Always doing something new for the future


Be Connected to HR News HR Professionals and HR Professionalism

 

 

 

אם אינך מצליח לפתוח או לראות מייל זה לחץ כאן

 

 

 

חג פורים שמח


 

07.03.2010 - המועד האחרון למישלוח הצעות לכנס הדרכה ולמידה השנתי ה - 17

 

הכנס יתקיים בתאריך: 8, 9 ביוני 2010 מלון כפר המכביה

 

 

 

תערוכת ספקים, פרסום וחסויות בכנס ה - 17

ההזדמנות הטובה ביותר שלכם להגיע אל מנהלי ההדרכה

...להציג את החברה שלכם לקהל המטרה

 

..."תערוכת הספקים היא אחת מפעילויות השיווק החשובות ביותר שלנו במהלך השנה" (-)

..."התערוכה הוכיחה את עצמה כבעלת ערך רב עבורנו" (-)

..."ההשתתפות בתערוכת הספקים היא פלטפורמה מצוינת להכיר מקרוב טכנולוגיות ותוכנות חדשניות"

..."הרעיון להפגיש יחד את כל ספקי ההדרכה הוא מצוין..."

 

ההזדמנות הכי טובה השנה לעשות עסקים עם מנהלי הדרכה.

ההתכנסות הכי גדולה של מנהלי הדרכה בישראל, תפגשו ארגונים בכל סדר גודל... אנשי מפתח ומקבלי החלטות

 

למעלה מ 5000 תכניות אישיות תשלחנה בדואר למנהלי ומומחי ההדרכה בישראל

11000 נמענים בדוא"ל מקבלים מידע שוטף אודות הכנס!

 

האפשרויות רבות

לפרטים נוספים

או טלפונית (רב קווי): 09-7464264


 

אין מה לחשוש מהתאגדות עובדים

 

מאת: עו"ד אפרים זילוני

 

יחסי עבודה מאורגנים כמנוף לכלכלה יציבה

 

לאחרונה גוברת ההכרה של עובדים בחשיבות ההתארגנות הקיבוצית במסגרת ארגוני עובדים במטרה לנהל מו"מ קיבוצי ולחתום על הסכם קיבוצי.

 

מעסיקים במקומות עבודה נתפסו לחרדה בלתי מובנת וגילו עוינות להתארגנות הראשונית ולתביעת העובדים לנהל מו"מ קיבוצי שיוביל לחתימת הסכם עבודה שיחול על כל העובדים.

 

מעסיקים הגונים הרוצים להצליח בעולם העסקים ובמתן שירותים לצרכנים ואין להם כוונה לשלול מעובדיהם זכויות כדין או לנצלם אין להם מה לחשוש מיחסי עבודה קיבוציים.

 

הנהלות המפעלים המשקיעות נתח נכבד מתקציביהן כדי לקדם את השרות ולהסביר פנים ללקוחות כדי לרכוש את אמונם אינם מוכנים לגלות אותה פתיחות מינימלית הנדרשת כלפי עובדיהם, הנותנים את השרות ויוצרים את ה"יש", ולדון עימהם באופן קיבוצי על תנאי עבודתם וזכויותיהם.

 

יחסי עבודה קיבוציים אינם צריכים להיות "נכס מכביד" לגבי ההנהלה יותר מאשר ניהול יחסי עבודה אישיים עם עשרות ואולי מאות עובדים.

 

קל יותר לנהל מו"מ עם ארגון עובדים מלנהל מו"מ עם כל עובד. ההנהלה במצב של הסכם קיבוצי יכולה להקדיש את זמנה בפיתוח העסק במקום בסכסוכים אישיים והעובדים יכולים להתרכז בעבודה.

 

הנהלות המפעלים מודעות היטב לחשיבותו של ההון האנושי ולצורך לשמרו במלחמות ההישרדות הכלכלית בעידן הגלובל מול פירמות מתחרות.

 

התנהלות בלתי שקולה ובלתי אחראית הן מצד ההנהלה והן מצד העובדים עלולה להובילם לאבדון. לכן זהו אינטרס משותף של העובדים וההנהלה להצליח כי לכל אחד מהצדדים יש מה להפסיד.

 

סכום החיבור של שיתוף הפעולה הוא יותר מאשר מרכיביו, וגילוי אדישות ואי איכפתיות מהשינויים הכלכליים והתחרותיות יובילו את הפירמה להפסדים וישללו מהעובדים את הרווחה.

 

ההסכם הקיבוצי החדש צריך ליצור איזון נכון בין צורכי השותפים להסכם כדי להתמודד בתבונה ובהיגיון עם עליית מדד אי הוודאות תוך גילוי רצון טוב מצד כל השותפים.

 

שיתוף פעולה בין מעסיקים לעובדים זוהי דרך המלך ביחסי עבודה. שהרי מדובר ביחסים מתמשכים. זהו גלגל שמסתובב שאין בו חזקים וחלשים. יש חזקים וחלשים בנקודות זמן שונות, לכן מדיניות של הכל או לא כלום עשויה לפעול לשני הכיוונים והנזק שעלול להיגרם הוא בלתי צפוי.

 

גם ביחסי עבודה לא קיבוציים כאשר פורץ סכסוך עבודה הדבר מלמד שהגיעו מים נפש. הצדדים הניצים במקום העבודה יודעים כי אין מדובר בניתוק יחסים מוחלט. שהרי ככלות הכל הסכסוך אינו לעולם ועד, והמעסיק והעובדים יצטרכו לחזור ולעבוד יחדיו אם לא טבוע בהם יצר התאבדות.

 

ארגון עובדים יציג המלווה את ההתארגנות הראשונית מהווה משענת תומכת, משמש פסיכולוג ארגוני ומסייע, עד כמה שזה ישמע לא מקובל על חלק מן המעסיקים, להתגבר על כשלים ואמוציות טעונות שמתגלעים בין העובדים למעביד, ושוקל באחריות את הפתרונות ההוגנים כדי להגיע לשלום תעשייתי.

 

הרתיעה של חלק מן המעסיקים ממו"מ קיבוצי והסכם קיבוצי נובעת אולי מדימויים שכמה חורצי לשון ועט ניסו ומנסים לעטות על ההסתדרות והם חלפו להם מהעולם.

 

ההסתדרות בהנהגתו של עופר עיני פתחה במהלך חדש שסימן ההיכר שלו הוא מיריבות לשותפות.

 

צריך לחפש דרכי הידברות אחרות שיביאו את העובדים והמעביד לתחושה של WIN WIN . יש להיפטר מהאנרגיות השליליות המניעות את הסכסוך ולחסוך את הזמן ההולך לאיבוד מן המאבקים הכוחניים.

 

עדיף להגיע לפתרון מוסכם בהסכם קיבוצי, תוך גילוי אחריות וויתורים הדדיים מאשר לעסוק בליקוק הפצעים התעשייתיים. בעולם הגלובלי והתחרותי אובדן הזמן, חוסר ההתחשבות עלולים לעיתים להיות בעוכרי העובדים והמעביד כאחד.

 

על המעסיקים לא לחשוש מהתאגדות עובדים. עליהם להיות "רכים" כלפי מאמצי ההתאגדות ו"קשים" וחכמים לעת המו"מ הכלכלי כדי לא לאבד את יתרונם בשוק התחרותי.

 

על הכל לזכור: גוף עסקי אינו יכול לתפקד ללא עובדים ואינו יכול לשרוד מבלי שהוא מרוויח. את האיזון הנכון ניתן להשיג באמצעות שכל ישר ושיתוף פעולה.

 

עו"ד אפרים זילוני, משמש כיו"ר האגף לכלכלה ולחברה בהסתדרות החדשה. המאמר משקף את דעתו בלבד.

 


 

 

חוק עבודת נשים (תיקון מס' 45), התש"ע-2010

 

מאת: הילה פורת, עו"ד*

 

ביום 4.2.2010 פורסם ברשומות תיקון לחוק עבודת נשים (תיקון מס' 45), התש"ע-2010 (להלן: "החוק"). להלן עיקרי התיקון לחוק.

 

ביום 4.2.2010 פורסם ברשומות תיקון לחוק עבודת נשים (תיקון מס' 45), התש"ע-2010 (להלן: "החוק").סעיף 7(ג)(4) ו-(ג1) לחוק עבודת נשים, התשי"ד-1954 (להלן – חוק עבודת נשים), מקנה לעובדת העוברת טיפולי פוריות או טיפולי הפריה חוץ-גופית, ולעובד העובר טיפולי פוריות, זכות להיעדר מעבודתם, בכפוף להודעה מראש למעביד ולאישור מהרופא המטפל על הצורך בהיעדרות בעת הטיפולים.סעיף 9(ה) לחוק עבודת נשים, מגן על עובדים כאמור לעיל מפני פיטורים בימי היעדרם מהעבודה, וכן בתקופה של 150 הימים שלאחר תום ההיעדרות, ללא היתר מאת שר התעשייה המסחר והתעסוקה. עוד קובע הסעיף, כי איסור הפיטורים לא יחול לגבי עובד או עובדת כאמור, שחלפו שנתיים מהיום הראשון להיעדרותם מהעבודה.

 

התיקון לחוק מרחיב את ההגנה מפני פיטורים הניתנת לעובדת ולעובד העוברים טיפולים כאמור, גם אם הם אינם נעדרים ממקום העבודה.

 

כך, נוסף על ההגנה מפני פיטורים בתקופת היעדרות ולאחריה, כאמור לעיל, תינתן הגנה גם לעובדת או עובד כאמור שאינם נעדרים מעבודתם, בתקופת הטיפולים האמורים לקראת ילדם הראשון או השני, וכן במשך תקופה של 150 ימים לאחר מועד תחילת טיפולי הפוריות או טיפולי ההפריה החוץ-גופית, לפי המאוחר, ובלבד שהעובדת או העובד הודיעו למעביד על הטיפולים לא יאוחר משלושה ימי עבודה ממועד מתן ההודעה המוקדמת לפיטורים, ואם לא ניתנה הודעה מוקדמת לפיטורים – ממועד הפיטורים, ומסרו למעביד אישור רופא כאמור בתוך 14 ימים מאותו המועד, לפי העניין.

 

עוד נקבע, כי הוראות אלו יחולו הן על עובדת או עובד קבועים והן על עובדת או עובד ארעיים או זמניים, ובלבד שעבדו אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה שישה חודשים לפחות.

 

הוראות החוק יחולו על עובדת או עובד שפוטרו מיום תחילתו של חוק זה ואילך (החל מיום הפרסום ברשומות – יום 4.2.2010).

 

* עו"ד הילה פורת – מומחית בדיני עבודה, מחברת הספר "דיני עבודה המדריך המלא"


 

נשים צעירות מעדיפות תפקיד תורם ומשפיע ומקום עבודה המאפשר איזון בין חיים מקצועיים לפרטיים

 

סקר חדש של אקסנצ'ר (accenture. ניו יורק: ACN) המעניקה ייעוץ ניהולי, שירותי טכנולוגיה ומיקור-חוץ בכל העולם מעלה, כי רוב נשות הקריירה הצעירות מצפות לפתח קריירות מתגמלות בעתיד, תוך איזון עם חיים אישיים ומספקים, וכי נשים השואפות להשגת יותר זמן אישי הן בעלות רף הכנסה גבוה יותר.

 

סקר אקסנצ'ר להצלחת נשים במקומות עבודה במילניום החדש, הקיף אלף נשים בגילאי 35-22, המועסקות במשרה מלאה בארה"ב - בה נשים יהוו, בקרוב, מחצית מכוח העבודה.

 

הסקר העלה, כי שתי הנקודות העיקריות להגדרת הצלחה במקום עבודה עבור נשים הן, איזון בין חיים אישיים למקצועיים (59%), ותפקיד בו הן יכולות להביא לשינוי, לתרום ולהשפיע (66%). גורמים אחרים כוללים מקום עבודה המספק ביטחון ויציבות כלכלית, סביבת עבודה חיובית, תקשורת פתוחה וחיובית עם ממונים, והזדמנויות לצמיחה מקצועית. עוד עולה כי 94% מהמשיבות סבורות שהן יכולות להשיג איזון בין חיים מקצועיים מתגמלים לחיים אישיים מספקים.

 

ממצאים נוספים:

  • סדרי עדיפויות: 66% ציינו חיי משפחה, ואילו 29% ציינו הצלחה בקריירה. עבור 33% מהמשיבות חשוב יותר להחזיק במשרה מאשר ליצור איזון בין עבודה לחיים אישיים.
  • מאפייני הצלחה מקצועית: 62% ציינו תנאים סוציאליים, ואילו 50% ציינו שעות גמישות.
  • גורמים מכריעים בקבלת תפקיד: 65% ציינו ביטחון בעבודה, ואילו 49% ציינו מקום שמעודד איזון בין העבודה לחיים האישיים. 33% בלבד ציינו בונוסים ו-29% ציינו הזדמנויות השקעה.
  • חסמי קריירה: 30% ציינו מדרג שכר נמוך לנשים, 12% בלבד ציינו נישואין, ו-29% ציינו מדיניות ארגונית לגבי לידה.
  • נשים בתפקידים בכירים: 46% מהמשיבות אמרו שיותר נשים מתמנות למשרות ניהול בכירות ודירקטוריונים לעומת המצב לפני חמש שנים. 20% בלבד דיווחו על מחסור בנשים בתפקידים בכירים ודירקטוריונים.
  • מכשולים מגדריים: 28% ציינו תרבות ארגונית שמעדיפה גברים, 26% ציינו דעות קדומות, ו-22% ציינו אפליה מינית.
  • מכשול עיקרי להצלחה: 26% ציינו תנאים סוציאליים לא מספקים, 26% ציינו היעדר מוטיבציה, ו-26% ציינו הולכת שולל על ידי קולגה.

 

לעיון ב - דוח המחקר המלא.


 

לכל אוהבי שלומי שבן

פסנתרן, מוזיקאי, אמן,

 

יוני רכטר, מארינה מקסימיליאן בלומין, שלמה גרוניך,

הזדמנות נפלאה להנות ולהעלות תרומה לאלין בית נועם - מוסד המטפל באופן איכותי ביותר בבוגרים בעלי מוגבלויות קשות (מאד!)

שאין להם פתרונות אחרים במדינתנו הקטנטונת...

 

אירוע ההתרמה יתקיים ביום חמישי 25.3.2010 בשעה 20:30 בהיכל התרבות ת"א.

כל הפרטים

לעיונכם: כתבה קצרה שפורסמה בעיתון הארץ.


 

המסע אל פסגת ניהול משאבי אנוש - מבט על ניהול משאבי אנוש מגג העולם - מנהיגות ומצוינות בתפקיד משאבי אנוש

 

דורון אראל וציק גלעד הרצו על המסע בכנס השנתי ה - 21 לניהול משאבי אנוש, שהתקיים בדצמבר 2009

להנאתכם - מבחר תמונות ותובנות מהמסע


 

 

 

As a general rule the most successful man in life is the man who has the best information.

 

Benjamin Disraeli

 

 

 


לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש


קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה
 
 
http://www.hrpedia.co.il/
כתב העת משאבי אנוש - שנה 23
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7464264 - 09
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 3202 הרצליה, 46104
Powered by Artvision | Truppo Websites