מאי 2010
גיליון מס'  22


www.hrisrael.co.il

 

מה בגיליון

השוויוניות בשוק העבודה מתחילה בתהליכי המיון והגיוס מאת: עו"ד עירית תמיר

השבת המוחות -קלישאה פוליטית או כוונות אמיתיות ומה חלקו של מנהל משאבי אנוש בעניין ???מאת: אייל כהן

גיוס עובדים Fresh Graduates Vs Experienced Professionals ??? מאת: אייל כהן

גיוס שיווקי מאת: גליה בר שלום

מדד אורטל משאבי אנוש: ברבעון הראשון של השנה חלה התייצבות בביקוש לעובדים

סקר שכר רבעון הראשון שנת 2010 מאת: אייל סולומון

תלוי באויר- סרט מומלץ למנהלי משאבי אנוש מאת: ד"ר מוטי נצר


כולכם מוזמנים לכתוב, להגיב, לשאול ולתרום לשיח המקצועי

 

 

השוויוניות בשוק העבודה מתחילה בתהליכי המיון והגיוס

 

email לכותב/ת

מאת: עו"ד עירית תמיר

עירית תמיר היא מנכ"ל ארגון "קו משווה" – קואליציית המעסיקים לשוויון הזדמנויות לערבים.


בישראל קיימות מגוון אוכלוסיות המצויות בתת תעסוקה, ביניהן: חרדים, ערבים, אתיופים, בני 45+ ועולים חדשים. אוכלוסיות אלו מהוות כ- 45% מהאוכלוסייה בישראל.

 

לומר שקיימת אפליה מובהקת בשוק התעסוקה הישראלי לא יהיה נכון, כי קיימת נכונות, הצהרתית לפחות, מצד מעסיקים לשלב אוכלוסיות אלו בשוק התעסוקה הישראלי. אך, בפועל, קיים כשל מערכתי ראשוני המציב חסמים רבים להשתלבותן של כלל האוכלוסיות המצויות בתת תעסוקה, ואוכלוסיית האקדמאים הערבים בפרט בשוק התעסוקה הישראלי. כשל זה מתחיל כבר בתהליכי המיון, האבחון והגיוס. עם זאת יש לציין, כי לאחרונה החלה התעוררות אצל חלק ממכוני המיון והגיוס שהחלו בתהליך של התאמת מבחני המיון שלהם לאוכלוסיות שונות.

המשך המאמר...


 

 

השבת המוחות - קלישאה פוליטית או כוונות אמיתיות ומה חלקו של מנהל משאבי אנוש בעניין ???

 

email לכותב/ת

מאת: אייל כהן

אייל כהן CEO, HR Global Service, Boston MA USA


בריחת המוחות או השבת המוחות, תקראו לזה איך שתרצו, ביטויים שעולים לאחרונה לכותרות בתדירות יתר מעוררים דאגה לאומית ומביאים להתנצחויות פוליטיות בין משרדי הממשלה השונים בניסיון להטיל את האחריות לכך. משרד החינוך מאשים את משרד האוצר, משרד האוצר מגלגל את הכדור חזרה למשרד החינוך ולמשרד הקליטה, משרד הקליטה מפנה אצבע מאשימה למשרד המדע ומעל כולם מנצח ראש הממשלה בכבודו ובעצמו אשר מדרבן את כל המשרדים לעבוד יחד במציאת פתרון "הקסם" אשר יגרום למניעת בריחת המוחות ולהחזרת המדענים אשר כבר "נשרו", וכל זאת כמובן ללא עלויות כספיות נוספות כי הרי אסור לחרוג מהמסגרת התקציבית.

המשך המאמר...


 

 

גיוס עובדים Fresh Graduates Vs Experienced Professionals ???

 

 

email לכותב/ת

מאת: אייל כהן

אייל כהן CEO, HR Global Service, Boston MA USA


נוסעי טיסה מס' 1549 של חברת התעופה US Airways לא שיערו בדמיונם איזו חוויה קשה ומצמררת הם אמורים לחוות תוך מס' דקות. הטיסה השגרתית מנמל התעופהJF Kennedy NY ל Charlotte NC קיבלה אישור המראה וגלגלי המטוס רצו על המסלול. דקות ספורות לאחר מכן דיווח הטייס על תקלה חמורה באחד ממנועי המטוס אשר נוצרה בעקבות פגיעת ציפור. המנוע שבק חיים שניות אחדות לאחר הדיווח, דבר אשר חייב נחיתה מיידית. מצד אחד ידע הטייס שנחיתה עם מיכלי דלק מלאים על משטח נחיתה רגיל תגרום להתפוצצותו המיידית של המטוס אולם מצד שני אין ברשותו את הזמן לחוג מעל הים ולרוקן את מיכלי הדלק.

המשך המאמר...


 

 

 גיוס שיווקי

 

email לכותב/ת

מאת: גליה בר שלום

גליה בר שלום יועצת ארגונית וגרפולוגית קריירה - מומחית בתחומי הון אנושי בארגונים


ישיבת הנהלה בארגון טיפוסי, המנכ"ל מתאר איך הארגון מתחיל להתאושש מהמשבר ועל הצורך להעלות את היעילות והתפוקה. לצורך כך המנכ"ל מבקש מכל הסמנכ"לים להתחלק לזוגות "אנחנו רוצים לנסות תהליך שיתוף פעולה בין-תחומי בארגון" אומר המנכ"ל ודוחק במנהלים להפוך לצמדים. מנהלת משאבי האנוש מסתכלת סביבה: מנהל התפעול התחבר עם מנהלת הכספים, מנהל ההנדסה עם המדען הראשי, מנהלת המכירות התחברה עם מנהל שירות לקוחות ומי שנשאר... מנהל השיווק. שניהם מסתכלים אחד על השני ולא מבינים איך יוכלו לשתף פעולה. השיווק מכוון החוצה מהארגון ומשאבי האנוש מכוונים לתוך הארגון, מנהל השיווק מעוניין בפרסטיז'ה, במיתוג ופרסום ומחלקת משאבי אנוש צריכה להציג גיוסים בפועל חוץ מפעולות העלאת מוטיבציה לעובדים. במאמר זה אתייחס לשיתוף הפעולה שיכול להיווצר בין מחלקת משאבי אנוש למחלקת שיווק בדרכם לסינרגיה וחדשנות ארגונית.

המשך המאמר...


 

 

מדד אורטל משאבי אנוש: ברבעון הראשון של השנה חלה התייצבות בביקוש לעובדים


לאחר ההתאוששות שחלה בשוק התעסוקה במחצית השניה של 2009, ניכרים ברבעון הראשון של 2010 סימני התייצבות בתחום הביקוש לעובדים - כך עולה מנתוני מדד חברת אורטל משאבי אנוש, מחברות כח האדם וההשמה המובילות בישראל.

 

על-פי מדד אורטל, ברבעון הראשון של השנה חלה ירידה של 1.4% ביחס לרבעון הקודם. מפילוח הנתונים על-פי תחומים, עולה כי בתחום התעשייה חלה עליה של 2.4% בהשוואה לרבעון הקודם , בתחום הלוגיסטיקה חלה עליה של 3.3%, בתחום האדמיניסטרציה חלה ירידה של 2%, ובתחום המנהלים חלה ירידה של 2.2% בהשוואה לרבעון הקודם. בתחום השירות והמכירות חלה ירידה של 1.5% בהשוואה לרבעון הקודם.

 

ירון לובינסקי, סמנכ"ל השיווק של אורטל משאבי אנוש: לאחר התהפוכות הרבות שעבר שוק התעסוקה בשנת 2009 – שמחציתה הראשונה התאפיינה בירידה בביקוש לעובדים ומחציתה השניה התאפיינה בהתאוששות (מהירה יחסית) של תחום זה - נפתחת שנת 2010 בסימנים של התייצבות. סך כל הביקוש לעובדים ירד ב-1.4% - נתון אשר יכול להיות מוסבר מעיתוי חג הפסח, שחל השנה במרץ. בהתאם לכך, על-פי הדו"ח ניתן לראות כי חלו עליות בביקוש לעובדים בתחומי התעשייה, הלוגיסטיקה והקמעונאות – תחומים שבהם מוגבר קצב גיוס העובדים לקראת החג, לעומת תחומים אחרים כגון אדמיניסטרציה, פיננסים ומנהלים, שבהם בדרך כלל חלה האטה בקצב גיוס העובדים עד לאחר החג. ברבעון השני של 2010 אנו מעריכים כי מגמת ההתייצבות תימשך".


 

 

 סקר שכר רבעון הראשון שנת 2010:

 

email לכותב/ת

מאת: אייל סולומון

אייל סולומון הוא מנכ"ל אתוסיה


החודשיים הראשונים של שנת 2010 הביאו עמם סימנים ליציאה מהמשבר. מתחילת השנה אנו מזהים עלייה חדה ברמות הביקושים למהנדסים ולמנהלים, כמעט בכל הסקטורים הטכנולוגיים.

 

מרבית הביקושים מתרכזים בחברות התוכנה, האינטרנט והתקשורת, , הרושמות מתחילת השנה עלייה כוללת של למעלה מ-40% בממוצע בביקושים לעובדים. אפשר לומר כי בסקטורים הטכנולוגיים, אנחנו מתקרבים לרמת הביקושים שנרשמו ברבעון הראשון של 2008.

 

חריגים הם ענפי מדעי החיים והמוליכים למחצה, שבהם נרשמו גידולים צנועים לביקושים לעובדים ומנהלים, מתחילת השנה רשם סקטור המוליכים למחצה גידול ממוצע של 18% ואילו סקטור מדעי החיים רשם גידול של 5% בלבד; גם בביקושים למנכ"לים ולאנשי מטה, כגון משאבי אנוש וכספים, רושמים עליות קלות באחוזים בודדים בלבד.

המשך המאמר...


 

 
 

מדד ההיעדרויות
מדד חשבים ה.פ.ס להיעדרות מן העבודה:
המידע בחסות חברת חשבים - HPS מידע עסקי בע"מ.
  לידיעה המלאה לחץ כאן

בקרו באתר:

www.hrisrael.co.il


מבחן התוצאה
טיפים, מידע וחידושים 
בתהליכי מיון וגיוס עובדים
מאת: ד"ר מוטי נצר


תלוי באויר- סרט מומלץ למנהלי משאבי אנוש


מדוע הסרט "תלוי באויר" הוא סרט מומלץ למנהלי משאבי אנוש? הציר המרכזי עליו נעה עלילת הסרט הוא הליך פיטורי עובדים בארגונים, מקומות עבודה ותאגידים בארה"ב שנפגעו מהמשבר הכלכלי ונדרשים עתה לצמצם הוצאות ולהקטין עלויות, בין השאר, בדרך של פיטורי עובדים.

  המשך....


ירחון משאבי אנוש

הגיליון החדש


הניוזלטר משאבי אנוש ניהול הגיוס, יוצא לאור על ידי איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ מו"ל הירחון משאבי אנוש (1988), יוזמי ומארגני הכנסים השנתיים של מנהלי משאבי אנוש ומנהלי ההדרכה בישראל www.hrisrael.co.il
הניוזלטר מופץ חינם.
מנכ"לים משותפים:
עורכת: 
גרפיקה:
שירות לקוחות:

מחשוב ודיוור:

מודעות ופרסום בנרים במערכת:
נאוה אלדר: nava@hrisrael.co.il   חנוך סדן: chanoch@hrisrael.co.il
נאוה אלדר

ארטויז'ן

סיגל ברק: sigal@hrisrael.co.il
אילן רהב: ilan@hrisrael.co.il
 hrinfo@hrisrael.co.il

הסכם לשיתוף פעולה עם:
ERE Media (www.ere.net), the leading online provider of information and networking opportunities for recruitment and HR professionals

מען למכתבים: איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ
ת.ד. 3202 הרצליה, 46104
טלפון (רב קווי) 09-7464264

כל הזכויות שמורות ©  שמירה על פרטיות
Powered by Artvision | Truppo Websites