אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

 

 

לעוסקים במשאבי אנוש ובגיוס עובדים, ולמנהלים קובעי מדיניות הגיוס בארגון, כוח רב בקביעת מאזן ההעסקה בחברה והשפעה רבה על שמירת שוויון ההזדמנויות בעולם העבודה. זוהי אחריות עצומה ואתגר לא פשוט.

 

המגייס נתקל לא אחת בהוראות, התנגדויות ורמיזות הנוגדות את ערכיו ואת דיני העבודה עליהם הוא אמון. מסרים אלו לרוב סמויים, מאחר שידוע לכל שאי מתן הזדמנויות שוות בעבודה מהווה עבירה חמורה על החוק.

על המגייסים להבין את משמעות עמידתם מול התנגדויות אלו ואת חשיבות אחריותם ותרומתם לעיצוב החברה בה אנו חיים. לנגד עיניהם צריכים לעמוד לא רק דיני העבודה, האנושיות והמוסר, אלא גם היתרונות הרבים שבגיוס מועמדים “לא קונבנציונאליים” - ניקח, לדוגמא, גיוס מועמדים מבוגרים;

ה”הגדרה” “מבוגר” משתנה בהתאם לארגון, לתחום, למקצוע. לצורך העניין, אתייחס גם למועמדים הנושקים לגיל הפנסיה.

לשילוב עובד מבוגר בארגון יתרונות רבים;

א. ניסיון רב שנים ועל כן, לרוב, הוא בעל מקצועיות מעמיקה ומגוונת.

ב. הניסיון הרב בחברות שונות וממשקים עם מגוון מנהלים לרוב מתבטאים בבגרות נפשית ויכולת גבוהה להתנהלות במצבים ארגוניים ובינאישיים מורכבים.

ג. בגיל מבוגר, בדרך כלל, המועמד שואף לתפקיד יציב ולטווח ארוך.

ד. גם אם מדובר בעובד אשר עומד בפני פרישה לגמלאות הוא מסוגל, לרוב, לתרום רבות והינו בעל מוטיבציה להוכיח את עצמו ואת יכולותיו. לא פעם נתקלתי במועמד מבוגר דינאמי ובעל אנרגיות רבות יותר ממועמדים צעירים שאך זה עתה סיימו לימודיהם.

ה. מועמד מבוגר בדרך כלל, עצמאי בעבודתו ומצריך זמן ניהול מועט יותר.

ו. מועמד מבוגר, בדרך כלל, פנוי יותר להקדיש מזמנו וממרצו לעבודה.

ז. מועמד מבוגר מכיר בערך היציבות התעסוקתית, מעריך את תנאי ההעסקה הנלווים, את האקלים הארגוני וכיוצא באלה. הוא פעמים רבות מוכן, תמורתם, לרדת ברמת השכר החודשי.

מגייסים רבים בוחרים להתעלם מיתרונות רבים ומשמעותיים אלו ולסנן, עוד בשלב קבלת קורות החיים, את המועמד - בין היתר, מחשש מתגובת המנהל המקצועי.

דווקא בנקודה זו מוטלת עלינו האחריות, כאנשי מקצוע, לשקול כל אחד ואחת באופן ענייני ונטול סטיגמות ואולי אף לעתים לנטות דווקא לטובת אלו המופלים, בדרך כלל, ולתת להם הזדמנות להוכיח את עצמם.

מעבר לאחריות ולחובה המקצועית המוטלת עלינו, חלה עלינו גם אחריות אישית וחברתית, להשפיע על מערכת תעסוקתית המאפשרת הזדמנויות שוות לכל.

האמיצים מבינינו יופתעו לטובה ויברכו על כך.

 

• הכתוב לעיל מתייחס לנשים ולגברים כאחד וכתוב בלשון זכר מטעמי נוחיות בלבד.

                                                                                                                                                                                                                                                                        

מיכל שמר בעלת ניסיון רב בניהול משאבי אנוש, יועצת ארגונית ואישית לבכירים, למנהלי משאבי אנוש ולמועמדים ומרצה בתחומי ניהול והתנהגות ארגונית. משפטנית, המתמחה בדיני העבודה ונציגת ציבור מעבידים בבית הדין האזורי לעבודה.

 

M.A. במנהל ומדיניות ציבורית, אוניברסיטת ת”א, B.S.W בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת”א,LL.B במשפטים, מכללת שערי משפט; בוגרת ניהול משאבי אנוש, היחידה ללימודי חוץ, אוניברסיטת בר –אילן.

לקשר עמה ניתן לכתוב לדוא”ל mshemerd@gmail.com . הכתוב במאמרים מבוסס על הניסיון והידע המקצועי הרב שצברה כמנהלת, במסגרת תהליכי ייעוץ ארגוני ופיתוח מנהלים בחברות ובארגונים בתחומי ההייטק, הריטייל והתעשייה, ובעבור אנשים פרטיים. הדברים מיועדים להעשרת הידע בלבד, אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי אישי המתאים למידותיו של כל אדם ואדם ואין להסתמך עליהם ככאלה.

  

 

 
| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites