ינואר 2008
גיליון מס'  5


www.hrisrael.co.il

 

 

מה בגיליון

עיצוב מערך גיוס תחרותי לאגף התקציבים – משרד האוצר מאת: מורית רוזן

הכל בגלל הביצועים להגדיר ולמצוא אנשים נפלאים מאת: Kevin Wheeler

חובת הביטוח הפנסיוני המקיף מאת עו"ד אפרת דויטש
סקר תשקיף התעסוקה העולמי של Manpower חושף תחזיות העסקה ערות לרבעון הראשון של 2008 בהודו, צרפת, איטליה והולנד; מגמת התמתנות קלה בארצות הברית
אסור ומותר בראיון עבודה מאת עו"ד מיכל חילי

אתר AllJobs מסכם את היקפי המשרות שנדרשו בשנת 2007 : גידול של יותר מ - 225% אחוזים בדרישה למקצועות המדעים המדויקים והאינטרנט

סקר אתרAllJobs.co.il גם בדק ומצא: 19% מהעובדים הישראלים מגיעים לעבודה בלבוש מחויט 60% לובשים מכנס וחולצה רגילים


כולכם מוזמנים לכתוב, להגיב, לשאול ולתרום לשיח המקצועי
 

עיצוב מערך גיוס תחרותי לאגף התקציבים משרד האוצר

 

email לכותב/ת

מאת: מורית רוזן


מורית רוזן היא מנהלת HRD המתמחה בייעוץ למשאבי אנוש ושיפור מערכי הגיוס בארגונים ומביאה עימה ניסיון מעשי רב בתפקידי ייעוץ וניהול משאבי אנוש.


לפני כחודש אושר תקציב המדינה לאחר דיונים סוערים סביב חוק ההסדרים והרפורמות הכלכליות המיועדות. בתוך כל ההמולה, לא ניתן היה שלא להיתקל בפועלם של אנשי אגף התקציבים שאמונים על הכנת התקציב, בראשותו של קובי הבר (שהעביר את השרביט לרם בלינקוב בתחילת ינואר 2008).


לאנשי האגף שני תפקידים מרכזיים:

  • הכנת הצעת תקציב המדינה והגשתה לאישור הממשלה והכנסת, ובהמשך ליווי המשרדים ליישום המדיניות הכלכלית של הממשלה וביצוע שינויים והתאמות על פי הצורך.
  • גיבוש המדיניות המאקרו-כלכלית של הממשלה בתחומים שונים והובלת רפורמות במשק הישראלי כגון  ניידות המספרים בתקשורת הסלולארית, שילוב מקבלי קצבת הכנסה בשוק העבודה ועוד.               

האתגר איתו התמודדנו

הצמיחה המהירה במשק, שלא פסחה גם על תחום הפיננסים, העצימה את הקושי בגיוס עובדים מתאימים במשק בכלל ובאגף התקציבים בפרט. מצב זה הוביל למחסור משמעותי בכח אדם , מה שגרם לחלק מהצוותים לתפקד במקרים מסוימים, 6-8 חודשים במצב של חוסר כח אדם.

המשך המאמר...


 

 

הכל בגלל הביצועים

להגדיר ולמצוא אנשים נפלאים


 

email לכותב/ת

מאת: Kevin Wheeler

President

Global Learning Resources INC.

פורסם לראשונה 17.1.08 ב - eredayly

הכל בגלל ביצועים.

במהלך ארבע או חמש השנים שעברו נוכחתי, שקיימת מגמה של עליה קבועה בהשקעת זמן ומאמצים של ארגונים להגדיר ולהעריך ביצועי עובדים.

חברות כמו DDI  ו – AUTHORIA  מפתחות וספקיות הכלים והתהליכים שבאמצעותם קל יותר לבצע זאת, נהנות מהצלחה מסחרית, אורקל ו – SAP מציעות מודולים שמקלים על תהליך הגדרת הכישורים והערכת העובדים.

לאור העובדה, שפני הכלכלה בכיוון של מיתון והרווחים נמצאים תחת ביקורת קפדנית, סוגיה זאת תהפוך לחשובה עוד יותר.

אין ארגון שיכול להרשות לעצמו להחזיק עובדים שאינם תורמים ושאינם יכולים לבצע עבודתם ברמה גבוהה לאורך זמן.

הדבר שחסר לעיתים קרובות הוא הקשר בין ביצועי העובדים לפרמטרים שהמגייסים מחפשים בקרב מועמדים.

מגייסים רבים מסתפקים בתיאור תפקיד גנרי ומבססים את הראיונות שלהם ואת המיון על כישורים שעלול להיות שאינם מחוברים כלל למציאות של התפקידים.

 

המשך המאמר... 


 

חובת הביטוח הפנסיוני המקיף

 

email לכותב/ת

מאת: עו"ד אפרת דויטש


עו"ד אפרת דויטש הינה מנהלת אפרת דויטש, משרד עורכי דין


ביום 30.12.2007 חתם שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, על צו הרחבה הקובע הוראות בדבר ביטוח פנסיוני מקיף במשק החל מחודש ינואר 2008.

על פי הוראות הצו, זכאי כל עובד בישראל כי המעסיק יפריש עבורו לקרן פנסיה או קופת גמל לקצבה, על פי בחירת העובד וזאת בתום תקופת המתנה של ששה חודשי עבודה.

על מנת לאפשר למעסיקים ולעובדים להתארגן, נקבע כי במהלך שנת 2008 תעמוד תקופת ההמתנה על תשעה חודשי עבודה. עם זאת, עובד שישלים תשעה חודשי עבודה ביום 1.1.2008 או במועד מאוחר יותר יהיה זכאי לביטוח הפנסיוני החל מיום 1.1.2008 או במועד השלמת תקופת עבודה של תשעה חודשים.

עובד שיתקבל לעבודה כאשר הוא מבוטח בביטוח פנסיוני קודם, יהיה זכאי לביצוע ההפרשות החל מהיום הראשון לעבודתו. ההפרשות יבוצעו לאחר 3 חודשי עבודה או בתום שנת המס, על פי המוקדם, רטרואקטיבית ליום תחילת עבודתו אצל המעסיק.

 

להלן סקירה קצרה של ההוראות החדשות 

המשך המאמר...


 

 

סקר תשקיף התעסוקה העולמי של Manpower חושף תחזיות העסקה ערות לרבעון הראשון של 2008 בהודו, צרפת, איטליה והולנד; מגמת התמתנות קלה בארצות הברית


מילווקי, ויסקונסין, ארצות הברית (11 בדצמבר 2007) – סקר תשקיף התעסוקה של Manpower שפורסם היום חושף רמות שונות של אופטימיות בקרב מעסיקים בשוק התעסוקה העולמי. מעסיקים ב-16 מתוך 27 המדינות והטריטוריות שנסקרו ציינו ירידה קלה בתחזיות ההעסקה בהשוואה לנתוני השנה שעברה, ואולם במקביל נרשמו סיכויי העסקה משופרים בהשוואה לרבעון הקודם ב-12 מהמדינות ומהטריטוריות שנכללו בסקר. בארצות הברית נותר התשקיף יציב יחסית בהשוואה לרבעון האחרון של 2007, ואולם הוא נמוך במקצת בהשוואה לשנה הקודמת. דבר זה משקף את הדאגות הכלכליות הממשיכות להעסיק את ציבור המעסיקים. בגרמניה ובהודו המעסיקים צופים את המשך מגמת ההעסקה החיובית, אם כי חלה האטה מסוימת בהשוואה לנתוני הרבעון הקודם.

המשך המאמר...


 

 

 

אסור ומותר בראיון עבודה


מאת: עו"ד מיכל חילי

 

עו"ד מיכל חילי היא עורכת דין במחלקה למשפט עבודה באגף עבודה ומשאבי אנוש בהתאחדות התעשיינים בישראל.


אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני- זהו כלל ראשון שעל מועמד לעבודה ליישם בבואו לראיון. אבל לא רק על המועמד החובה להתכונן. המראיין, גם הוא, חייב בידיעה ויישום של כללים. מאמר קצר זה נייחד לכללים המשפטיים שעל המראיין- המעביד לדעת וליישם.


חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, התשמ"ח- 1988 אוסר על הפליה בין דורשי עבודה (וגם בין עובדים) מחמת מין המועמד, נטייתו המינית, מעמדו האישי, הריון, טיפולי פוריות, היותו הורה, גיל המועמד, גזעו, דתו, לאומיותו, ארץ מוצאו, השקפתו, מפלגתו, משך שירות המילואים והפרופיל הצבאי שניתן לו. כן אוסר החוק הישראלי על הפליה שמקורה בהטרדה מינית או שמקורה במידע גנטי על העובד. מייד ייאמר, כי החוק אינו רואה הפליה מחמת אלה, כאשר היא מתחייבת מאפיים או ממהותם של התפקיד או המשרה.

המשך המאמר...


 

 

 

אתר AllJobs מסכם את היקפי המשרות שנדרשו בשנת 2007 :

גידול של יותר מ - 225% אחוזים בדרישה למקצועות המדעים המדויקים והאינטרנט


 

email לכותב/ת

מאת: רויטל הנדלר

 

רויטל הנדלר היא מנכ"לית אתר AllJobs


אתר AllJobs מעדכן, כי על פי תוצאות ניתוח הנתונים של השנה החולפת בשוק העבודה המקומי מספר המשרות המוצעות במשק הולך ועולה ומעיד על צמיחה וריבוי אופציות למחפשי העבודה.


על פי נתוני AllJobs, מקצועות המדעים המדויקים הראו גידול של 225%. הנתונים מראים, כי בינואר 2007 הוצעו 542 משרות בתחומי המדעים המדויקים ואילו בדצמבר 2007 סה"כ המשרות בתחום זה עמד על 1221. קבוצה זו כוללת את המשרות: מהנדסי חומרים, לבורנטים, מהדסי פיזיקה וכימיה, מתמטיקאים ועוד.


גם מקצועות האינטרנט הראו גידול משמעותי. תחום זה כולל את מקצועות מעצבי האתרים, בוני אתרים, מנהלי מוצר באינטרנט, מנהלי פרוייקטים, מתכנתים בשפות אינטרנט שונות, עורכי תוכן ועוד; מדובר בגידול של 250% עם 784 משרות בינואר 2007 ו- 1962 משרות בדצמבר 2007.


תחום אבטחת האיכות הראה גידול של 193% עם 889 משרות בתחילת השנה ו- 1717 משרות בסוף 2007. גם תחום השיווק והפרסום הראה גידול משמעותי של 163% עם 980 משרות בתחילת השנה ו- 1598 בסופה. תחום זה כולל משרות של מנהלי לקוחות, יחסי ציבור, הפקות אירועים, דוברות, אנשי שיווק, מנהלי תקשורת שיווקית, סמנכ"ל פיתוח עסקי ושיווק ועוד


לעומת זאת, תחום התיירות והמלונאות הראה במהלך שנת 2007 ירידה של כ- 10% בביקושים. בתחום התיירות התפרסמו 258 משרות בתחילת השנה ורק 239 משרות בסופה. תחום זה כולל בתוכו את מקצועות המלונאות, מרכזי שירות בחברות תיירות, דיילות ועוד.


לדברי מנכ"ל האתר, העלייה בביקוש לעובדים על פי נתוני האתר חוצה כמעט את כל התחומים. תחום הדרושים הוא הברומטר של מצב המשק. השנה האחרונה היוותה שנת התעוררות ופריחה בכל תחומי העיסוק ותחום הדרושים מוכיח זאת היטב.


 

 

סקר אתרAllJobs.co.il  גם בדק ומצא:

19% מהעובדים הישראלים מגיעים לעבודה בלבוש מחויט

60% לובשים מכנס וחולצה רגילים

 

מידי פעם עולה השאלה "האם הלבוש מגדיר את האדם?" התשובה לא תמיד חד משמעית, אך מה שבטוח הוא שהלבוש בהחלט מהווה חלק מאיך שהאדם נתפס על ידי הסובבים אותו והוא בהחלט יכול להגדיר את השייכות שלנו לקבוצה זו או אחרת.  על פי תוצאות סקר שנערך בין 387 גולשי אתר AllJobs, רוב הישראלים מתלבשים רגיל לעבודה (60%) במכנס רגיל וחולצה. 17% אחוז מהנשאלים ענו כי הם לובשים מדי עבודה המסופקים על ידי המעביד; 4% מתלבשים בבגדים שלהם תוך קבלת הנחיות של צבע מהמעסיק. עוד על פי הסקר, 19% מגיעים לעבודה לבושים בחליפה או מכנס מחויט וחולצה מכופתרת.

 

לדברי רויטל הנדלרתוצאות הסקר אינן מפתיעות: התנהגות והתנהלות בזמן העבודה בדרך כלל מקבילה להתנהלות שלנו בחיים הא ישיים. אנחנו, בתור ישראלים, מאוד אוהבים את המראה היום-יומי או ה"קז'ואל", למרות שאנשי מכירות ומנהלי תיקי לקוחות עשויים למצוא עצמם משיגים יותר עסקאות אם הם מקפידים על לבוש מחויט יותר.  בעולם העבודה הישראלי מאוד מקובל להגיע בג'ינס וחולצה כל עוד המראה מסודר, אם כי ישנם ענפים בהם מקובל להתלבש בצורה מחויטת. לכל ענף תעסוקה יש את קוד הלבוש שלו,  עובדים מתחום הכלכלה יקפידו על מראה מסודר ואף מחוייט, מהצד השני, עובדים מתחום הפרסום והשיווק יקפידו על מראה מעודכן וצעיר.

 

רויטל מציעה טיפים כיצד להתלבש נכון לראיון עבודה:

C       התאימו את הלבוש לתפקיד עבורו אתם מתראיינים: סגנונות הלבוש משתנים ממקום עבודה אחד לאחר וכן מתפקיד לתפקיד.  לדוגמא: חליפה עסקית ועניבה יתאימו למועמד המתראיין לתפקיד מנהלי בחברת השקעות גדולה, אך מועמד לתפקיד מורה למוסיקה יסתפק בחולצת טריקו רגילה ומכנס ג'ינס מסודר.

C       התאימו את הלבוש למסר אותו אתם רוצים להעביר: הבגדים עושים את האדם! ולכן, אם אתם מגיעים לתפקיד הכולל אחריות רבה, דאגו להראות זאת על ידי לבוש מאופק ומסודר.  בדרך כלל, אופנת הרחוב והמותגים המובילים נכנסים באיטיות ולפעמים פוסחים על הלבוש במקומות העבודה.  חשוב להראות טוב ומרשימים יחד עם זאת אם האופנה הנוכחית היא קרע בג'ינס זה ממש לא יתאים לראיון העבודה.

C       הקפידו לגהץ את הבגדים ודאגו ללבוש בגד במידה נכונה (לא גדול מידי ומרושל ולא קטן מידי ולחוץ).

C       בחורף מומלץ ללבוש ז'קט מסודר אשר מוסיף לביטחון העצמי ומאפשר הופעה מוקפדת אך לא מחייבת.  שרוולים ארוכים מעניקים בדרך כלל תדמית של אדם רציני ומכובד. חולצה נטולת שרוולים עשויה להעיד במקרים רבים על חוסר נימוס והליכות – בכל מקרה אין להגיע בגופייה!

C       כפות רגליים ורגליים חשופות יעידו על חוסר כבוד. החום הישראלי איננה תירוץ להגעה לראיון עבודה עם כפכפים או סנדלים, גם מכנסיים קצרים לא מתקבלים על הדעת.

C       מכנס ארוך אלגנטי או ג'ינס אופנתי, ללא קרעים וללא שפשופים. הקפידו על נעלים נקיות ובמצב מצוין. לעיתים תתפלא לגלות את חשיבותן של נעלייך ביצירת התדמית.

C       אקססוריז: שעון מתכת יוקרתי מוסיף רושם; עט, פנקס, תיק, ארנק, מכשיר סלולארי ותוספים אחרים צריכים להיות באיכות וללא שברים ולכלוך, אחרת, עדיף להחביא אותם בתיק.

C       הקפידו על תספורת נקייה ומסודרת. עיצוב השיער צריך להיות יפה, אך לא מסיח את הדעת. המראה המטופח מספיק בהחלט.  גברים עם זקן או זיפים צריכים להקפיד על מראה אחיד ומסודר; אחרת יש להקפיד על מראה מגולח.

C       לנשים מומלץ להתאפר בטעם, כך שפניכן יראו מטופחות. איפור יעניק תדמית של אישה אחראיות ורצינית, כזאת ששמה לב גם לפרטים הקטנים. אולם איפור מוגזם עשוי ליצור זילות ואף סלידה.

C       לסיכום: הקפידו להתלבש כך שתרגישו בנוח עם עצמכם.  זכרו כי בראיון עבודה אתם מוכרים את עצמכם ולצורך כך אתם צריכים להיות מלאים בבטחון.

 


 

 
 

מדד ההיעדרויות
מדד חשבים ה.פ.ס להיעדרות מן העבודה:
המידע בחסות חברת חשבים - HPS מידע עסקי בע"מ.
  לידיעה המלאה לחץ כאן

בקרו באתר:

www.hrisrael.co.il


מבחן התוצאה
טיפים, מידע וחידושים 
בתהליכי מיון וגיוס עובדים
מאת: ד"ר מוטי נצר


עזבת שילמת?

ארגונים משקיעים משאבים בגיוס, מיון, קליטה, חונכות, הכשרה והדרכת עובדים חדשים. המטרה הישארות העובד בארגון לאורך זמן.


יש ארגונים הנוהגים להחתים עובד חדש על מסמך המגדיר ומחייב אותו להישאר בעבודה תקופה מוגדרת לאחר שלב ההדרכה וההכשרה. שאם לא כן הוא יידרש בעת עזיבתו לשלם קנס כספי, או שהסכום יקוזז בעת הכנת "גמר חשבון" להחזר עלות ההכשרה.


האם זה חוקי? האם זה הוגן?

  המשך....


 
מידות טובות

המרשם הפלילי והרישום המשטרתי

בדצמבר 2006, שינתה המשטרה את מבנה דו"ח המידע הפלילי, או כפי שהוא מכונה, במרבית המקרים בטעות "תעודת יושר".
הפורמט החדש ערוך בצורה המאפשרת לבעל המידע להציג בפני אחרים רק חלקים נבחרים מהרישום, מבלי שהם ירגישו כי חלקים מסוימים מתוך המרשם צונזרו.

  לכתבה המלאה לחץ כאן


ירחון משאבי אנוש

הגיליון החדש


הניוזלטר משאבי אנוש ניהול הגיוס, יוצא לאור על ידי איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ מו"ל הירחון משאבי אנוש (1988), יוזמי ומארגני הכנסים השנתיים של מנהלי משאבי אנוש ומנהלי ההדרכה בישראל www.hrisrael.co.il
הניוזלטר מופץ חינם.
מנכ"לים משותפים:
עורכת: 
גרפיקה:
שירות לקוחות:

מחשוב ודיוור:

מודעות ופרסום בנרים במערכת:
נאוה אלדר: nava@hrisrael.co.il   חנוך סדן: chanoch@hrisrael.co.il
נאוה אלדר

ארטויז'ן

סיגל ברק: sigal@hrisrael.co.il
אילן רהב: ilan@hrisrael.co.il
 hrinfo@hrisrael.co.il

הסכם לשיתוף פעולה עם:
ERE Media (www.ere.net), the leading online provider of information and networking opportunities for recruitment and HR professionals

מען למכתבים: איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ
ת.ד. 3202 הרצליה, 46104
טלפון (רב קווי) 09-7464264

כל הזכויות שמורות ©  שמירה על פרטיות
Powered by Artvision | Truppo Websites