אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

הפתענו אתכם?

 

גם את עצמנו...

 

נחגוג את הכנס השנתי ה - 20 הדרכה ולמידה בארגונים בישראל 

 

בתאריך 6,5 בפברואר 2013

 

לפרטים ראשונים לחצו כאן:

 

 

 

 


 

סנונית ראשונה

 

שמחים לבשר לכם על מספר מרצים שתפגשו השנה במליאת הכנס השנתי ה - 24 לניהול משאבי אנוש בישראל

 

 

פרופ' בעז רונן, פרופ' מן המניין בפקולטה לניהול, אוניברסיטת תל-אביב, מתמחה בניהול הטכנולוגיה והשבחת חברות. הוא יישם פרויקטים של השבחת חברות וגישות ניהוליות חדשניות בעשרות חברות וארגונים בישראל ובעולם. בעז היה מרצה אורח בבתי הספר למינהל עסקים כמו אוניברסיטת קולומביה , NYU, Bocconi ואחרות ופרסם עשרות מאמרים בכתבי עת אקדמיים ומקצועיים מובילים. לפני כן עבד כ- 10 שנים בתעשיית ההיי טק בישראל.

 

 

פרופ' בנימין (ברוס) פיליפס, פרופ' לסוציולוגיה ארגונית ומנהל עסקים, אוניברסיטת בר אילן.

 

 

מאיר ניסנסון, יו"ר יבמ (IBM) ישראל, עד לאחרונה מנכ"ל יבמ ישראל. 

 

לעיון בקול קורא מצוין * מצוין * מצוין * מצוין * מצוין

 

 

דברים שאמרו לנו משתתפי המפגש הראשון שהתקיים ב 4.9.2012

 

"שיחקתם אותה! זה בדיוק מה שאנחנו צריכים"
"היה מעולה! למדנו במפגש הזה המון"

"תודה רבה! היה מעשיר, מרשים, ממש מצויין"

"מזמן לא חידשו לי כל כך הרבה בתחום ניהול משאבי אנוש"

 

אתם מוזמנים להרשם למפגש שני, זהה, בנושא בניית מוטיבציה אישית וארגונית שיתקיים ב 11.9.2012

 

 

 


 

 

HRACADEMY גם בחו"ל

 

 

פרופ' צבי סגל, נשיא HRACADEMYירצה ב 3 באוקטובר בפני מליאת הקונגרס השנתי של מנהלי משאבי אנוש בצרפת וב 26 בנובמבר במסגרת הקונגרס השנתי של Marcus Evans על הנושא "דרכים לשמירת מוטיבציה של עובדים בזמן משבר".

 

פרופ' צבי סגל הינו פרופסור לאסטרטגיות ארגוניות ונחשב למומחה בינלאומי מוביל באסטרטגיות ארגוניות ועולם הזהויות (אישיות, ארגוניות וגלובליות). הוא בעל שני תארי דוקטור מאוניברסיטת Sorbonne בפאריס, משמש כפרופסור אורח באוניברסיטאות מובילות בסינגפור וצרפת, יועץ בכיר לתאגידים בינלאומיים ולחברות הגדולות בישראל ואירופה ומכהן כנשיא חברת mianou .
פרופ' צבי סגל שימש בעבר כחוקר בכיר במרכז הלאומי לחקר מדעי של צרפת (CNRS), כמנהל מדעי משותף של הפרויקט הבין תרבותי המוביל של האיחוד האירופאי, כראש פרויקט "דיגיטליזציה של אסטרטגיות ארגוניות-עסקיות" בשיתוף פרופ' מייקל פורטר מ HBS, כיהן כראש תכניות תואר שני במנהל עסקים בשלוחת אוניברסיטת דרבי ושימש כיו"ר הפורום הישראלי לניהול משאבי אנוש.

 


אמור לי מי חבריך ...
עדי זמיר
מנהלת חטיבת הדרכה, נס ישראל.
כשאנו מדברים על לומד, ההקשר הראשון שעולה למרבית האנשים הוא תלמיד, יושב בכיתה, במסגרת פורמלית ומקשיב לדברי המורה. אולם, הלמידה היא תהליך תמידי אשר מתבצע במינונים שונים ובמקומות שונים, בהתאם לרמת הענין של הלומד ורלבנטיות הנושא, מידת העירנות והמוטיבציה שלו ועוד גורמים נוספים רבים. ככזה, תהליך הלמידה שונה מאוד עבור כל אחד מאיתנו, ואנו מפיקים מאותה סיטואציית למידה, תובנות משותפות לכולם מחד, וייחודיות לנו - מאידך. בעזרת ידע ומיומנויות שרכשנו, אנו מתמודדים כל אחד בדרכו עם האתגרים שמוצבים לנו בתהליך הלמידה.
להמשך לחצו כאן

סקירת חקיקה ופסיקה - יולי 2012
לפידור ושות' עו"ד
חוק שכר שווה לעובדת ולעובד (תיקון מס' 2), התשע"ב – 2012 – הוארכה תקופת ההתיישנות מחמש לשבע שנים (ס"ח 2374 מה- 2.8.12). | בית המשפט העליון פסק: פטנטים – תגמולים בגין המצאה - אין בהסכם עבודה השולל את זכותו של העובד לתגמולים בגין המצאה כדי לשלול על הסף את האפשרות שיש לעובד טענה לכאורית בעניין זכותו לתגמולים ואת האפשרות שמחלוקת זו תתברר בפני הוועדה לענייני פיצויים ותגמולים שבחוק הפטנטים. "יש אפשרות שהזכות לתמורה בעד אמצאת שירות היא "זכות קוגנטית המהווה חלק בלתי נפרד ממשפט העבודה המגן" . . . במצב כזה עדיין תהיה הוועדה מוסמכת לדון במחלוקת בעניין התמורה בעד אמצאת השירות, לרבות במחלוקת שעניינה תוקף ההסכם שבין הצדדים ומשמעותו."
לסקירה המשפטית באתר לפידור ושות' לחצו כאן

זכויות עובדים בחגים – המדריך המלא
הילה פורת, עו"ד
מנהלת ובעלת משרד עורכי דין הילה פורת ושות'
האם מעסיק יכול לכפות נופש על עובדיו, וזאת במקום תשלום דמי הבראה לכל עובד? הילה פורת, עו"ד, משיבה: תשלום עבור ימי חג – עובד במשכורת ועובד בשכר עובד ששכרו משתלם על בסיס חודש - זכאי לשכר עבודה גם עבור ימי החג החלים באותו חודש, מאחר ששכרו משתלם על בסיס קבוע, ללא תלות במספר ימי העבודה בחודש. עובד ששכרו משתלם על בסיס שעה / יום / שבוע / כמות תוצרת (להלן - עובד בשכר) - צו ההרחבה להסכם המסגרת במגזר העסקי (שבין היתר, קיצר את שבוע העבודה ל-43 שעות), שהוחל על כל ענפי המשק החל מיום 1.7.2000, קובע כי: עובד לאחר 3 חודשי עבודה במקום העבודה שלא נעדר מהעבודה סמוך ליום החג (יום לפני החג ויום אחרי החג), אלא בהסכמת המעביד, יהיה זכאי לתשלום מלא בעבור 9 ימי חג (2 ימי ראש השנה, יום הכיפורים, 2 ימי סוכות, 2 ימי פסח, חג שבועות ויום העצמאות). עובד בשכר לא יהיה זכאי לימי חג החלים בשבת.
 למדריך המלא לחץ כאן

 

 


 

 

 


 

 "I've learned that people will forget what you said,
People will forget what you did,
But people will never forget how you made them feel."

Maya Angelou

 


| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites