אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן 

הירחון החדש גליון 293-294 

תוכן העיניינים

 

להזמנת מנוי שנתי

 

 

להזמנת מנוי דיגיטלי

 

 

גיליון דיגיטלי להתרשמות 

 

לתשומת לבכם,
החותמים מנוי (HARD COPY) גם מקבלים, בנוסף, מנוי דיגיטאלי ללא תשלום.

 
מתוך הגליון החדש
 

החמרת הדרישות ביחס ל"אזור עישון" במקום העבודה
עו"ד סמדר קפלן
שותפה במשרד עו"ד נ. פינברג ושות'
החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, התשמ"ג-1983 (להלן: "החוק למניעת עישון") אוסר את העישון בכל "מקום ציבורי" ובכלל זה במקום העבודה. ביום 11.6.2012 פורסמו תקנות חדשות שהותקנו מכוחו של החוק למניעת עישון (להלן: "התקנות"). מועד תחילתן של התקנות נקבע ליום 12 ביולי 2012 (שלושים ימים ממועד פרסומן). על-פי התקנות הוחמרו הדרישות לעניין הקצאת "אזור עישון" במקום העבודה, כך שהחל ממועד כניסתן לתוקף, ניתן יהיה להתיר את העישון במקום העבודה רק ב"חדר נפרד לחלוטין" שהוקצה לעישון לאחר התייעצות עם העובדים, ובלבד שמתקיימים בו התנאים הבאים: "...יש בו סידורי אוורור תקינים והעישון בו אינו גורם למרד בחלקים אחרים של הבניין ואין עובדים בו או נמצאים בו אנשים שהם או חלק מהם אינם מעשנים;..."
לחוזר המלא באתר נ. פינברג ושות' עו"ד

האם ניתן לקבוע בהסכמה שכר שונה לעובד ולעובדת? על חופש החוזים בתחום יחסי עבודה
עופר קצנשטיין, עו"ד
שותף במשרד עורכי הדין "קצנשטיין, אפרת-לוי" המתמחה בדיני עבודה
לא פעם ולא פעמים אנו נתקלים בלקוחות המרימים גבה בתימהון כאשר אנו מסבירים להם כי, לכל הפחות, קיים חשש שבית הדין לעבודה יתערב בקבוע בהסכם העבודה אשר נחתם בינם לבין מי מעובדיהם. ואולם, האם באמת יש בסיס לתמיהה? ידוע הרי שצדדים ליחסי עבודה אינם רשאים לקבוע ביניהם כל דבר. ברור, למשל, כי מעסיק אינו רשאי לשלם לעובדו פחות משכר מינימום, או שלא להוציאו לחופשה ולשלם לו דמי חופשה וכיוצא בזה. בדומה ידוע גם כי בית הדין לעבודה מוסמך להתערב בקביעת מהות יחסי הצדדים (היינו, האם מדובר ביחסי עובד ומעביד על כל המשתמע מכך, או שמא המדובר ביחסי מזמין וספק עבודה).
למאמר המלא לחצו כאן

התארגנויות עובדים במקום עבודה המותר והאסור –"הקרב על הבית"
עופר יוחננוף, עו"ד
מכהן כמנהל המחלקה למשפט עבודה בהתאחדות התעשיינים בישראל וליווה מקרוב בשנים האחרונות עשרות התארגנויות עובדים במקומות עבודה.
"הקרב על הבית" כך במילים אלו תיאר באוזניי מנכ"ל חברה את הניסיון של ארגון עובדים מסוים לארגן את עובדיו ואת ניסיונו שלו לסכל בדרכים חוקיות את ההתארגנות...... באופן אישי אני מסתייג מהציטוט איני רואה בעובדים המבקשים להתאגד אויבים או יריבים וכנ"ל לא את ארגון העובדים המנסה לארגנם. אולם יש בקרב המעסיקים הרואים במצב דברים שכזה קרב על הבית בכך אעסוק במאמרי זה. בשנים האחרונות אנו עדים לפריחה ושגשוג בניסיונות לארגן עובדים במקומות העבודה. חוקי העבודה (חוק הסכמים קיבוצים ) הקלו על ניסיונות אלו מחד והחמיר מאידך עם מעסיקים המנסים למנוע את ההתארגנות. ארגוני העובדים השונים מצאו את עצמם במאבק כפול. מחד -מאבק יוקרתי בין ארגוני העובדים עצמם מאבק שבו לא בוחלים הארגונים גם במהפכים ומחטפים. ומאידך -המאבק של ארגון העובדים במקום העבודה מול המעסיק.
 למאמר המלא לחצו כאן

סקר סינריון מערכות וגיאוקרטוגרפיה - הישראלים לא נוסעים לעבודה ברכבת, אבל רבים נוהגים לעבוד בדרך באמצעות הטלפון הנייד
אלי אבני
מנכ"ל סינריון
האם העובד הישראלי נוהג לנצל את זמן נסיעתו לעבודה כדי לעבוד? מרבית המועסקים נוהגים לנצל את זמן הנסיעה לעבודה לשיחות באמצעות הטלפון הנייד בנושאים הקשורים לעבודתם - כך עולה מסקר שנערך שביצע מכון גיאוקרטוגרפיה עבור סינריון מערכות, המתמחה במתן פתרונות תוכנה מתקדמים לניהול זמן ונוכחות עובדים ולניהול ההון האנושי בארגון. הסקר התבצע בשבוע הראשון של חודש יוני 2012 בקרב 597 משיבים, גברים ונשים, מועסקים בגיל 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי ומייצג של אוכלוסיה זו מקרב כלל האוכלוסייה היהודית במדינת ישראל.
 להמשך לחצו כאן

 

 

"Only those who risk going too far
can possibly find out how far they can go"

 

T.S.Eliot

 
| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites