינלאומי הראשון

2,3 ביוני 2013 במלון כפר המכביה רמת גן

 

לעיון בתכנית 

טופס הרשמה 

תנאי התשלום כמקובל בארגוניכם!!!!!!

 

 

לאוהבי הטור של יעל הכהן הנה הוא לפניכם:  

 

 

אני כותבת יומן. לא כל כך "קמתי התלבשתי התרחצתי." יותר התבוננות ביום שהיה, הסתכלות לפני הסערה על היום שיהיה.

זה סוג של ספונג'ה לראש: לעשות סדר מאתמול, להכין את המערכות למה שמחכה.

במשך השנים הצטברו, כמובן, די הרבה יומנים.

מדי פעם אני ניגשת לארון המאכסן את הכבודה הזאת ומוציאה יומן, פותחת אותו וקוראת פה ושם. לראות מה העסיק אותי לפני חמש או עשר שנים.

השבוע הייתה לי חוויה מעוררת מחשבה.

אחרי שכתבתי ביומן נזכרתי שמזמן לא עשיתי "גיחה היסטורית" והלכתי לשלוף יומן ישן.

לתדהמתי מצאתי, למרות שהיומן היה משנת 2003, דברים דומים מאוד למה שכתבתי דקות ספורות קודם לכן.

הנחיות לגבי לאכול פחות ולהתעמל יותר, למשל.

נסיונות להיות אמא טובה יותר – רעיונות למקצה שיפורים.

הבטחות ומאמצים, המלצות לעצמי ובטחון ש"מעכשיו" הגוף, הנפש, הראש והרגשות שלי יעבדו טוב יותר כדי לשפר את חיי ולתרום יותר לקהילה, לסביבה ולתפארת מדינת ישראל.

המשפט שהיה מטריד במיוחד ביומן מלפני 10 שנים היה: "הוצאתי הבוקר יומן מלפני 10 שנים וממש מלחיץ אותי לגלות שכתבתי את אותם הדברים לפני עשר שנים שכתבתי הבוקר."

זאת אומרת, שלפחות בכמה תחומים, אני דורכת במקום, משקיעה מאמץ, מחשבה, רצון –ולא מתקדמת מטר. למעשה צפיתי בעשרים שנה של "פול ספיד בניוטרל".

לעומת כל מיליוני המתעמלים שצועדים, רצים ומפדלים על מכשירים שלא זזים לשום מקום, אפילו לא פיתחתי שרירים או כושר או סיבולת לב ריאה.

מאחר והעניין הזה די הכניס אותי למצב רוח רע, חשבתי איך אפשר לשנות את המצב.

אפשר לוותר. פשוט להחליט שאני לא מתאמצת יותר בתחומים שלא זזים.

אפשר לקבל עזרה – לקחת מאמן אישי, לעשות דיאטה 62456 מספר לספירה.

ללכת לטיפול.

להפסיק לכתוב יומן.

להפסיק לקרוא יומנים ישנים.

אחר כך נזכרתי בסיפור הזן המפורסם על האיש שהלך הביתה בלילה ונפל לבור. צעק, התחנן, השתדל ובסוף הצליח לצאת מהבור כעבור כמה שעות. בפעם הבאה שנפל לבור לקח לו רק שעה. בפעם השלישית חצי שעה. הגיע למצב שנפל לבור ויצא בקלות רבה. לקח לו הרבה זמן להבין שבמקום ליפול לבור כל כך בקלות, אולי כדאי שילך הביתה בדרך אחרת.

אז עכשיו אני עובדת על דרכים אחרות. למשל, שמתי משקולות נחמדים ליד הטלוויזיה. כל פעם שבא לי ללכת למקרר אני קודם מתאמנת קצת במשקולות.

אולי אמשיך להיות שמנמוכה – אבל שמנמוכה עם כושר.

כששיתפתי מנהלים בסדנאות האחרונות בסיפור היומנים, ראיתי חיוכים של הזדהות על פני חלק המשתתפים. מאחר והדפוסים שלנו באים גם על מנת להגן עלינו, כל אחד מצא משהו שהיה רוצה לשנות אבל לא ממש מצליח.

לפעמים החיים מגישים לנו איזה אירוע שמכריח אותנו לעשות שינוי ולהיפרד מדפוס שתם זמנו.

ולפעמים אנחנו מטפסים החוצה לבד ומחפשים דרך עם בור אחד פחות.

תסתכלו בניהול ה"עצמי", ניהול העובדים, ניהול הקשר עם הממונה, ניהול המשאבים ובמיקומכם בניהול המערכת, אם יש שם איזה בור אותו אתם שורדים, נופלים וקמים, אבל אולי יכולים ללכת בדרך אחרת.

פינת שיעורי הבית: אתם מוזמנים לשבת במקום נעים ושקט, או לעשות טיול באיזה מקום רגוע, ולבחור דפוס שעשה את שלו. מעיק אך נדבק. בבית או בעבודה.

בעיני רוחכם, תגידו תודה לדפוס הזה, כי אם שמרתם עליו סימן ששירת אתכם בדרך כלשהי. עכשיו דמיינו שאתם תורמים אותו למישהו שצריך אותו עכשיו. למשל – אכילה מרובה למישהי אנורקטית. אימפולסיביות למישהו שלעולם לא מסוגל להחליט. ריחוק רגשי למישהו שנשפך על כולם כל הזמן – או להפך. מרד נגד משהו שכבר לא באמת מאיים. (אפשר לתרום ללוחמים על איכות הסביבה.)

אולי זה יצליח. ובכל מקרה, שמתם לב, נגעתם – הרווחתם.

מוקדש לנאוה באהבה רבה ובלי שום קשר לכתוב.

 

 

 

לקוחות וחברים יקרים,

שלום רב,

סעיף 22(ב) לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, התשמ"א – 1981, קובע, כי "מי שהשיג או דרש מן המרשם, במישרין או בעקיפין, מידע שאינו זכאי לקבלו לשם העסקה או לשם קבלת החלטה בעניין האדם שהמידע נוגע לו, דינו – מאסר שנתיים".

סעיף זה קובע איסור ברור וחד משמעי החל על מעבידים מלבקש מעובד או ממועמד לעבודה, להציג תעודת יושר או רישום אחר מתוך המרשם הפלילי.

פרשנות רווחת הייתה עד עתה, כי מתחייבת מן הסעיף גם המסקנה, כי אסור למעביד לפנות לעובד או למועמד לעבודה בבקשה לקבל ממנו פרטים והצהרה אודות הרשעות קודמות. על פי תפיסה זו מדובר בבקשה המנסה לעקוף שלא כדין את הוראת החוק הנ"ל. פרשנות זו יצרה מגבלה נוספת קשה על יכולתו של מעביד לבדוק התאמה של מועמד או עובד לעבודה.

בפסק דין שניתן לאחרונה התווה בית המשפט העליון כללים ברורים, המאזנים בין חירויות הפרט מצד אחד, לבין צרכיו הלגיטימיים של המעביד מצד שני.

אנו מבקשים להביא בפניכם את עיקרי הכללים.


שלכם,
עודד ערמוני

 

ההלכה החדשה בעניין בירור פרטים אודות עבר פלילי ההלכה החדשה בעניין בירור פרטים אודות עבר פלילי

 

ההכרעה הספציפית עסקה בדרישה שהציב מפעל הפיס במכרז לזכיינים, להצהיר פרטים אודות עברם הפלילי. יחד עם זאת, שופטת בית המשפט העליון דפנה ברק – ארז, אשר כתבה את פסק הדין, הרחיבה את הכללים במפורש גם ליחסים שבין עובד למעביד.

כבר בפתח הדברים הבהירה השופטת, כי חוק המרשם הפלילי אינו יוצר הסדר שלילי האוסר על בירורים עובדתיים רלוונטיים לקבלת החלטות. הוא רק מסדיר את הסוגיה של העברת מידע מן המרשם. החוק אינו מונע מסירת מידע מן האדם בידיעתו ובהסכמתו.

 

 

 

 

 

מעסיקה של יהודית נקלע לעומס רב בעבודה ודרש מעובדיו לעבוד בשעות נוספות למשך תקופה בלתי מוגבלת. יהודית, שהינה אם חד הורית, הודיעה למעסיקה כי אינה יכולה לעבוד את אותן שעות נוספות, במיוחד לאור העובדה שמדובר בתקופה בלתי מוגבלת בזמן, והיא מבקשת להמשיך לעבוד בהיקף משרה מלאה כרגיל.

 

מעסיקה של יהודית הודיע לה באופן חד משמעי שאם לא תישאר לעבוד באותו יום לפחות 3 שעות נוספות יראה אותה כמתפטרת מעבודתה, על כל המשתמע מכך.

 

יהודית נאלצה מסיבותיה האישיות לעזוב את העבודה ב-17:00 ולא להישאר ל-3 שעות נוספות. האם אכן תיחשב היא כמי שהתפטרה מעבודתה?

 

תשובה

בדב"ע ל/6-3 שמואלי ואח' - שרייר, נדון מקרה בו הודיע מעביד לעובדת כי אם לא תגיע לעבודה בזמן מסוים יחשב הדבר להתפטרות מצדה. בית הדין פסק כי הן פיטורים והן התפטרות הם סיום חד צדדי של יחסי עובד ומעביד.

שני האקטים הם פעולות סובייקטיביות שתנאי להן הוא מתן ביטוי שלא משתמע לשתי פנים לכוונה להביא את יחסי העובד והמעביד לידי גמר.

 

 

 

לפני שנה בדיוק ידענו אתכם בדבר הנחיות שהוציא רשם מאגרי מידע, הפועל במסגרת רמו"ט (הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע אשר במשרד המשפטים), להסדרת היחסים במשולש שבין המועמד לעבודה (או העובד), המעסיק המפנה את המועמד למכון מיון מקצועי ומכון המיון. הסברנו כי המעסיק המפנה למכון המיון הוא בעל מאגר המידע שנוצר במכון (בהנחה שהנתונים במכון מוחזקים באמצעים מגנטים או אופטיים ומיועדים לעיבוד ממוחשב) וכי לפיכך דיני הפרטיות חלים עליו במישרין; כי המעסיק, כמו גם מכון המיון, חייבים לאפשר לכל מי שעבר מבחני מיון והתאמה לעיין בחוות הדעת שהמכון נתן לגביו למעסיק, ללא תשלום ומבלי להתנות את זכות העיון בשיחה עם פסיכולוג של המכון, וכי המבחנים עצמם צריכים להיות בעלי מהימנות מקצועית מוכרת, ובנויים כך שיפגעו בפרטיות רק במידה שאינה עולה על הנדרש לצורך הכרת המועמד בתחום הרלבנטי לעבודה; הדגשנו כי על המעסיק להסדיר בהסכם עם מכון המיון את אופן עבודתם המשותף בכפיפות לדיני הפרטיות, ולוודא כי הם מקוימים בפועל לאחר החתימה על ההסכם, והוספנו וידענו אתכם כי ערב הפצת חוזרנו פנו חמישה מכוני מיון מרכזיים לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, בבקשה כי בית המשפט יבטל את ההנחיות של רשם מאגרי המידע, ובעיקר כי לא תינתן למועמדים הזכות לעיין בחוות הדעת עליהם ללא תיווך של פסיכולוג.

 

     

 

 

5 צפרדעים ישבו להן על גזע העץ. קרקרו, קרקרו... עד שצפרדע אחת- החליטה לקפוץ מטה.

והנה באה החידה: כמה צפרדעים נשארו על הגזע?

לפני שנגלה את התשובה, בואו נדבר על ההחלטה המשמעותית שאתם רוצים לקבל. נניח... הדירה שאתם מתכננים כבר כ"כ הרבה זמן לרכוש, או להחליף.

קרוב לוודאי שאם אתם מחפשים דירה, את תהליך החיפוש התחלתם, כמו רוב האנשים... בדמיון. כן, בדמיון. כך זה בדרך כלל- קודם מדמיינים ואח"כ- פועלים.

 

 

 

"FOR ORGANIZATIONS AND EMPLOYEE ALIKE, THE ONLY REAL SECURITY IS THE ABILITY TO GROW, CHANGE AND ADAPT."

kEARNEY

 

  

 

 
| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites