אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן
סרטון מענין באתר TED

 

Ken Robinson says schools kill creativity

 


חוק איסור קבלת ביטחונות מעובד
אפרת בירן, עו"ד
שותפה במשרד עו"ד נ. פינברג ושות'
ביום 20.2.2012 התקבל בכנסת ישראל חוק חדש: חוק איסור קבלת ביטחונות מעובד, התשע"ב-2012 (לשם הנוחיות מכאן והלאה: "החוק"). החוק יכנס לתוקפו ביום 19.6.2012. כעולה מדברי ההסבר בהצעת החוק, תכלית החוק הינה למנוע כבילה של העובד למקום העבודה על ידי נטילת בטוחה הניתנת למימוש באופן חד-צדדי. החוק אוסר על מעביד לקבל בטוחה - כסף, שטר חוב, שיק, נכס משועבד או כל עירבון מוחשי אחר - מאת עובד, לצורך הבטחת הישארות העובד בעבודה או כתנאי לקבלתו לעבודה. כמו כן, אוסר החוק על מימוש בטוחה כאמור, והוראה זו חלה גם על בטוחות שנתקבלו מעובד טרם חקיקתו של החוק החדש.
לחוזר המלא באתר נ.פינברג ושות' עו"ד

סקירת פסיקה - פברואר 2012
לפידור ושות' עו"ד
פורסם חוזר מנכ"ל משרד הפנים 1/2012 העוסק, בין היתר, בפרסום מכרזים ברשויות המקומיות בהתאם לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, קביעת הכשרה מתאימה ותנאי כשירות להסמכת פקחים בסמכויות לפי חוק הרשויות המקומיות (אכיפה סביבתית- סמכויות פקחים), הבהרה בעניין העסקת קרובי משפחה ברשויות המקומיות ודגשים נוספים בעניין חוק הרשויות המקומיות (מנהל יחידת נוער ומועצת תלמידים ונוער). בית הדין לעבודה – פגרה – פגרת הקיץ בביה"ד לעבודה היא מה- 16 ביולי ועד ל- 31 באוגוסט (תקנות בית הדין לעבודה (פגרות)(תיקון), התשע"ב – 2012)).
לסקירה המשפטית באתר לפידור ושות' עו"ד

עובדים או אויבים? מעסיקים רבים מגלים בדרך הקשה והכואבת ששמירה על העסק מתחילה בתוך הבית פנימה! האם אתם שומרים על העסק שלכם?
שחל בן ארי, עו"ד
יועץ ארגוני
סעיף 391 לחוק העונשין תשל"ז, 1977, קובע: "עובד הגונב דבר שהוא נכס מעבידו, או שהגיע לידי העובד בשביל מעבידו, וערכו עולה על אלף שקלים חדשים, דינו – מאסר שבע שנים." חוק העוולות המסחריות, גזל סוד מסחרי, אף הוא עוסק בעניין גניבה ושימוש בסודות מסחריים כמקרה של גניבה ממעביד. פסקי הדין הרבים מלמדים שאכן הפסיקה נוטה לייחס חשיבות יתרה לגניבה ממעביד כגניבה שאינה "רגילה", אלא חמורה יותר וזאת לאור העובדה שמערכת היחסים שבין עובד למעסיקו היא מערכת יחסים של אמון. חובת האמון המיוחסת לעובד מוצדקת, מכיוון שבמבנה עסקי כגון ארגון מסחרי וארגונים בכלל, לא ניתן לקיים כלל את עצם המבנה/אישיות/ארגון ללא האנשים שמרכיבים אותו.
 למאמר המלא באתר בן-ארי, משרד עו"ד

תביעת לשון הרע בהליך פיטורים
מיכל זהר-נישטיין, עו"ד
מומחית בדיני עבודה, משרד עו"ד הרמן מקוב
לפני מספר שבועות זכתה עובדת בפיצוי בסך 22 אלף שקלים בגין לשון הרע לאחר שבית הדין לעבודה בבאר שבע פסק כי הושפלה כאשר פוטרה לעיני לקוחות. מדובר בעובדת ברשת מזון אשר פוטרה לעיני לקוחות החברה ועובדיה, תוך השפלתה וביזוייה בטענות שווא של מעילה באמון. מכתב הפיטורים כלל האשמות חמורות כנגד העובדת ונשלח לעובדת באמצעות פקסימיליה למקום העבודה כך שנחשף בפני עובדים אחרים וכן לקוחות של המעסיקה. מקרה זה הינו חריג בעיקרו נוכח הדרך בה בחר המעסיק לפטר את העובדת.
 למאמר המלא

 

מעסיק,מנכ"ל, מנהל רכש יקר.

עמותת "לנצח אחי" הוקמה כדי לשמור על זכותם של האחים השכולים של חללי כוחות הביטחון ולהקל על השכול הכבד שהם חיים בצילו.
האחים השכולים אינם יודעים את זכותם, כמו גם מעסיקיהם.
מאחר ומעולם לא נעשה מאגר מלא לאחים השכולים במדינת ישראל , אנו פונים אליך בבקשה לאתר וחבק את האחים השכולים של חללי כוחות הביטחון לפני יום הזיכרון ולידע אותם על זכותם ליום חופשה ביום הזיכרון בתשלום עפ"י חוק פסקה 32.411(ה') לתקשי"ר מיום 1/1/2006, כמו גם יום חופשה ביום האבל השנתי.
אנא,פרסם מידע זה בין עובדי מוסדך כדי לידע לאחים השכולים את זכויותיהם.

בתודה מראש
אלי דבי, יו"ר "לנצח אחי", ארגון אחים שכולים בישראל (ע.ר)
 brotherorg@gmail.com | טל':077-3208001 | נייד:052-4518888

חוק יום חופש ביום הזיכרון-מקור


שלום רב
שמי יעל הלר ואני רכזת התקשורת בעמותת חברים לרפואה!
מי מאיתנו לא נזקק פעם לתרופה?!
לקראת חג הפסח יצאנו בעמותה בקמפיין יחודי בו אנו מבקשים תרופות שנותרו לאנשים בביתם ואינם בשימוש אשר אותם אנו דואגים להעביר לחולים הזקוקוים להם.
פרויקט הדגל של ארגון חברים הוא ניתוב תרופות,
במסגרתו אנו מנתבים תרופות ללא כל תמורה בין תורמים וחולים בשווי של כ15 מיליון שקלים בשנה

 

לפרטים לחץ כאן


 

 

אכפת לך למחזר? מנהלי משאבי אנוש נרתמים למיחזור באופן טבעי


"חברת אקו קל שמה לעצמה למטרה להנגיש את פחי המחזור לפסולת אלקטרונית. מנהלי משאבי אנוש רבים נרתמים למטרה ומזמינים פעילות הסברה וגיבוש ירוקה (ללא עלות) במסגרתה מוצבים במשרדי החברה "אקוקלים"- פחים מיוחדים המיועדים לפסולת אלקטרונית. מנהלי משאבי אנוש מסייעים בכך גם לסביבה וגם למשפחות העובדים למחזר את מכשירי החשמל המיותרים שלהם בבית".

 

לפרטים הקישו כאן


 

"I think that obstacles lead to growth and ultimately, the most learning I have done in my life is between jobs"

Anthony M.Hall 

 


| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites