אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

 

לבקשת רבים מפגש נוסף:

 

 

 

 

 

 

  

ניבה חסיד מונתה לסמנכ"לית משאבי אנוש בחברת סינריון מערכות, המתמחה במתן פתרונות תוכנה מתקדמים לניהול ההון האנושי בארגון. ניבה הינה בעלת למעלה מ- 10 שנות ניסיון בתחום משאבי האנוש, יחסי עבודה, שכר ותגמולים ובעלת השכלה בתחום מדעי ההתנהגות. בתפקידה האחרון כיהנה כסמנכ"לית משאבי אנוש בחברת בז"ן. קודם לכן, מילאה תפקיד דומה בחברת כצט ובחברת WaveAccess (חברת בת של לוסנט העולמית).

 

במסגרת תפקידה תתווה ניבה את מדיניות משאבי האנוש בסינריון בישראל וקנדה, תעסוק בגיבוש והנחלת תרבות ארגונית מתקדמת לחברה וכן תנהל את תחומי הפיתוח הארגוני והאישי, וזאת בנוסף לאחריותה על תחומי גיוס העובדים וקליטתם, הדרכה ורווחה, שכר ותגמולים.

 

 

כיצד ניצור תחושת שייכות, גאוות יחידה, סולידריות והזדהות בקרב העובדים?

 

בעגה הצבאית קוראים לזה "רעל". זה מה שיגרום לגולנצ'יק לרוץ עוד קילומטר כשהוא כבר לא מסוגל לעמוד ומה שיגרום לעובד הנכון, בשיתוף מספר ערכים נוספים, לתת לך את הנשמה ולעבוד מכל הלב.

מיתוג פנימי בארגון, תחושה ש"אנחנו הכי טובים", ש"אנחנו גאים במקום העבודה שלנו", לא באה יש מאין. מנהלים רבים מוצאים את עצמם במצב שבו הם גייסו את העובדים הנכונים, הכשירו אותם בצורה הטובה ביותר, חינכו למשמעת ולמוסר עבודה, אך עדיין חסר להם הניצוץ בעיניים. הניצוץ הזה הוא מה שיגרום לאיש המכירות להפוך להיות מ'בסדר' ל'מצויין'. וזה מה שיגרום לעובד הניקיון שלך להביא לך לקוחות נוספים לעסק. ולמזכירה שלך לדאוג שלקוחות יקבלו שירות טוב בהרבה. יצירת מיתוג פנימי, "הרעלת" העובדים יכולה לגרום לעובדים שלך "לצעוד את המייל הנוסף" עבורך.

אז איך עושים את זה?

 

 

 

תמונה

גיל העסקה – 14 שנים בחופש ו- 15 שנים בתקופת הלימודים

יש להבחין בין שתי תקופות – תקופת הלימודים מצד אחד, ותקופות של חופשה רשמית מלימודים (החופש הגדול, חוה"מ פסח וכו') מצד שני.

בתקופת הלימודים
אסור בתכלית האיסור להעסיק ילדים בגיל שלמטה מ- 15.

העסקה בגיל שבין 15 ל– 16 אפשרית רק אם לנער/ה ניתן אישור, על ידי משרד החינוך, לפיו הוא נשר מהלימודים או השלימם. שימו לב - למעט חריגים אלו לא ניתן להעסיק נערים ונערות בגיל זה, גם לא לאחר שעות הלימודים.

 

 

 

 

 

יהודית הועסקה כמנהלת חשבונות במרפאת שיניים כ-8 חודשים. לאחר שהודיעה למעסיקה כי הרתה, שינה המעסיק את יחסו כלפיה, עד שלבסוף הודיע לה בכתב כי היא מפוטרת מעבודתה (כשיהודית בחודש החמישי להריונה). המעסיק לא הציג ליהודית היתר לפיטוריה. כיום, כחודשיים לאחר הלידה, יהודית מבקשת לברר מהן זכויותיה

 

 

 

 

 

 

עו"ד יעקב מלישקביץ,

שותף במשרד עו"ד נ. פינברג ושות'

בימים אלה ניתן פסק דין חדש בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, המחדד את הזהירות שעל המעביד לנקוט בתכתובות מול עובדיו, על מנת לא לחוב בפיצויים בגין הפרת חוק איסור לשון הרע.
בפסק הדין נבחנו ארבעה מכתבים ששלח מנהל בית אבות לאחות סיעודית שעבדה במוסד ואשר בעקבותיהם היא הגישה תביעה כנגד בית האבות וכנגד המנהל באופן אישי, בה טענה שהמכתבים היו פרסום של לשון הרע כנגדה. המכתבים הופצו עם רשימת מכותבים (עובדים אחרים במוסד ועו"ד המייצג את המוסד) ונמתחה בהם ביקורת על תפקודה של התובעת במקרים שונים תוך שהיא ננזפת ומוזהרת כי באירוע המשמעתי הבא תפוטר.
 

 

 

 

" To accomplish great things, we must not only act, but also dream, not only plan, but also believe".

Anatole France

 

 

 

  

 

 
| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites