כל השאלות כל התשובות - יישומים מעשיים בניהול משאבי אנוש                     

 

אשמח לקבל מידע בנוגע לתהליכים הנדרשים מצד HR במסגרת שינוי ארגוני חטיבתי, המחייב ניוד פיזי של עובדים בין האזורים המסחריים השונים עליהם אחראית החטיבה.

 

שאלה:
אשמח לקבל מידע בנוגע לתהליכים הנדרשים מצד HR במסגרת שינוי ארגוני חטיבתי, המחייב ניוד פיזי של עובדים בין האזורים המסחריים השונים עליהם אחראית החטיבה.לברר מקום מגורים של העובדים הנוכחיים ולנסות לברר התאמה
לקיים שיחה פתוחה עם העובדים על הצורך בשינוי, לקיים סיעור מוחות שבסיומו מגיעים להבנה על פתרונות
במסגרת השיחה הנ"ל לחשוב על דרכים להתגבר על בעיות שנוצרות במישור הפרט והארגון בהקשר המעבר (למשל - אפשרות לפצות על ידי עבודה מהבית יום אחד, הסדר החזר נסיעות וכדומה).
______________________________________________________________________________

השואל/ת לא מציינים איזה ארגון הם. אני מייצג ארגון תעשייתי גדול שבו הסכמים קיבוציים ולכן ראשית נדרשת הסכמת ארגון העובדים לשינויים המחייבים ניוד פיזי של עובדים. מניסיוני ראוי לציין כי בכל פעם שניידנו עובדים ללא שיתוף פעולה עם ארגון העובדים ההנהלה נכשלה בתכנון ובביצוע. בכל מקרה שכן בוצע ניוד נאלצנו לשפר את תנאי העסקתם של המנוידים אלא אם היה זה השאלה לתקופה קצרה ומוגדרת.
______________________________________________________________________________

משאבי אנוש בתהליך תכנון התפקידים, השינוי הארגוני הנדרש ובבחירת האנשים לתפקיד בתהליך שנקרא OD&D בעברית: תיכנון ארגוני ובחירה.
במידה ומדובר בניוד פיזי של עובדים, משאבי אנוש ביחד עם מנהלי היחידה העסקית מעלים פתרונות הקשורות להחזר הוצאות נסיעה, מעבר דירה, הכשרה וכו'. באינדיגו הדבר נעשה במסגרת מעבר הייצור מרחובות לקריית גת.

 


 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

יום חמישי 18 יולי 2019

 

 

   RSS   |   דף הבית   |   יוצרים קשר   |   פרופיל החברה

 

 

איוש, פיתוח כישורי אנוש בע''מ 
יוזמי, מתכנני ומפיקי הכנסים השנתיים לניהול משאבי אנוש והדרכה בישראל
ת.ד. 4052 רעננה  4365716 טלפון: 09-7464264   פקס:09-7464266  דוא''ל:
info@hrisrael.co.il 
    © כל הזכויות שמורות


Powered by Artvision | Truppo Websites