Always doing something new for the future


Be Connected to HR News HR Professionals and HR Professionalismההבטחה


"... ידענו, שבשנה הזאת, כשכולכם נתונים תחת לחץ ועומס של משימות ודרישות, כשהציפיות מכם גדולות והמשאבים - בחסר - אנחנו צריכים לתרגם את האחריות שלנו כלפיכם להתחייבות, להבטחה!


הבטחה להוסיף ערך שביטויו בשורה התחתונה
הבטחה לתת כלים וללמדם,
 להציג פתרונות, רעיונות,
דרכים חדשניות יעילות ואפקטיביות לפתרון סוגיות הדרכתיות,
 להציג מהדרכות שעובדות,
 לעדכן ולחזק תשתיות הידע,
 לאפשר חשיבה ודיון, לקיים מעגלי שיח,
 לאפשר שיתוף בידע והמרתו לנכסים שתוכלו לקחת איתכם הביתה וליישם מחר בבוקר בארגוניכם.

הבטחנו לעצמנו , שאת האוניברסיטה הזאת, שיצרנו במו ידינו, שאנחנו מקיימים כבר 16 שנים ברציפות, שבה גדלו וצמחו כל מובילי ההדרכה בארץ - אנחנו נמשיך ונקיים גם בעת מיתון.

( אם האמריקאים יכולים - אז אנחנו גם).

הבטחנו לעצמנו, שהכנס השנה יהיה הגדול מכולם, כי השנה הוא מגיע לכם במיוחד!

הרווחתם אותו בעבודה קשה ואתם חייבים אותו לעצמכם כדי להתעדכן ולהתחדש. כדי להתרענן ולקבל השראה.

כדי להמשיך ולהשפיע על שורת הרווח,

כדי להמשיך ולהיות רלוונטיים לארגונים שלכם

כדי לאפשר לארגונים שלכם להקדים את המתחרים."


גדעון זילר
מנכ"ל e-learning
יו"ר כנס ההדרכה השנתי ה - 16

התכנית

טופס הרשמה

סיפרתם כבר לחברים שלכם?הקליקו כאן ושילחו את גלוית הכנס למנהלים עמיתים


 
יום המדריך  17.6.2009
המסלול המהיר לשיפור ולהעשרת יכולות המדריך

 

כלים חדשניים, מתקדמים ואפקטיביים להטמעת למידה.
ניהול: גב' מירי דיין
התכנית
טופס הרשמה (למדריכים - מחיר מוזל במיוחד)

 
העצמת הדור הבא  16, 17 ביוני 2009שיעורים על עולם תשתיות ההדרכה בארגונים מפי המומחים הכי גדולים בארץ

גב' אביבית שפיזאייזן   פרופ' יונתן סמילנסקי   גב' דפנה גביש   גב' אורית דנקנר   גב' נעמי מלכה   מר שי וייס   גב' טלי גזית   מר נתיב פריד   גב' ענת גזית  
ניהול: גב' אורלי ברדין
התכנית
טופס הרשמה

מעגלי הדרכה - שיח מנהלי הדרכה בהנחיית מומחי ידע 

12 מעגלים לשיתוף פעולה וידע תוך יצירת ערך אמיתי לכל המשתתפים
מנחים:
מר איל צופן   מר מוטי אלנקווה   מר עדי גלבוע   מר עמית וולק   גב' קהני רותם   גב' אביבית בן סימון  
גב' דורית לזרוביץ   ד"ר חנן גזית   גב' ליבי אנג'ל   גב' שרית בר און
    מר ערן ארליכמן   מר עופר זעירא
ניהול: מר זיו מנדל


חדש: גיליון מספר 13 -  מאי 2009

לעיון
לעיון בגיליונות קודמים

חדש: גליון מס' 17 - מאי 2009


לעיון...  
לעיון בגיליונות קודמים


הבלוג של ד"ר ורד סער
פרק חדש: מצלצלים וצילצולים
כניסה 


הבלוג של יוסי קורן
פרקים חדשים
כניסה 


מאמרים וטיפים בנושא e-learning וטכנולוגיות בתחום


טיפ 2: DimDim – כלי חינם למפגשים וירטואליים

 

כולנו מרגישים היטב את המשבר הכלכלי הפוקד אותנו ואת העולם כולו ולכן, כפריק של טכנולוגיות Open Source אני לא יכול לחשוב על זמן טוב מזה מלהציג לכם פתרון חשוב, יעיל ומאוד שימושי ליצירת מפגשים וכיתות וירטואליות, בין אם זה לצורכי תקשורת ארגונית, מכירות, הדרכה מרחוק או תמיכה. והכי חשוב, ברוב המקרים זה לא יעלה לכם אפילו אגורה אחת.


לא משנה באיזו אסטרטגית e-learning בחרתם, אף אסטרטגיה שכזאת לא תהיה שלמה ללא כלי שיאפשר לכם לנהל כיתות וירטואליות או מפגשים וירטואליים, או כפי שאנו נוהגים לכנות Webinars. רובכם כבר מכירים כלים כאלה ואחרים המאפשרים לכם להשיג מטרות אלה, אך אל אף שמדובר בכלים מצוינים, אל לנו לשכוח את עלויות הרישוי הכרוכות בשימוש בכלים אלה.


הפעם, רציתי להציג בפניכם את DimDim – אלטרנטיבה מצוינת המבוססת על טכנולוגית הקוד הפתוח (Open Source).
 DimDim מאפשרת לכם את אפשרויות השימוש הבאות:

– אתם יכולים להוריד, להטמיע ולהשתמש ב- DimDim בארגונכם, ללא כל תשלום, כיאה למוצר שהוא Open source.

– לשלם סכום מאוד סמלי לספקי DimDim ברחבי העולם אשר מארחים את השירות על שרתיהם

– להשתמש בגרסה החופשית לשימוש של המוצר מאתר החברה (תומכת בעד 20 משתפים בו זמנית).


DimDim מציעה למשתמשיה את כל היכולות העיקריות אותן מציעים הכלים האחרים, כולל:

– שיתוף של מצגות ושקפים

– שימוש בלוח לבן וירטואלי לכתיבת רעיונות, פיתוח נוסחאות וכיו"ב

– הצגה חיה של שולחן העבודה או כל אפליקציה שרצה על מחשבו של המציג

– יכולת ניהול שיחה בין המשתתפים באמצעות אוזניות ומיקרופון (או לחלופין טלפון) המבוססת על טכנולוגית Voice over IP

– ניהול צ'אט ציבורי או אישי עם המשתתפים

– יכולת להקליט את המפגש הווירטואלי ולאפשר צפייה מאוחרת יותר לאלה שלא יכלו להשתתף בה.


אחד מיתרונותיה הבולטים של DimDim הוא הקלות בו המשתתפים יכולים להצטרף למפגשים הוירטואליים. אין צורך בהתקנות מיוחדות. כל מה שצריך הוא דפדפן אינטרנט אשר נמצא על המחשב שלנו בלאו הכי. מניסיוני, המוצר עובד הן על דפדפן Internet Explorer והן על FireFox ללא כל בעיות מיוחדות.


כמו לכל מוצר, גם לDimDim- ישנן מספר מגרעות בגרסתו הנוכחית. מעבודתי הרבה בגרסה החופשית לשימוש על ידי DimDim, שמתי לב לאיטיות מסוימת בעיקר במעבר בין אפליקציות אשר שיתפתי עם המשתתפים. כמו כן, היה לי צורך להשקיע זמן מה בכדי להבין את תהליך השימוש, אך דברים אלה מקובלים גם במוצרים האחרים.


אין ספק שטכנולוגיות Open source הולכות לשנות את עולם התוכנות מקצה לקצה ו DimDim נראית כאחד מאותם פתרונות אשר ישאירו חותם על כולנו.

לפרטים נוספים בקרו באתר החברה http://www.dimdim.com/

באדיבות חברת Kineo Israel


הצלחה לאנשי משאבי אנוש ב"אורות - לתעסוקה"


לאחרונה החלו דיונים בממשלה ובתקשורת על הפרישה הארצית של תכנית ההתמודדות עם האבטלה "אורות- לתעסוקה".
התכנית פועלת באופן ניסיוני מאז 2005 (ואשר כונתה בעבר בשמות שונים "ויסקונסין " או "מהבטחת הכנסה להכנסה בטוחה".) ב – 4 אזורים שונים בארץ .


בכל אזור התכנית מופעלת על ידי חברה אחרת בשיטה הייחודית לה, כאשר על כל המפעילים קיימת רגולציה ממשלתית מחמירה ובעלת שקיפות מדהימה. (כל תוצאות המפעילים והחוזה מפורסמים על ידי התמ"ת באתר האינטרנט).


המפעילים השונים מתוגמלים כיום על תוצאה מוכחת – שמית – של ההשמות – עם הצגת תלושי שכר של המועסקים בשכר חוקי, אצל מעסיקים חוקיים ולאורך זמן כך, שנתוני ההשמות שבוצעו באמצעות התכנית אינם נתונים לוויכוח.

 

בעוד שסמנכ"ל שירות התעסוקה הציג בכנס של האגודה ליחסי עבודה שנערך ב – 10.5.09 באוניברסיטת ת"א, כי שירות התעסוקה מצליח לתת "הפניות לתעסוקה" רק ל – 4% ממקבלי הבטחת הכנסה בעלי וותק של מעל ל – 9 חודשי אבטלה הרי שהנתונים המתפרסמים על תכנית אורות לתעסוקה מצביעים על הצלחה מוכחת של כ – 30% השמות בממוצע מתוך מאגר המועמדים כאשר מבין המפעילים חברת אג'נס – ישראל מובילה ב – 36% השמה.

חברת אג'נס פועלת באזור נתניה, חדרה וישובי ואדי ערה.

חברת אג'נס -ישראל הינה שותפות של חברה הולנדית הפעילה בתחום התעסוקה באירופה וקבוצה ישראלית בהובלת "יעוד – משאבי אנוש" מיסודה של קבוצת אדם הוותיקה. מנכ"ל אג'נס – ישראל הוא אריה סיון, וותיק ומוכר בתחום משאבי אנוש אשר בעבר היה מנהל משאבי אנוש חטיבתי בטבע, ראש אגף משאבי אנוש באגן כימיקלים וסמנכ"ל משאבי אנוש בכרטיסי אשראי לישראל. תפיסת העבודה של אג'נס – ישראל, המובילה אותה להצלחותיה בתכנית חשובה זו באה מתוך הסתכלות של ניהול הוליסטי של משאבי אנוש ואיגום כל המקצועיות בתחומים השונים של משאבי אנוש כגון איבחון תעסוקתי, השמה, הדרכה, שימור, ורווחה במטרה לקדם השתלבות מובטלים.


החברות הנוספות שפועלות כיום הן: ORS, מרטנס הופמן, אמנט.....


לכבוד חג השבועות
סיפור חדש
הרשו לעצמכם כמה דקות של הנאה - קצר, מרגש, נוגע.
מספרת: לימור שיפוני
מנכ"ל The Story Telling Company Inc
לסיפורים קודמים


 

כ – 40% מחיילי המילואים השכירים, אלה – שידם "עושה במלאכה" ברוב ימות השנה ו"ידם אוחזת בנשק" כשהם נקראים לשרת במילואים מדווחים על פגיעה בהם במישור התעסוקתי...


מאת: רס"ן מיכל ישפה, ראש מדור מחקר במפקדת קצין מילואים ראשי


בימי שיבת ציון נחתמה על ידי נחמיה האמנה הראשונה בתולדות העם היהודי. באמנה זו מופיעה אבחנתו של נחמיה בין אלו ש"ידם עושה במלאכה" לבין אלו ש"ידם אוחזת בנשק". אבחנה זו נכונה גם כיום אם נתבונן באופן בו בנויים צבאות רבים במדינות אחרות כמו גם מערכי המילואים שלהם. עם זאת, בישראל שונה המצב ואיש המילואים המרכיב את מערך המילואים של צה"ל, הוא למעשה אזרח, אשר את מרבית ימיו בשנה מעביר כ"עושה במלאכה" אולם במקביל נדרש בחלק מן הזמן "לאחוז בנשק".


כ – 40% מחיילי המילואים השכירים הפעילים אלה – שידם "עושה במלאכה" ברוב ימות השנה ו"ידם אוחזת בנשק" כשהם נקראים לשרת במילואים (קרי: היוצאים למילואים לפחות ל-10 ימים בשנה) מדווחים, על פגיעה בהם במישור התעסוקתי. נשמעים מקרים של פיטורין או אי-העסקה על רקע שירות מילואים וכך, למרות שמדובר דווקא באזרחים נאמנים ושומרי חוק הממלאים את חובתם האזרחית והלאומית, סוגיית המילואים עשויה לתפוס מקום של "גורם אפליה" בין מגוון גורמי האפליה הקיימים כיום (דת, מין, גיל וכד').

 

אין עוררין לגבי נחיצותו של מערך המילואים לשמירה על בטחון ישראל בשיגרה ובחירום ובחיוניות הכנתו האינטנסיבית של כל חייל ומפקד במילואים לתרחישים שונים המאפיינים את המציאות הביטחונית בת-זמננו (באמצעות זימונו לאימונים ותעסוקה מבצעית). מספר מהלכים ראויים לציון נעשו במהלך 2008. העיקריים שבהם, חקיקתו של חוק המילואים, החלטת הממשלה לגבי מתן הטבות לאנשי המילואים מטעם משרדי הממשלה, חקיקתו של חוק הסטודנטים במילואים וחתימה מחודשת על "אמנת המעסיקים למען העובדים המשרתים במילואים", אשר מקדמים את הסדרתה של מערכת היחסים בין איש המילואים לצה"ל, בינו לבין המדינה ובינו לבין מעסיקו.


הסדרה זו באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באמצעות חוק המילואים אשר מגדיר את מטרותיו, כשירותו ואופן הפעלתו של מערך המילואים ובכך מסדיר למעשה באילו מקרים ובאילו אופנים יקרא איש המילואים לשירות מילואים, מהו משך הזמן לשירות בכל שנה, אופן תגמולו ועוד.


חשיבותה של הסדרה זו היא בעיקר בהעברת מסר לאומי וחברתי לאזרח \ שכיר \ סטודנט אשר נאלץ לספוג הפסדים במישורים רבים עם יציאתו למילואים. להעלות את המודעות לתרומתו ואת החובה הערכית להוקירו (כיוון שלא ניתן למנוע לגמרי הפסדים). בהמשך לכך וכביטוי נוסף למסר זה, נציגי העובדים והמעסיקים, אשר חתמו על אמנת המעסיקים התחייבו להעלות למודעות הארגונית את החובה הערכית לתמוך בעובד היוצא למילואים, לא לפגוע בו על רקע שירותו במילואים ואף להביע כלפיו הערכה באמצעים המתאימים מצד המעסיק (ללא קשר לגודלו).


"אמנת המעסיקים והעובדים למען העובדים המשרתים במילואים" היא מסמך המורכב מנדבך הצהרתי ומנדבך מעשי. בנדבך ההצהרתי באות לידי ביטוי הנחות יסוד אותן, המעסיק בוחר להטמיע כחלק מהנחות היסוד שנמצאות בבסיס תרבותו הארגונית. הנחות יסוד אלו מפנות את תשומת הלב לנטל הקשה והמכביד על העובד היוצא למילואים, כאשר הוא נקרע מעולמו האזרחי ומשיגרת חייו ולעיתים אף נחשף לסיכון פיזי. בנוסף הן מפנות את תשומת הלב לערך הנתינה, ההתנדבות והדאגה לכלל, הבאים לידי ביטוי ביציאה למילואים. לאור הנחות יסוד אלו גם מתבקשת נורמה ארגונית, שיישומיה בגילויי הבנה והתחשבות בעובד היוצא למילואים והמשכה ברובד הפעילות הארגונית.


חשוב לציין, כי אחד מבסיסי הלגיטימציה של הנדבך המעשי של האמנה והפעילויות הארגוניות הפוטנציאליות הרצויות הנובעות ממנו, הוא חוק המילואים התשס"ח. החוק מאפשר לממשלה ולכל גוף ציבורי לקיים פעולות או לקבוע הוראות שיש בהן כדי לתגמל חיילי מילואים או להביע הוקרה כלפיהם. ע"פ החוק: "פעולה או הוראה כאמור שהיא סבירה ומידתית לא תיחשב אפליה אסורה". מדובר, אם כן, באבחנה מותרת ע"פ חוק, ועל-כן מכאן ואילך ניתן רק לשאול את השאלה: מהן הדרכים הטובות והנכונות ביותר למעסיק, שבהן הוא יכול לבטא את הזדהותו ואת התמיכה שלו ואף הכרת תודה לעובד היוצא למילואים, וכמובן, השמירה על מקום עבודתו.


במטרה ללמוד מעט על אותן דרכים אפשריות ורצויות ואף יצירתיות, למימוש בפועל של אמנת המעסיקים וכן על-מנת לבטא את הערכת צה"ל ומשרד הביטחון כלפי אותם המעסיקים אשר רואים לנכון שלא לפגוע בעובדיהם המשרתים במילואים ואף לייחד להם תשומת לב חיובית ומובחנת
(המעוגנת ומוטמעת במנגנונים הארגוניים הקיימים) עם צאתם ועם חזרתם משירות המילואים, הוחלט על קיומה של תחרות מטעם שר הביטחון אשר במסגרתה יעניקו שר הביטחון, הרמטכ"ל, קצין המילואים הראשי ונציגי העובדים המעסיקים, מגן, לעשרה מעסיקים (גדולים, בינוניים וקטנים), שהטמיעו את התמיכה בעובד המשרת במילואים כחלק מתרבותם הארגונית והפגינו בפועל עשייה למענם, בעיתות שיגרה וחירום. התחרות קרויה "מגן המילואים" (מאחר והיא מבקשת לאתר את המעסיקים אשר בעשייתם מגנים על חיילי המילואים שהינם עובדים שכירים) והיא מתקיימת בסמוך לתאריך השנתי של "יום ההוקרה למען מערך המילואים" (החל בל"ג בעומר). השנה הוחלט כי שנים-עשר מעסיקים יקבלו את הפרס.


לאור המשבר הכלכלי העולמי והמיתון במשק, כאשר כל פעילות ארגונית שאיננה נדרשת להישרדות איננה ברורה מאליה, משמעותה של התחרות גבוהה השנה במיוחד. בנוסף, מאחר שמערך המילואים לא יצמצם את פעילותו בעתיד הנראה לעין, אין ספק כי התמיכה בעובדים הנקראים לשירות מילואים לא תרד מסדר היום ותמשיך ללוות אותנו ברמה הלאומית והחברתית כאחד. כך גם הצורך לטפח את עובדים המשרתים במילואים ואשר הינם חלק מתעודת הביטוח של ביטחון המדינה.


לפיכך, מעסיקים גדולים וקטנים כאחד, אשר על סמך פעילותם בעבר ועל סמך יכולותיהם בהווה משמרים ומטפחים נורמות ארגוניות של תמיכה ומתן תשומת לב חיובית לעובדיהם המשרתים במילואים, נמצאו ראויים להכרה ולהוקרה.

מעסיקים אלו מהווים מודל ודוגמא לארגונים בכלל והציפיה היא שכל המעסיקים יאמצו את ערך השירות בצה"ל שיתורגם אצלם ליחס אוהד ותומך כלפי העובדים המשרתים במילואים.

למעגל זה בחרו להשתייך המעסיקים הקטנים אשר זכו במגן:

– וויסמד בע"מ

– אשר גרין מבנים בע"מ

– רשף סוכנות לביטוח בע"מ


המעסיקים הבינוניים
שזכו במגן:

– ראב"ד, מגריזו, בנקל, להב ושות'.

– אינטנטיה

– מרעום דולפין.


המעסיקים הגדולים
שזכו במגן:

– טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ

– ECI Telecom

– פיניציה אמריקה ישראל

– מם – בית בע"מ.

– אמי מתום מהנדסים ויועצים.

– המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון.


מן הראוי לציין עשרות מעסיקים נוספים, שהגישו מועמדותם, הראויים גם-כן להערכה ויחדיו מצטרפים לפסיפס שמבטא את הצד הערכי והחיובי בחברה הישראלית – ציונות 2009.

מידע נוסף אודות מגן המילואים, האמנה, חוק המילואים ופעילות מעסיקים למען עובדיהם המשרתים במילואים באופן פעיל, ניתן למצוא באתר קצין המילואים הראשי באינטרנט:

http://www.idf.il/kamlar

הקמל"ר מזמין אתכם להשמיע ולשאול בכל הקשור להעסקת אנשי מילואים על ידכם: kamlar_p@idf.gov.il.


הקליקו ושילחו גלויה מחבקת לעובדים שלכם עם שובם משירות מילואים. 

מאחלים לכם מעומק "משאבי אנוש": מיכל אביגדור, סיגל ברק, אילן רהב, חנוך סדן, נאוה אלדר


 

THE NICE THING ABOUT TEAMWORK IS THAT YOU ALWAYS HAVE OTHER'S ON YOUR SIDE

AUTHOR: MARGARET CARTYלעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש


קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה
 
 
http://www.hrpedia.co.il/
כתב העת משאבי אנוש - שנה 23
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7464264 - 09
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 3202 הרצליה, 46104
Powered by Artvision | Truppo Websites