אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

 

 

 

שלום לעמיתינו, מנהלי משאבי אנוש, מקצוענים ומומחים!

 

אנחנו מזמינים אתכם לצאת איתנו למסע המופלא של הכנס השנתי לניהול משאבי אנוש בישראל בפעם ה – 25!

וכתמיד, מתחייבים – להיות רלוונטיים, לחדש, להפתיע.....

 

רושמים ביומנים: 11,10 בדצמבר 2013

 

 

 

לעיון בקול קורא 

 

 

לעיון במסמך אפשרויות הפרסום והחשיפה לקראת ובעת הכנס לחצו כאן  

 

 

  

 

  

 

 

 

על התפתחות אבטלת הצעירים

לפי נתוני התעסוקה ב-OECD פוגעת בנוער, בשש השנים האחרונות, מגפה קשה. זו מגמדת דור שלם של צעירים ופוגעת במיוחד בצעירינו.

ארגון העבודה הבינלאומי ILO מעריך, שכיום מובטלים כבר 75 מיליון צעירים, ובכל שנה מצטרפים אליהם עוד 4-5% של בוגרי מערכת החינוך שאינם מוצאים עבודה. שיעור זה אמור לגדול גם בשנים הקרובות. צעירים אלה אינם חסרי השכלה. נהפוך הוא.  בארצות הברית  מדובר דווקא על כך, ש 50% מהמובטלים למדו באוניברסיטה או שהם אקדמאים.

עם זאת, זה אינו הנתון החמור ביותר, כיוון שהנתון אינו כולל את אלה שהעדרם בכוח העבודה מאיים על כולנו, את ה- NEET. צעירים שאינם בשום מקום: לא בכוח העבודה, לא בלימודים ולא במסגרות הכשרה.

 

מהו הקף התופעה בעולם ומהו בישראל?

ההערכה היא שבין 34 המדינות החברות ב-OECD, מועדון המדינות העשירות, יש כ 26 מיליון צעירים כאלה. הם לא בחינוך, לא בשוק העבודה ולא במסגרות הכשרה או אימון והם מה שנקרא NEETs. הבנק העולמי מעריך שבמדינות המתפתחות, יש עוד כ-262 מיליון  צעירים כאלה. ובסך הכול, יש בעולם כ 290 מיליון צעירים (גילאי 15-24 או אצלנו עד 29) רבע מבני הנוער בעולם. גם לנו מוקדש מקום בחבורה זו כיוון שאנו בין המובילים בתחום זה בארגון. ואכן, לפי נתוני ה OECD  (המבוססים על נתוני הלמ"ס שלנו) כמעט שליש מצעירינו או כ-29% מהצעירים עד גיל 29 נמצאים בקטגוריה זו ויש אצלנו שיעור כפול של NEET's משיעורם (15%) ב-OECD.

 

 

הארגון גם מנסה לפלג את הנתונים ולפי הערכותיו כרבע מהנ"ל הן נשים שאינן עובדות מסיבות תרבותיות. והשאר,  צעירים שמסיבות אלה או אחרות, עוסקים בפעילות בלתי פורמאלית או אקראית או  שאינם רוצים לעבוד. אך יש גם אחרים. ההנחה היא, כי ב"עולם העשיר", כשליש מהצעירים מועסקים בתעסוקה אקראית, ובמדינות המתפתחות כחמישית מהצעירים עובדים במשפחה, או ללא שכר, או שהם פועלים במגזר הבלתי פורמלי. עם זאת, גם אם סוג תעסוקה זה עדיף על בטלה, אין כאן סיבה לחגיגה ובסך הכול, כמעט מחצית מהצעירים בעולם וגם אצלנו תורמים בשוק העבודה הרבה פחות ממה שהיו יכולים לתרום.

 

 

 

  

המאה שלנו והמאה הקודמת הביאו עימן מושגים כמו רציונליות, תכליתיות ומערכות. אנחנו פועלים כמערכת תכליתית. יש לנו מטרות, יש לנו דברים להשיג ותוצאות להפיק. העולם נהיה במידה ג'יונר ואיתו קצב העשייה שלנו והציפייה המתמדת לחדשנות, התחדשות, גמישות דינאמיות ( ועוד מילים...) ויחד עם הכול, העשייה הבלתי פוסקת, הקצב, המהירות  - הגיעו דברים אחרים. הגיע חוסר שקט, הגיעה עצבנות, תסכול, עייפות, דיכאון סטרס ומחלות נוספות.  

  

 

 

 

 

 

כמה אקטואלי....

"In the End, we will remember not the words of our enemies,

But the silence of our friends."

Martin Luther King ( 1929 – 1968 )

  

 

 
| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites