אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן


 

 

 שנה טובה

 

 

 

  

אחרי החגים:


 

 תכנית הכנס השנתי ה - 24 לניהול משאבי אנוש בישראל
27, 28 בנובמבר 2012

 

 

  קול קורא לכנס השנתי ה - 20 למידה ארגונית 5, 6 בפברואר 2013

 

 

  מפגשים חדשים MyHRProfessional  במסגרת HRACADEMY

 
לאשר או לא לאשר? האם מנהלים צריכים להיות חברים של עובדיהם בפייסבוק?
עו"ד שירה להט
מתמחה בדיני עבודה, משרד יגאל ארנון ושות'
בסקר שנערך בארה"ב בקרב 1,000 נשאלים, ענו 21% מהם כי הם חברים בפייסבוק של הבוסים שלהם. מתוכם, 46% היו אלה שיזמו את החברות עם הבוס בפייסבוק, ול-38% הבוס הוא שפנה והציע חברות בפייסבוק (ה-16% האחרים לא זוכרים מי פנה למי). הנתונים האלה מעלים סוגיה המטרידה ארגונים רבים לגבי כללי ההתנהגות הראויים בנושא זה. עצם הצעת החברות ברשת הפייסבוק, למשל, יוצרת כבר את הדילמה הראשונה שמטרידה ארגונים רבים. רוב העובדים לא יסרבו לבקשת החברות של המנהל שלהם, גם אם הם לא באמת מעוניינים בכך או שזה גורם להם לאי נעימות. לכן ישנם ארגונים, שקובעים כמדיניות שאסור למנהלים ליזום הצעת חברות למנהלים ברשת החברתית. העיקרון הזה עולה בקנה אחד עם זה שמנהלים לא צריכים להיות חברים של העובדים שלהם, אלא המנהלים שלהם. מנהלים רבים אולי מרימים עכשיו גבה ובטוחים שלגביהם זה לא רלבנטי, כי מקום העבודה שלהם הוא מאוד פתוח ולא פורמלי, והם רוצים להתקרב אל העובדים שלהם, ולא להיות מרוחקים מהם.
להמשך לחצו כאן

מעסיק אשר לא העביר הפרשות לקרן פנסיה במועד חויב בתשלום פנסיית נכות ושאירים ליורשיו של עובד שנפטר
הילה פורת, עו"ד
מנהלת ובעלת משרד עורכי דין הילה פורת ושות'
בית הדין האזורי לעבודה חייב מעסיק אשר לא ביצע הפרשות לקרן פנסיה במועד, בתשלום פנסיית נכות ופנסיית שאירים ליורשים של העובד שנפטר. תע"א 6309/08 עזבון המנוח שמואל בוטה ז"ל ואח' נ' עיריית רחובות ואח', ניתן ביום 28.7.2011, ע"י מותב בהרכב כב' סגן הנשיא שמואל טננבוים ונציגי הציבור גב' הורוביץ ומר כהן-פריווה. עובדות | התובעים הינם אשתו וילדיו (יורשיו החוקיים) של המנוח שמואל בוטה ז"ל (להלן – המנוח), אשר הועסק כעובד תברואה (שירותי פינוי אשפה) בעיריית רחובות (להלן – העירייה) החל מיום 3.7.2005 ועד לפטירתו ביום 15.10.2007. מראשית העסקתו ועד לחודש אוגוסט 2006 שולם שכרו של המנוח באמצעות חברת גלאל אחזקות בע"מ (להלן – גלאל), ואילו ביום 10.9.2006 נקלט המנוח באופן רשמי כעובד העירייה וממועד זה ואילך שולם שכרו ישירות על ידי העירייה.
להמשך לחצו כאן

בית הדין לעבודה הרשיע בפלילים מעסיק שלא ניהל רישום שעות עבודה של עובדיו
רונן פורת, רו"ח
מנכ"ל חברת LSH Vision Ltd
סעיף 25 לחוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א-1951, קובע כי באחריות המעביד לנהל פנקס שעות עבודה. עוד קובע הסעיף שלענין שעות עבודה, הרישום בפנקס שעות עבודה יבוצע באופן שוטף ויכלול רישום שעות עבודה בפועל. במקרים רבים מעסיקים נמנעים מניהול רישום שעות העבודה של עובדיהם כנדרש בחוק ואף מגלגלים את אחריות רישום שעות העבודה בפועל אל העובדים עצמם ואלו מנהלים רישומים בצורה ידנית במחברות, דפים, קבצים וכיוצא בזה. ב-20 ביוני 2012 ניתנה הכרעת הדין בתיק פלילי 1120-09 מדינת ישראל-משרד התמ"ת נגד גיל בן משה גיא. גיל הואשם שלא ניהל פנקס עבודה בהתאם להוראות חוק שעות עבודה ומנוחה.
 להמשך לחצו כאן

 

תלמידי בית ספר מקרית אונו משתלבים בעבודה בעולם התוכנה
בפרויקט מיוחד שיזמה חברת סינריון מערכות, בני נוער מתיכון בן-צבי בקרית אונו לומדים את תחום ה- QA ומשתלבים בעבודה טרם גיוסם לצה"ל
בפרויקט מיוחד שיזמה חברת סינריון מערכות, ומתקיים השנה בפעם שנייה, בני נוער מתיכון בן-צבי בקרית אונו לומדים את תחום ה- QA ומשתלבים בעבודה בחברה בטרם גיוסם לצה"ל. במהלך הפרויקט, נבחרו השנה 14 בני נוער מבית הספר, אשר קיבלו מחברת סינריון קורס מרוכז בבדיקת תוכנה, חומרי לימוד, תמיכה וליווי מקצועי, ולבסוף שולבו במהלך חופשת הקיץ בעבודה כבודקי תוכנה בתכניות העבודה הקבוצתיות של מחלקת ה- QA של החברה. בנוסף, שולבו בתהליך 3 בני נוער שהשתתפו בקורס בשנה שעברה ועובדים בחברה עד לגיוסם לשירות צבאי. במהלך הפרויקט, אשר נמשך יותר מ- 50 ימי עבודה, התלמידים לקחו חלק במאמצי בדיקות התוכנות החדשות של סינריון. עם הזמן ולפי ההתקדמות אישית, קיבלו התלמידים יותר ויותר אחריות, סיפקו הערות בונות על המוצר החדש של החברה, חוו את דעתם האישית, והעלו הצעות לשיפור שהועברו למנהל המוצר. מהחברה נמסר כי בעקבות הצלחת הפרויקט, חלק מהתלמידים ממשיכים לעבוד בחברה גם אחרי חופשת הקיץ וכי תלמידים שעברו הכשרה ועבדו בתקופת החופש יכולים להמשיך לעבוד בתקופות החופשה במהלך שנת תשע"ג (כדוגמת חופשות חגי סוכות, חנוכה, פסח והקיץ) עד לגיוסם. עוד נמסר כי בסיכום עם הנהלת בית הספר הוחלט כי הפרויקט ימשיך, כאשר יחל מסלול הכשרה לתלמידים נוספים חמישה שבועות לפני מועד חופשת פסח לתלמידי י"א' וי"ב לשם חשיפה ועבודה בתקופת חופשת הפסח וחופשת הקיץ. לימור אונגר, מנהלת משאבי אנוש, סינריון מערכות: "בעקבות ניסיון מוצלח של שילוב חיילים מתחום המחשבים ובוגרי יחידות המחשב של צה"ל בחברת סינריון, החלטנו להקדים ולצרף כשרונות לשורות החברה, עוד לפני גיוסם לצה"ל, בשנותיהם האחרונות בתיכון. הפרויקט אפשר לחברת סינריון לקבל משוב ייחודי מ'דור הטלפונים החכמים והרשתות החברתיות' לגבי שימושיות המוצר ומבט בעיניים רעננות וביקורתיות על מוצרי החברה השונים. בנוסף, אנו רואים בכך דרך ליצור צינור גיוס עתידי לכוח אדם איכותי". ציפי רוזנבוים, מנהלת בית הספר בן-צבי, קרית אונו: "הפרויקט חשף בפני התלמידים את עולם חברות התוכנה והעשיר את ידיעותיהם בכל הקשור בפיתוח ובדיקות תוכנה. התלמידים נהנו ממקום עבודה מסודר בתקופת החופש הגדול, וחלקם ימשיכו ליהנות ממנו עד הגיוס לצה"ל. אנו גאים בכך שיצרנו פתח לתלמידים ליצירת קשר ארוך טווח עם חברת תוכנה והזדמנות ללימוד חווייתי ומעשיר הישר מהעולם האמיתי". התלמידים שהשתתפו בפרויקט מעידים כי התרגשו להתנסות בעולם העבודה המתוחכם יותר ונהנו מתנאים משודרגים וחוויות מאתגרות . הם היו ברי מזל ומעודדים את כל מי שיכול להצטרף לחוויה מיוחדת זו.
 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

שנה טובה

 

 

 

          

 


| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites