Always doing something new for the future


Be Connected to HR News HR Professionals and HR Professionalism

 

 

 

 


 

  יצאנו לדרך...

קול קורא לכנס השנתי ה - 22

לניהול משאבי אנוש בישראל

מועד הכנס: 22, 23 בנובמבר 2010

 

 

כניסה

 

טופס הגשת הצעות לכנס

 

אפשרויות פרסום וחשיפה בכנס

 

שימרו את התאריכים היטב היטב ביומניכם!

 

בהצלחה לכולנו

 


 

 

 

מנכ"לי אירופה סבורים כי פיתוח כשרונות ויכולות העובדים יביא להתאוששות כלכלית מתמשכת

  

 

סקר אקסנצ'ר ו - INSEAD:

סקר שביצעו חברת אקסנצ'ר (accenture. ניו יורק: ACN), המעניקה ייעוץ ניהולי, שירותי טכנולוגיה ומיקור-חוץ בכל העולם, וביה"ס המוביל למנהל עסקים – INSEAD מעלה, כי מרבית המנכ"לים באירופה סבורים שהיבשת תתאושש מהמצב הכלכלי בו היא נמצאת כיום באמצעות התמקדות בהיבטי חדשנות, ופיתוח הכשרונות והיכולות של העובדים.

 

ממצאי הסקר הם המוקד של דוח ושמו להחזיר את אירופה למסלול, אשר הוזמן על ידי התאחדות החברות בבלגיה (FEB). סקר המנכ"לים הקיף יותר מ-250 תשובות ממנכ"לים ומנהיגים נוספים מהסקטור הפרטי והציבורי באירופה.

 

המשיבים זיהו מספר תחומים ככאלה שיהיו בעלי השפעה על התאוששותה של אירופה, כמו גם צעדים מסוימים בהם יש לנקוט על מנת לשמר את אותה התאוששות:

  • 65% מהמנכ"לים, שחברותיהם הציגו צמיחה ב-2009, סבורים כי ביכולתה של אירופה להתאושש מהמצב הכלכלי בו היא שרויה כרגע ולהפוך לשחקנית מובילה בכלכלה העולמית עד 2020.
  • 75% סבורים כי השבת אמון הצרכנים הוא מהלך מפתח בדרך להתאוששות, וכי יש לטפל בתחום זה עד 2020.
  • יותר מ-66% אמרו כי חברותיהם תופסות חדשנות כחיונית להשבת עסקיהם אל המסלול.
  • 70% סבורים כי ניצול ושדרוג מאגר כוח האדם המגוון של אירופה במהלך חמש השנים הקרובות יהיה חיוני להצלחתה העסקית של היבשת.
  • 3% בלבד מקרב המשיבים סבורים כי נפתרו לחלוטין הבעיות עם המוסדות הפיננסיים. בממוצע יותר ממחצית המנכ"לים (54%) סבורים כי הבעיות בשווקים ובמוסדות הפיננסיים באירופה לא נפתרו, וכי קיימת סכנה ממשית כי הן יעלו מחדש במהלך חמש השנים הקרובות. עובדה זו נכונה גם לגבי מנכ"לים של חברות אשר הציגו מגמת צמיחה בשורת ההכנסות (50%).

ג'. פרנק בראון, דיקן INSEAD: "על אירופה לטפח את רוח היזמות שלה על מנת לחזק את בסיס הכשרונות באיזור. פעילות כזו תדרוש שיתוף פעולה שאפתני בין הסקטור הציבורי לפרטי".

 

אל הדוח המלא: http://www.altassets.com/pdfs/puttingeuropebackontrack.pdf


 

בעקבות מאמרו של של ד"ר מוטי נצר אשר פורסם בגיליון מספר 23 של ניוזלטר ניהול הגיוס קיבלנו את תגובתו של מתי רשף וחשבנו שראוי שתקראו אותה

 

עובדי הייטק – הדאגה לעתיד
מאת: מתי רשף

 

רקע
תדמית עובדי ההיטק בעיני רוב הציבור הינה של קבוצה אליטיסטית, אנשים מוכשרים המשתכרים היטב, חלקם בעלי אמצעים רבים, נהנים משכר גבוה, אופציות והנפקות, רכבי חברה צמודים, חלקם נוסעים ברכבי שטח מפוארים.
התדמית הזו מבוססת על המצב שהיה קיים לפני כמה שנים, ובעיקר עם "פרוץ" האינטרנט. היא היתה נכונה בעיקר לגבי עובדים במספר מצומצם של חברות, בעיקר חברות סטרט-אפ, אשר הצליחו לפרוץ לשוק העולמי באמצעות פיתוח מוצר תוכנה ייחודי, למכור את מוצריהם או להירכש ע"י חברות ענק.

המצב בפועל שונה מן התדמית עקב מספר סיבות שיתוארו בהמשך. יש בעיה חריפה של ירידה בפעילות ובשכר, ובעיקר - הקדמת גיל הפרישה.
מטרת המסמך הזה הינה להניע תהליך שמטרתו למצוא דרך להבטיח את עתיד העוסקים בענף בהגיעם לגיל שבו לא יוכלו למצוא עבודה במקצועם.
להמשך המאמר לחץ http://www.hrisrael.co.il/vault/files/mati-reshef.pdf


 

 

פניה אישית למנהלי משאבי אנוש

 

שמי חיים הלד, בימים אלו אני לוקח חלק בריכוז קורס הכשרה יחודי במקצועות הפרסום ויחסי הציבור לעיוורים וללקויי ראייה. מדובר בחמישה עשר סטודנטים עיוורים ולקויי ראייה

אשר נבחרו עפ"י תנאי קבלה קפדניים, במטרה להוות את חוד החנית שיוביל לפריצת דרך בתחום התעסוקה לבעלי מוגבלויות. הסטודנטים ברובם בעלי רקע אקדמי, כושר ביטוי לא רגיל,

ומוטיבציה גבוהה להשתלב בשוק תחרותי ומאתגר.  
הקורס מטעם עמותת "מרכז שיקום" הרצליה ובשיתוף משרד הרווחה ומשרד ההסברה והתפוצות, נועד להקנות כלים שימושיים אשר יאפשרו את שילובם  בשוק העבודה ובמקצועות אשר יבליטו

את יתרונותיהם כגון: דוברות, קופירייטינג ותקציבאות. 
וכמובן להוביל את שינוי הסטיגמה כלפי אנשים עם מוגבלות.
מדובר בקורס אינטנסיבי של כמאה מפגשים אשר יכלול סטאג' ופרויקט גמר. את הקורס ילוו משרדי פרסום ויח"צ מובילים כגון: גלעד תדמית, ברל'ה דוברות, למל כהן, ג.יפית, פרסומסום ועוד, שיקלטו סטז'רים בסיום הקורס.
במסגרת הקורס יכינו המשתלמים את עבודות הגמר שלהם על מותגי חברות שיירתמו וייתנו חסות כאשר החברות השונות יוכלו לעשות בהם שימוש תדמיתי ומסחרי. אנו מאמינים כי תרומה הדדית של חברות לקהילה ולהיפך היא מסר חברתי חשוב שיש לקדמו.
לפרטים:

חיים הלד  haimheld@gmail.com


 

 

דיווח אודות הריון על ידי מועמדת לעבודה – חובת הגילוי מול הזכות לפרטיות

מאת: עו"ד עופר קצנשטיין

 

(פסק הדין בעניין: עע 363/07 שרונה ארביב נ' פואמיקס בע"מ(

 

 לפני מספר שבועות רעשו ורגשו כותרות המדורים המשפטיים בעיתונות הכתובה ובאינטרנט עת דוּוח במסגרתם כיוצ"ב כותרות: "מועמדת לעבודה הנמצאת בהריון אינה חייבת לספר על הריונה בראיון עבודה".

 

 אלא שכפי שיבואר להלן, כותרת לחוד ומציאות לחוד. בית הדין הארצי לעבודה אומנם קבע בפרשת ארביב נ' פואמיקס הנ"ל כי "בדרך כלל" גוברת הזכות לפרטיות של העובדת/מועמדת לעבודה על חובת הגילוי החלה עליה, אך לצד זאת נקבע על ידו גם כי קיימים מקרים (שהינם היוצא מן הכלל) בהם תגבר חובת הגילוי על הזכות לפרטיות, ובהם תחול על המועמדת לעבודה חובה לדווח למעבידה הפוטנציאלי על הריונה, הגם אם הוא בתחילת דרכו.

להמשך לחץ http://www.hrisrael.co.il/vault/files/katzenstein.pdf

 

 

 

שלילת מלוא פיצויי הפיטורים בשל מעילהבאמון אף במקרה בו לא נגרם למעסיק נזק ממוני

מאת: עו"ד עופר קצנשטיין

 

(פסק הדין בעניין: טוליפ-פסחוביץ)

 

 

1.   פעמים רבות נדרשו בתי הדין לעבודה לשאלת זכאותו של מעביד לשלול מעובדו את תשלום פיצויי הפיטורים ודמי ההודעה המוקדמת. מקריאת פסקי הדין בנושא זה עולה כי ברוב הפעמים מבקשים המעסיקים לנקוט בצעדים אלו נוכח הפרות משמעת חמורות אותן ביצעו עובדיהם, הפרות משמעת המגיעות פעמים רבות לכדי מעשים פליליים או מעין פליליים.

 

2.   דוגמאות למעשים מסוג זה הינן גניבה, מעילה, רישום כוזב של שעות עבודה, נטילת סודות מסחריים והעברתם לאחר וכיוצ"ב. המכנה המשותף למעשים אלו הוא הנזק הכספי/ממוני אשר נגרם למעסיק עקב ביצועם.

להמשך לחץ http://www.hrisrael.co.il/vault/files/katzenstein1.pdf


 

 

אפשרות לעקל שכר עבודה - אחריות המעסיק

מאת: עו"ד הילה פורת

 

מעסיק של עובד, קיבל לידיו צו עיקול על משכורתו של העובד. לימים, איבד המעסיק את צו העיקול ועל כן לא העביר להוצאה לפועל את הסכומים שניתנים לעיקול מתוך משכורתו של העובד.

כתוצאה מכך, חייבה לשכת ההוצאה לפועל את המעסיק בחוב של העובד וזאת לאור רשלנותו. האם פעלה לשכת ההוצאה לפועל כדין?

להמשך לחץ http://www.hrisrael.co.il/vault/files/hila-porat5.pdf

 

 

עבודה בלילה והתשלום בעדה

מאת: עו"ד הילה פורת

 

עובד מועסק בחברה פרטית, שלא חל על עובדיה הסכם קיבוצי או צו הרחבה כלשהו, כל יום בין השעות 21:00-24:00 האם עבודתו נחשבת כעבודת לילה, ומה המשמעות של סיווג שכזה?

להמשך לחץ http://www.hrisrael.co.il/vault/files/hila-porat6.pdf

 

 

צבירת זכויות בתקופת ההודעה המוקדמת

מאת: עו"ד הילה פורת

 

עובד הועסק כמנהל שיווק בחברה פרטית כ-4 שנים. בעקבות אירוע שפגע ביחסי האמון שבינו לבין החברה, הוחלט בחברה לפטרו לאלתר. בין יתר הסכומים ששולמו לו, עקב סיום עבודתו, שילמה לו החברה גם תמורת הודעה מוקדמת בת חודש.

 

במהלך תקופת עבודתו, הפרישה החברה לטובת העובד כספים לקופת גמל (5% - עובד, 5% - מעביד). האם גם מתוך תמורת ההודעה המוקדמת יש לבצע הפרשות לקופת הגמל?

להמשך לחץ http://www.hrisrael.co.il/vault/files/hila-porat7.pdf

 

 

עודד ערמוני עו"ד - סקירת פסיקה

 

העלינו מספר פסקי דין של בתי הדין לעבודה, אשר התפרסמו בחודש החולף לחצו כאן http://www.hrisrael.co.il/vault/files/armoni_08.10.pdf


 

 

מנחם לפידור עו"ד - סקירת פסיקה וחקיקה

  

חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה (תיקון מס' 15), התש"ע–2010

התיקון קובע, בין היתר, כי על מעביד שדרש מעובד או ממועמד לעבודה מידע בנושא שהפליה בגינו אסורה לפי סעיף 2(א) בחוק, מוטל נטל ההוכחה שלא פעל בניגוד לחוק בעניינו של עובד או מועמד לעבודה.

להמשך לחץ http://www.hrisrael.co.il/vault/files/lapidor-08.10.pdf


 

 

  

OUR LIVES BEGIN TO END THE DAY WE BECOME SILENT ABOUT THINGS THAT MATTER

 

MARTIN LUTHER KING

 

 

 


לעיון בגיליונות קודמים של חדשות משאבי אנוש


קוראים יקרים! אם אינכם מעוניינים לקבל מכתב העת משאבי אנוש חדשות משאבי אנוש לחצו כאן
לתשומת לבכם! אתם יכולים ומוזמנים לסמן את התחומים שבהם אתם מעוניינים לקבל מאיתנו דוא"ל
מבקש להסיר את שמי מרשימת התפוצה שלכם לחלוטין - לחץ כאן
תודה רבה
 
 
http://www.hrpedia.co.il/
כתב העת משאבי אנוש - שנה 23
לפרטים על שירותי דיוור בטלפון רב קווי: 7464264 - 09
HUMAN RESOURCES MAGAZINE
כתובתנו: ת.ד. 3202 הרצליה, 46104
Powered by Artvision | Truppo Websites