מאי 2010
גיליון מס'  22


www.hrisrael.co.il

 

מבחן התוצאה

טיפים, מידע וחידושים בתהליכי מיון וגיוס עובדים

מאת: ד"ר מוטי נצר, יועץ ומרצה לניהול משאבי אנוש באוניברסיטאות ובמכללות אקדמיות

 

 

 

email לכותב/ת

תלוי באוויר - סרט מומלץ למנהלי משאבי אנוש

מדוע הסרט "תלוי באויר" הוא סרט מומלץ למנהלי משאבי אנוש? הציר המרכזי עליו נעה עלילת הסרט הוא הליך פיטורי עובדים בארגונים, מקומות עבודה ותאגידים בארה"ב שנפגעו מהמשבר הכלכלי ונדרשים עתה לצמצם הוצאות ולהקטין עלויות, בין השאר, בדרך של פיטורי עובדים.

 

מי מבצע את הפיטורים? מי מוסר לעובדים המפוטרים את בשורת האיוב? מסתבר שגם כאן האמריקאים התקדמו צעד אחד קדימה. לא הממונים מוסרים לעובדיהם את בשורת הפיטורים, גם לא מנהלי משאבי אנוש מפטרים עובדים.

 

בארה"ב נוסדה שיטת פיטורים חדשה ונולד תפקיד חדש: קבלן פיטורי עובדים. ארגונים שנדרשים לפטר עובדים פונים אליו מזמינים אותו לארגון והוא מפטר את העובדים. מין סוג של OUTSOURCING בפיטורי עובדים. מנהלי משאבי אנוש שוכרים את שירותיו של קבלן הפיטורים והוא מבצע עבורם את העבודה הקשה והלא נעימה הזו.

 

עד כה ידענו שאנשי מערך משאבי אנוש בארגונים נעזרים בOUTSOURCING- בגיוס ומיון עובדים, פעילויות רווחה והדרכה, מערכות שכר ותגמול, אך זהו חידוש להיעזר בפיטורי עובדים בקבלן חיצוני.

 

קבלן הפיטורים בסרט הוא ריאן בינגהאם (אותו מגלם בכישרון רב השחקן המעולה ג'ורג' קלוני ) הוא עובר ממקום עבודה למקום עבודה מודיע לעובדים שהם מפוטרים. הוא מבצע את הפיטורים עבור ממונים ומנהלי משאבי אנוש הפוחדים להביט בעיני עובדיהם, להסביר ולנמק מדוע הם מפוטרים.

 

מכיוון שקבלן הפיטורים שנשכר לבצע את שיחת הפיטורים אינו מכיר את העובד, הרי שיחת הפיטורים נעשית ללא רגש וללא חמלה. זה תהליך קר ומנוכר ולכן תגובות המפוטרים לבשורה הן מרגשות, מזעזעות וצובטות לב.

 

בישראל מצב כזה לא יכול להתקיים. בישראל קיימת חובה לקיים הליך שימוע לפני פיטורים. חובת השימוע אינה מופיעה בחוק, היא נדרשת ומתקיימת בעקבות פסקי דין של בתי הדין לעבודה.

 

מטרת השימוע לגרום למעסיק לעמוד בנורמות התנהגות הוגנות וסבירות, בדרך ראויה והוגנת כלפי עובדים אותם הוא מייעד לפיטורים.

 

העובד חייב לקבל "זכות טיעון" נאותה. הזדמנות להשמיע את דבריו, להגיב לטענות, לנסות ולשכנע שאין עילה והצדקה לפיטוריו.

 

בשיחת השימוע יכולים להשתתף, מצד הארגון, בעלי תפקידים אשר מוסמכים לקבל החלטה בעניינו של העובד, בדרך כלל הממונה הישיר ומנהל משאבי אנוש. העובד יכול להזמין לשיחה עמית לעבודה, נציג ועד עובדים, בן משפחה, עו"ד.

 

כאשר מעסיק מפטר עובד ללא קיום שיחת שימוע בית הדין לעבודה רשאי להוציא צוו המבטל את הפיטורים ולהשיב את העובד לעבודה או להטיל קנס כספי על המעסיק.

 

 

 

 

 
 

מדד ההיעדרויות
מדד חשבים ה.פ.ס להיעדרות מן העבודה:
המידע בחסות חברת חשבים - HPS מידע עסקי בע"מ.
  לידיעה המלאה לחץ כאן

בקרו באתר:

www.hrisrael.co.il


מבחן התוצאה
טיפים, מידע וחידושים 
בתהליכי מיון וגיוס עובדים
מאת: ד"ר מוטי נצר


תלוי באויר- סרט מומלץ למנהלי משאבי אנוש


מדוע הסרט "תלוי באויר" הוא סרט מומלץ למנהלי משאבי אנוש? הציר המרכזי עליו נעה עלילת הסרט הוא הליך פיטורי עובדים בארגונים, מקומות עבודה ותאגידים בארה"ב שנפגעו מהמשבר הכלכלי ונדרשים עתה לצמצם הוצאות ולהקטין עלויות, בין השאר, בדרך של פיטורי עובדים.

  המשך....


ירחון משאבי אנוש

הגיליון החדש


הניוזלטר משאבי אנוש ניהול הגיוס, יוצא לאור על ידי איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ מו"ל הירחון משאבי אנוש (1988), יוזמי ומארגני הכנסים השנתיים של מנהלי משאבי אנוש ומנהלי ההדרכה בישראל www.hrisrael.co.il
הניוזלטר מופץ חינם.
מנכ"לים משותפים:
עורכת: 
גרפיקה:
שירות לקוחות:

מחשוב ודיוור:

מודעות ופרסום בנרים במערכת:
נאוה אלדר: nava@hrisrael.co.il   חנוך סדן: chanoch@hrisrael.co.il
נאוה אלדר

ארטויז'ן

סיגל ברק: sigal@hrisrael.co.il
אילן רהב: ilan@hrisrael.co.il
 hrinfo@hrisrael.co.il

הסכם לשיתוף פעולה עם:
ERE Media (www.ere.net), the leading online provider of information and networking opportunities for recruitment and HR professionals

מען למכתבים: איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ
ת.ד. 3202 הרצליה, 46104
טלפון (רב קווי) 09-7464264

כל הזכויות שמורות ©  שמירה על פרטיות
Powered by Artvision | Truppo Websites