אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

 

5 צפרדעים ישבו להן על גזע העץ. קרקרו, קרקרו... עד שצפרדע אחת- החליטה לקפוץ מטה.

והנה באה החידה: כמה צפרדעים נשארו על הגזע?

לפני שנגלה את התשובה, בואו נדבר על ההחלטה המשמעותית שאתם רוצים לקבל. נניח... הדירה שאתם מתכננים כבר כ"כ הרבה זמן לרכוש, או להחליף.

קרוב לוודאי שאם אתם מחפשים דירה, את תהליך החיפוש התחלתם, כמו רוב האנשים... בדמיון. כן, בדמיון. כך זה בדרך כלל- קודם מדמיינים ואח"כ- פועלים.

 

אז ישבתם ודמיינתם איפה אתם רוצים לגור, כמה קרוב זה יהיה לעבודה, ואז התחלתם להתלבט- כמה חדרים יהיו בבית או בדירה הנכספת שלכם? בשכונה הזו, או בשכונה ההיא? התקשיתם להחליט- משכנתא כזו או משכנתא אחרת? ומה יקרה אם נתחייב ובעוד כמה שנים...ואולי נחכה שסוף סוף מחירי הדירות ירדו... ואולי בכלל כדאי לשכור דירה? אכן החלטה קשה.

אכן תהליך מענג, ומה קרה בינתיים? מחירי הדירות דווקא עלו, ההזדמנויות עברו חלפו, ואתם? אתם עדיין מתלבטים.

 

תעצרו. אם אתם נמצאים בתהליך הדמיוני הזה כבר יותר מדי זמן, הרשו לי לתת לכם כלי מעשי שיעזור לכם להתקדם באופן משמעותי.

הרעיון פה הוא לפעול נגד הדפוסים הרגילים, האוטומטיים. אם אתם כמו רוב האנשים, רגילים קודם לחשוב ואח"כ לעשות, אני מציעה לכם דרך הפוכה.

קודם תפעלו (Doing first)-  ממש כאילו שכבר החלטתם.

אז מה עושים?

1.      התחילו לצעוד: חפשו דירה כאילו כבר החלטתם לרכוש . מה שיקרה הוא, שתוך כדי כך שתראו נכסים שונים ותכירו אנשים רבים, יפתחו בפניכם אפשרויות נוספות שאולי פסלתם, או לא חשבתם עליהן, תבינו מה מתאים לכם ובעיקר- מה ממש לא מתאים לכם ועליו אתם בעצם לא מוכנים להתפשר. למעשה- אפשרויות חדשות יפתחו, והתלבטויות מסוימות- ייעלמו.

 

2.      תמשיכו ללכת: פרסמו את דירתכם למכירה, אולי אפילו הזמינו מתווך נדל"ן הביתה. היתרון באיש מקצוע כזה, הוא שזו העבודה שלו, הוא (בניגוד אליכם, צפרדעים) יקח את המשימה ברצינות ובעצם יעזור לכם לדחוף את התהליך קדימה. איש מקצוע עשוי לתת לכם רעיונות, להציע לכם אפשרויות שלא ידעתם עליהן, ולסייע לכם להתקדם עם המכירה.

 

כשתפעלו באופן אקטיבי , יקרו לכם שני דברים לפחות. האחד- תרוויחו הרבה מידע, תייצרו יותר ודאות וכל זה יסייע לכם בקבלת ההחלטות. השני, תעברו תהליך של הבשלה לקראת הצעד. למה זה חשוב? כאשר פועלים מתוך בשלות, הפחדים מצטמצמים, האמונה גדלה ויש יותר אומץ לעשות צעדים משמעותיים. הבשלות שלכם בעצם מגדילה את הסיכוי שתממשו הזדמנויות.

אגלה לכם בנימה אישית (אז שישאר בינינו), שכאשר אני פרסמתי את דירתי למכירה והתחילו לבוא לראות את הכלה, בן זוגי נלחץ קלות (ואם לדייק, נכנס להיסטריה גמורה) כיון שראה בעיני רוחו כיצד משפחתנו נאלצת לארוז באופן מיידי, ולעזוב בחטף את הדירה המכורה.

 

אז עבורו ועבורכם, הנה בא הטיפ האחרון:

תצעדו, תעשו, תפעלו כאילו כבר החלטתם. עד איפה?- עד לנקודת האל-חזור. הנקודה הזו שממנה כבר אי אפשר להתחרט. עד אז מותר לכם הכל, אבל זו הנקודה בה תצטרכו לא רק להחליט האם אתם קופצים מהעץ, אלא גם לקפוץ על אמת. כלומר, לא רק להחליט לרכוש (או להחליף) את הדירה, אלא גם לבצע את הצעד- לכאן או לכאן.

 

והתשובה לגבי הצפרדעים- צדקתם. כל החמש נשארו על העץ. טוב, הן רק צפרדעים.

ואתם? אני מאחלת לכם, שסוף סוף, ממש בקרוב- באמת תקפצו.

 

יפעת גרכט, שותפה בחברת Magnet I&G , מאמנת מנהלים, עסקים וסתם אנשים נורמאליים, (ולפעמים אפילו צפרדעים).

נכתב בהשראת המודל של מינסברג- Doing first.

  

 

 
| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites