אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

 

 

 

בקרוב: קול קורא

לכנס השנתי ה- 26 לניהול משאבי אנוש בישראל

 

יו”ר הכנס השנתי ה- 26:

חיים סרור, מנהל שותף בחברת הייעוץ ICG – Integra Consulting Group

כיהן בתפקידי סמנכ”ל משאבי אנוש וניהול פיתוח ארגוני בקבוצת בז”ן , טבע, ואלווריון.

 

ב ה צ ל ח ה!

 

______________________________________

 

מה בגיליון:

-  סולם הצרכים של מסלאו - OUT...סולם רצונות - IN

תפקיד מנהל משאבי אנוש - OUT...CCO – IN

המהפכה בארגוני המחר החדשים מאת: ד”ר ברכה קליין תאיר

 

זכויות עובדים בחגים – המדריך המלא מאת: עו”ד הילה פורת

 

-  מפגש עם אריק אלבו – MYHRPROFESSIONAL HRACADEMY

הלו כאן הארגון / העובד, מישהו שומע?

מצפן לתקשורת פנים ותפקיד משאבי אנוש

 

_____________________________________

 

-  סולם הצרכים של מסלאו - OUT...סולם רצונות - IN

תפקיד מנהל משאבי אנוש - OUT...CCO – IN

המהפכה בארגוני המחר החדשים

מאת: ד”ר ברכה קליין תאיר

 

המציאות:

 

מצבה של הפלנטה שלנו איננו מעודד. השליליות מאיימת להטביע אותה בתוך מחשכי החושך. הלאומנות – הפערים החברתיים – ההקצנה – הכוחנות – היעדר מצפן/מצפון ערכי, מדרדר אותה אלי תהום הנשייה (שאול). כמוצא אחרון הוצגה בפני הפלנטה תוכנית חדשה לאבולוציה שתפקידה לעורר, לחשוף, להציג את חוסר המשמעות אותה אנחנו חווים, את דלות הפתרונות אותם אנחנו מייצרים, את המודלים, הכלים, מבני הבטון היצוקים והלא רלוונטיים יותר בהם אנחנו ממשיכים לאחוז (כמו סולם מסלאו...מנהיגות מובילה) ואז, לשקם את הפלנטה שלנו רוחנית, ללבלב את זרעי המהות שלנו (מהות של יצור אנוש עילאי בעל יכולות אדירות) ולחזק את האחדות האוניברסאלית (ביטול פערי תודעות). משמעות הדבר שעל האנושות להשתחרר ממדיום האגו ההישרדותי בו אנחנו שבויים ולטפס אל ממדים גבוהים יותר של מציאות. זו התכלית של הקיום שלנו; טיפוס תודעתי - מחשבתי אל עבר מציאות אמיתית יותר, גבוהה יותר, עוצמתית יותר, משמעותית יותר שהיא מציאות של:

 

Less Time/ Less Efforts/ Less Material

More Energy (Faster & Higher Knowledge) / More Dynamic (Supreme Function of the Brain & Will) / More Powerful Influence (Higher Consciousness)

 

 

היא מאפשרת לנו להשיג מטרות שעד כה לא היינו מסוגלים להגיע אליהן, או להשיג מטרות שעד כה לא ראינו, או להוציא אל הפועל אמיתות שעד כה היו סוד עבורנו. כי מה שהיה רק אתמול בלתי אפשר הופך היום לאפשרי!

זו ההצלחה החדשה שלנו!!!

הטמעת המציאות החדשה בתוך הארגונים משמעה להכניס רוח חדשה למפרשים שלהם; אנרגיות, דינאמיות, יצירתיות, חשיבה מקורית וביקורתית שקוראת תיגר על המקובל ומבטיחה את חיוניותם של כל גופי הידע, התיאוריות, המחקרים, התהליכים, תחומי המנהיגות והארגון, ושומרת עליהם מפני שביעות רצון והתנוונות.

 

אסטרטגיה חדשה:

האסטרטגיה החדשה להשגת הצלחה ומשמעות גדולה יותר במציאות החדשה היא טיפוס אל עבר הקומה ה-100; המציאות האמיתית, שורשי הדברים, אמת מוחלטת (חוקים, כוחות וסדר נצחיים, קבועים ומדרגה גבוהה יותר), מלוא הפוטנציאל (היכולת הכל יכולה...אנשי צווארון זהב), וודאות גדולה יותר של סיבה – תוצאה, חכמה, ידע ורעיונות עשירים ומדוייקים יותר, אושר אינסופי ואחדות. הטיפוס שם דגש על תשוקה בוערת שמלבה כל הזמן את הרצון ליותר: להיות יותר – לדעת יותר – להצליח יותר – לחיות משמעותית יותר.

 

לשם כך הקמנו בארגניה את ‘האקדמיה לטיפוס’ שמכשירה אנשים וארגונים לטפס אל עבר הקומה ה-100. אנחנו נעזרים במעלית - בטכנולוגיה העוצמתית ביותר שקיימת היום שפיתחנו: תודעה – מנגנון החשיבה - מהות, כי המעליות הישנות לא מגיעות לקומות החדשות שנפתחו בפנינו. התהליך המרתק מאפשר לאנשים ולארגונים להתעלות מעל המשברים, הקשיים והכאוס הארצי, במקום לנסות ולתקן אותם (טיפול בסימפטומים), להתחבר אל מקור השפע ולהיות יותר מבריקים, עוצמתיים, תודעתיים, בריאים, שמחים, עמידים, מחונני עשייה, משפיעים. או במילים אחרות; להיות אנשים וארגונים יוצאי דופן.

המשך >>

 

_____________________________

 

זכויות עובדים בחגים – המדריך המלא

מאת: הילה פורת, עו”ד*

עו”ד הילה פורת, מומחית בדיני עבודה ומנהלת אתר עולם העבודה, מפרטת את זכויות העובדים בחגים.

 

מספר שעות העבודה בערב החג

א. במקום עבודה בו עובדים 8 שעות ביום, שישה ימים בשבוע: סעיף 2(ב) לחוק שעות עבודה ומנוחה, התשי”א-1951, קובע כי ביום שלפני חג שהעובד אינו עובד בו, בין עפ”י חוק ובין עפ”י הסכם או נוהג, לא יעלה יום עבודה על 7 שעות עבודה.

 

ב. במקומות עבודה בהם עובדים 9 שעות ביום, חמישה ימים בשבוע: נראה כי יום העבודה בערב החג יהיה בן 8 שעות. אולם במקום עבודה אשר חל עליו ההסכם הקיבוצי בדבר המעבר לשבוע עבודה בן 5 ימים או צו הרחבה על פיו - חל סעיף 9 להסכם לפיו: “בערבי חגי ישראל החלים ביום שהעובד חייב לעבוד בו יהיה יום העבודה בן 8 שעות בתשלום של 9 שעות או יום עבודה בן 7 שעות בתשלום של 8 שעות. ההנהלה ונציגות העובדים יקבעו באיזו חלופה לבחור. בערב יום כיפור יעבדו העובדים 6 שעות בתשלום של 9 שעות. במקומות עבודה שבהם עבדו בערבי חג 6 שעות בתשלום של 8 שעות ימשיכו העובדים לעבוד 6 שעות בתשלום של 8 שעות”.

 

ג. במקום עבודה בו חל הסכם קיבוצי ענפי / צו הרחבה ענפי / הסכם קיבוצי מיוחד / הסכם אישי / נוהג הקובע לענין זה הוראה מטיבה עם העובד, אזי יש לנהוג על פיו.

 

במקרה בו עובד יצא לחופשה בערב חג - המעסיק יכול לנכות לו יום חופשה מלא, אלא אם חל במקום העבודה הסכם קיבוצי ענפי/מיוחד, צו הרחבה ענפי, הסכם עבודה או נוהג הקובע אחרת.

 

לענין זה יצוין, כי עפ”י סעיף 6 לחוק חופשה שנתית, התשי”א-1951, עובד רשאי לבחור לקחת יום חופשה בתשלום ביום זה (שהינו אחד מהימים המנויים בתוספת לחוק חופשה שנתית מהם רשאי העובד לבחור לקחת יום חופשה אחד) על חשבון החופשה השנתית שלו, ובלבד שהודיע על כך למעבידו 30 יום מראש לפחות.

ברשימת המועדים עפ”י סעיף 6 לחוק חופשה שנתית נכללים, בין היתר, ערב יום כיפור, ערב סוכות, ערב פסח וערב שביעי של פסח, ערב שבועות, ערב ראש השנה.

המשך >>

____________________________

 

מפגש עם אריק אלבו

MyHRPROfessional במסגרת HRACADEMY

 

 

 

 

 

____________________________

 

 

 

 

______________________________________

 

“WHILE MOST ARE DREAMING OF SUCCESS, WINNERS WAKE-UP AND WORK HARD TO ACHIEVE IT”.

  

 

 
| מייל לעורכת |

לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש
קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה

למדריך העסקים הקש כאן
לאתר משאבי אנוש הקש כאן

כתב העת משאבי אנוש - שנה 28
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7748382 - 09 
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 4052 רעננה 4365716
Powered by Artvision | Truppo Websites