כל השאלות כל התשובות - גיוס / תחלופה / שימור / מיון עובדים                           

 

אשמח לקבל הצעות למדיניות ולאופן התקשור של גיוס באמצעות "חבר מביא חבר". וכן מסקנות והמלצות מניסיון.

 

שאלה:
אשמח לקבל הצעות למדיניות ולאופן התקשור של גיוס באמצעות "חבר מביא חבר". וכן מסקנות והמלצות מניסיון.
 

 

חלק מהתשובה טמון בהגדרת השאלה, או בתפיסה שהעובד/מנהל 'עוזר' למח' הדרכה.
זוית ראיה אחרת היא שהעובד/ מנהל מסייע להשיג את יעדי הארגון, ומח' הדרכה היא אחד המנגנונים שהמסייעים ביצירת אינטגרציה ובתיקשור של יוזמות בארגון לטובת הארגון.
לכן אינני חושבת שתגמול כפשוטו הוא מה שנדרש. חשוב יותר לפרסם את האיש/אנשים  ואת פועלו/ם ולחשוף אותו/ם בפני דרגים בכירים ולקשר כל פעילות ליעדים העיסקיים של הארגון.
עצם העשייה מעבר לתפקיד, היא לעיתים התגמול של העובד.

 


 

כל המידע מפורסם באתר הפנימי של החברה יחד עם המשרות הרלוונטיות. בתקנון מופיע מידע לגבי אופן שליחת קורות חיים רלוונטים, סכום הבונוס וכיצד מקבלים אותו (לאחר 3 חודשי העסקה )רטרואקטיבית בתלוש השכר. מו כן מצויינת הזכאות לקבלת בונוס זה.

 


 

בעיקר באתר פנימי בחברה שם מפורסמות המשרות הפתוחות. העובדים נכנסים, בודקים אילו משרות רלוונטיות ושולחים למשאבי אנוש קורות חיים. כרגע אנו עובדים עם חברת פרסום על מינוף הנושא...שייראה קצת יותר צבעוני ואטרקטיבי...
מן הסתם גם לתגמול יש מקום בהצלחת הנושא...במידה והסכום המוצע נמוך שווה לשקול המרה בסוף שבוע לא יקר/ מתנות שונות כמו מסך LCD למחשב וכיו"ב...

 


 

כל תקופה בהתאם לכמות הגיוסים מפורסמות על לוח המודעות של משאבי אנוש וכן במייל לכל החברה כל המשרות הפתוחות. פעם בתקופה לרענון מפורסם הנוהל . במידה ויש משרות אותן קשה לגייס – מצוין בונוס מיוחד.

 


 

חבר מביא חבר יש להפיץ לפחות פעם בחודש במייל עם פירוט המשרות שאפשר יהיה להעביר לחברים. בנוסף מומלץ לתלות על לוח המודעות.

 


 

המדיניות שלו בחברה (לפני כחודש תליתי על גבי לוח מודעות בפעם שנייה), מתגמלים עובדים בסך 500 ש"ח ברוטו בשכר .
התנאי לקבלת המבצע "חבר מביא חבר" בתנאי שהעובד שנקלט עובד כ-3 חודשיים . המבצע די מוכיח את עצמו ולרוב העובדים  לא מביאים "סתם" אנשים, (הרי זה החבר שלו תאמר לי מי חברך ואומר לך מי אתה).
אופן גיוס נוסף אני פונה לבתי ספר (מכללות, אוניברסיטה ) בתחום אשר אני מחפשת ותולה על גבי לוח מודעות.

 


 

מאד מומלץ!! לפרסם מודעה ולעשות "קמפיין" פניימי. הגיוסים הטובים ביותר בדרך זו.

 


 

מייל, מודעות, שיחות במסגרת ישיבות צוות - להעלות יחד עם הצוות רעיונות עמם אל מי מחבריהם כדאי לפנות, קודם פרמטרים אח"כ שכ"א אחד ירשום אל מי+ יעד מספרי לפנייה. רצוי לנהל מעקב כמובן, לחזור לאנשים לברר האם ולכמה פנו, מידת הצלחה. תגמול מוחצן ומפורסם עריכת מיני תחרות של העובד המגייס.

 


 

אנחנו משלמים 4,000 ש"ח ברוטו לסופ"ש בן שלושה ימים או 3,000 ש"ח כסף (אנחנו מנסים לעודד יציאה לחופשה !!!)
אנחנו מוציאים מייל לחברה, בדר"כ פעם בחודש, עם פירוט המשרות הפתוחות, בנוסף יש לנו לוח מיוחד עליו מופיעות המשרות הפתוחות באופן שוטף (כמו גם אתר החברה).
"חבר מביא חבר" זה "אחלה" דבר !! זה Win-Win קלסי ! יש מקור טוב שמפיץ משרות ומביא קו"ח טובים - היחס קו"ח מתאימים לעומת כאלה שלא הוא טוב מאוד ואם העסקה מבשילה אז מבחינת עלות זה הגיוס הכי זול !!! פחות מהשמה -> כמובן, פחות מפרסום בעיתון.

 


 

להריץ קמפיין חברתי לרתימת כל העובדים, עם תגמול הולם ולא עוד ארוחות , אלא ממש תגמול כספי שיק או תווים, וגם לדעת להויקר תודה להם בערוצים השונים: עיתון עובדים, מייל מהמנהל, מכתב מסמנכ"ל HR, ולמגייס המתמיד לתת צ'ופר גדול במיוחד.

 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

יום רביעי 17 יולי 2019

 

 

   RSS   |   דף הבית   |   יוצרים קשר   |   פרופיל החברה

 

 

איוש, פיתוח כישורי אנוש בע''מ 
יוזמי, מתכנני ומפיקי הכנסים השנתיים לניהול משאבי אנוש והדרכה בישראל
ת.ד. 4052 רעננה  4365716 טלפון: 09-7464264   פקס:09-7464266  דוא''ל:
info@hrisrael.co.il 
    © כל הזכויות שמורות


Powered by Artvision | Truppo Websites