כל השאלות כל התשובות - הדרכה                                              

 

אשמח לקבל מידע על חברות בהם יש מסלול פיתוח נפרד מקצועי ומסלול פיתוח נפרד ניהולי, איך המסלולים בנויים איך המעבר בין המסלולים ונקודות מפתח בתהליך באם קיימות.

 

שאלה:

אשמח לקבל מידע על חברות בהם יש מסלול פיתוח נפרד מקצועי ומסלול פיתוח נפרד ניהולי, איך המסלולים בנויים איך המעבר בין המסלולים ונקודות מפתח בתהליך באם קיימות.


 

בצבא יש מסלולים כאלה. עובדים בסלול המקצועי נקראים "מובילי ידע" או "מובילים מקצועיים". קצת קשה להסביר את מסלולי הפיתוח במייל, אבל זה גם מאוד תלוי בארגון ובאופי התפקידים (מהנדסים, לוחמים, רופאים, וכד').

 


 

אצילנו בשטראוס עלית הגדרנו מסלול  עבור " מאייסטרים" – מומחים בתחומים ספציפים שהוגדרו, בעלי ידע מקצועי וייחודי בארגון שנרכש במשך שנים, שקשה מאוד לרכשו מחוץ לארגון. הוגדרו גם קריטריונים אישיים שעל העובד לקיימם – ביניהם עצם המוטיבציה להתפתחות במסלול המקצועי. (בניגוד לניהולי) בהתאם לכך הוגדרו תגמולים חומריים ושאינם חומריים עבור קבוצת עובדים זו , התבצע תהליך של בחירתם בארגון, תקשור הבחירה והוצאה לפועל של התוכנית.  מדובר במספר מצומצם של אנשים שמנקודת הזמן בו הם "הוכרזו" כשייכים לקבוצה זו – חלים עליהם ההגדרות עבורה. כרגע לא מדובר בתהליך שיש בו המשכיות רציפה – כנראה אחת לתקופה הנושא יבדק בשנית. 

 


 

בשנים האחרונות השקענו זמן רב ומאמץ במיצוב המסלול למובילים טכנולוגיים באינטל
עד לפני מספר שנים הייתה נטייה של כל אחד לפנות לערוץ הניהולי כדי לראות בזה מסלול קריירה, ומשום שנתפס כי זה המסלול שבו יש קידום יותר טבעי
כיום ישנם שני ערוצים, הערוץ הניהולי והערוץ למובילים טכנולוגיים
בשניהם מדרג שכר וצפיות ארגוניות מוגדרות
לשניהם תכנית פיתוח אישית מוגדרת, המורכבת ממספר קורסים על פני מספר שנים
כמו כן, ויותר מכל, יש הכרה במסלול המקצועי כבעל משקל סגולי זהה לניהולי

 


 

אצלנו יש כמובן מסלול נפרד. המסלול המקצועי הוא המפותח יותר - מזוהים בעלי פוטנציאל ומשקיעים בפיתוח יכולותיהם, מנטור שעובד איתם, שיחות וכדומה. לגבי מנהלים יש בעיקר קורסי ניהול ופיתוח.

 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

יום חמישי 18 יולי 2019

 

 

   RSS   |   דף הבית   |   יוצרים קשר   |   פרופיל החברה

 

 

איוש, פיתוח כישורי אנוש בע''מ 
יוזמי, מתכנני ומפיקי הכנסים השנתיים לניהול משאבי אנוש והדרכה בישראל
ת.ד. 4052 רעננה  4365716 טלפון: 09-7464264   פקס:09-7464266  דוא''ל:
info@hrisrael.co.il 
    © כל הזכויות שמורות


Powered by Artvision | Truppo Websites