אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

גיליון מספר 28

ינואר 2012

www.hrisrael.co.il

מה בגיליון
מבחן התוצאה  מאת: ד"ר מוטי נצר
למה שלא נתחיל את 2012 בעשייה של משהו אסטרטגי בתחום ה - Talent management?  מאת: Dr. john Sullivan
לשנות את העובדות - האם עובדים באמת יכולים להשתנות, האם מנהלים יכולים לסייע להם להשתנות, או שהם חייבים לעשות את השינוי לגמרי בעצמם? על סגנון ניהול פיגמליוניסטי בכניסה לתפקיד חדש.  מאת: אסנת חזן
מיומנויות חובה לעוסקים בגיוס  מאת: Morgan Hoogvelt
כמדי רבעון - תחזית התעסוקה העולמית  מאת: דליה נרקיס
רבעון בהמתנה - סיכום הרבעון השלישי של שנת 2011 וחודשים אוקטובר-נובמבר  מאת: אור בוברמן
מירב סלע-לוי מונתה למנהלת משאבי אנוש והבטחת האיכות של קבוצת אורטל משאבי אנוש  מאת: יפעת דהן-חורב
ירידה של כ-18% בביקוש לעובדים ברבעון האחרון של 2011 לעומת הרבעון השלישי של השנה סה"כ בשנת 2011 חלה עליה של כ-21% לעומת 2010  מאת: יפעת דהן-חורב
כולכם מוזמנים לכתוב, להגיב, לשאול ולתרום לשיח המקצועי
מבחן התוצאה
ד"ר מוטי נצר
יועץ בכיר מומחה לניהול משאבי אנוש ומרצה באוניברסיטאות ובמכללות אקדמאיות.
לשליחת אימייל לכותב הקש כאן
בתאריך 12.12.2011 התקבל בכנסת חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה. מטרת החוק להגביר ולייעל את אכיפתם של חוקי העבודה. החוק נחקק במטרה למנוע ממעסיקים אי ציות לחוקי עבודה, העסקה פוגענית, אי תשלום שכר ונלוות לשכר כנדרש בחוקי העבודה. לחוק משמעויות נרחבות בתחום ניהול והעסקת עובדים והגנה ושמירה על זכויותיהם ותנאי העסקתם. בחוק עצמו 58 סעיפים ו- 3 תוספות והוא יכנס לתוקף בעוד שישה חודשים. תמצתנו את עיקרי החוק והדגשנו את סעיפיו העיקריים:
למאמר המלא >>
למה שלא נתחיל את 2012 בעשייה של משהו אסטרטגי בתחום ה - Talent management?
Dr. john Sullivan
פורסם ב 19 בדצמבר 2011 ב ERE.net.
לשליחת אימייל לכותב הקש כאן
  שנה חדשה הינה תמיד הזדמנות להעלות את הרף על ידי עשיה אסטרטגית בנושא ה T.M. בחברות רבות, תכניות חדשות ותקציבים משאירים חותם דוקא בתחילת השנה, לכן, זה זמן מצוין לבדוק פעילות אסטרטגית פוטנציאלית שראויה לקידום ולהציבה כיעד בפני הצוות שלכם. לרוע המזל, רבים ממנהיגי T.M נמנעים מלקחת סיכון ולמרות שהם מדברים בעקביות על הצורך להיות יותר אסטרטגיים, הם מוצאים, לעיתים קרובות מידי, תירוצים שדוחים פעילויות אסטרטגיות אלה.מנהיגות ה H.R חייבת להקדיש זמן ולקיים דיון עם הצוות במאמץ לזהות בעיות עתידיות כמו גם הזדמנויות ואת הצעדים האסטרטגיים הנדרשים כתוצאה..במאמר זה נסקור רשימת פעילויות אסטרטגיות אשר ראוי שתהיינה בתכנית העבודה של חברות אם הן מחשיבות עצמן כטובות.
למאמר המלא >>
לשנות את העובדות - האם עובדים באמת יכולים להשתנות, האם מנהלים יכולים לסייע להם להשתנות, או שהם חייבים לעשות את השינוי לגמרי בעצמם? על סגנון ניהול פיגמליוניסטי בכניסה לתפקיד חדש.
אסנת חזן
יעוץ ופיתוח ארגוני
לשליחת אימייל לכותב הקש כאן
עינת, מנהלת שקראה את הספר "גלגל התנופה מטוב למצוין", התרשמה במיוחד מאחד העקרונות המתוארים בו: ארגונים מצוינים בוחרים את האנשים שלהם, ונפרדים ממי שאינו מחויב למטרות הארגון. עינת מונתה לאחרונה כמנהלת חדשה ליחידה ותיקה, וכמי שעובדת בארגון גדול עם איגוד עובדים חזק, אין לה סמכות לבחור את העובדים לצוות שלה. "מה אני יכולה לעשות?" התלוננה באוזניי, וחיפשה אמפתיה בקבוצת העמיתים.
למאמר המלא >>
מיומנויות חובה לעוסקים בגיוס
Morgan Hoogvelt
פורסם ב 12 באוקטובר 2012 ב ERE.net
לשליחת אימייל לכותב הקש כאן
 ככל שאני משתתף בירידי תעסוקה, כנסי גיוס, ארועי גיוס, או באמצעות שיחות עם מועמדים פוטנציאליים, אני ממשיך ולומד שהאנשים הלא נכונים משתתפים בארועים האלה ועובדים כמגייסים. כשחציתי את האולם ביריד תעסוקה שהתקיים לאחרונה, עוד בטרם התחיל הארוע, חיפשתי להציג את עצמי בפני הנציגים של כל החברות האחרות. הופתעתי שרבים מהם לא היו מסוגלים לתקשר ברמה שתייצג את החברה שלהם כראוי. ההתנהגות של הנוכחים בארוע הזה ובאירועים רבים אחרים מנבאת את ההתנהגות של מגייסים אלה בעבודתם במשרד ואיך הם מייצגים את החברה שלהם בכלי התקשורת האחרים כגון במדיה החברתית.מאוחר יותר, בעת שהמועמדים שטפו את היריד במטרה לפגוש את החברות, הייתי עד לאותם מגייסים כשהם יושבים מאחורי שולחנותיהם, אוכלים, משוחחים בטלפונים שלהם, ומפגינים בשפת הגוף שלהם שרצוי להם מאוד שלא יפריעו להם.
למאמר המלא >>
כמדי רבעון - תחזית התעסוקה העולמית
דליה נרקיס
יו"ר Manpower ישראל ומנהלת איזור מדינות אגן הים התיכון
לשליחת אימייל לכותב הקש כאן

 המעסיקים ב-31 מתוך 41 המדינות והטריטוריות שנסקרו צופים רמות שונות של גיוס חיובי במהלך הרבעון הראשון של 2012, למרות האתגרים המתמשכים וחוסר הוודאות המתפשט בשוקי העבודה בעולם.דליה נרקיס, יו"ר Manpower ישראל ומנהלת מדינות אגן הים התיכון:"תוכניות הגיוס של המעסיקים בישראל מתונות יותר בהשוואה לרבעון הקודם, אך נותרות חיוביות יחסית. ייתכן שהסיבה לכך היא שקצב הצמיחה צפוי להיחלש ברבעונים הבאים, כתוצאה מההאטה המורגשת באירופה ובמקומות אחרים. המעסיקים בישראל מגיבים לחוסר הוודאות הניכר בשוק העולמי, לגל המחאות החברתיות הקובלות על יוקר המחייה ולפערים המתרחבים בין קבוצות עובדים שונות. ייתכן שמחאות אלה, בשילוב עם ירידה בצריכה הפרטית וההאטה בקצב הצמיחה, עומדות מאחורי הקיטון הצפוי בקצב הגיוס". 

למאמר המלא >>
רבעון בהמתנה - סיכום הרבעון השלישי של שנת 2011 וחודשים אוקטובר-נובמבר
אור בוברמן
מנהלת יחידת המחקר - אתוסיה משאבי אנוש
לשליחת אימייל לכותב הקש כאן
בהשוואה שערכה מחלקת המחקר של אתוסיה בין הרבעון השני והשלישי של שנת 2011, אנו מזהים ירידה חדה של כ-15% בשיעור מחפשי העבודה המועסקים, וכן ירידה של 35% בשיעור העוזבים מרצון (המתפטרים). בדיקה של שיעורי הביקושים לעובדים מצביעה על מקור השינויים האלה. בעוד שבחציון הראשון של 2011 נרשמה עלייה ממוצעת של כ-33% בביקוש לעובדים בהשוואה לחציון השני של שנת 2010, הרי ששיעור הביקוש לעובדים בתעשיות ההייטק והביוטק התמתן ברבעון השלישי, ובחודשים אוקטובר-נובמבר אף נותר ללא שינוי. כלומר, היקף המשרות החדשות שנפתחו והיקף המשרות שאוישו היה כמעט זהה. משך תהליך הגיוס הממוצע עלה מ-3.5 שבועות בממוצע ל-5 שבועות.
למאמר המלא >>
מירב סלע-לוי מונתה למנהלת משאבי אנוש והבטחת האיכות של קבוצת אורטל משאבי אנוש
יפעת דהן-חורב
דוברת ומנהלת תקשורת שיווקית - אורטל משאבי אנוש
לשליחת אימייל לכותב הקש כאן
קבוצת אורטל משאבי אנוש מינתה את מירב סלע-לוי למנהלת משאבי אנוש והבטחת האיכות של הקבוצה. סלע-לוי, 35, בעלת תואר שני בלימודי עבודה מאוניברסיטת ת"א ותואר ראשון במדעי החברה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שימשה ב- 7 השנים האחרונות במגוון תפקידים ניהוליים בקבוצת אורטל, בין היתר כמנהלת פיתוח ארגוני בקבוצה, כמנהלת סניפים באזור השרון וכמנהלת לקוחות. במסגרת תפקידה כמנהלת משאבי אנוש והבטחת האיכות של קבוצת אורטל, אחראית סלע- לוי על גיוס ושימור עובדי סגל החברה, ייזום וביצוע פעילויות רווחה והדרכות לכלל עובדי החברה בדרגים השונים, אחריות על ביצוע ביקורות תקן ISO פנימיות וחיצוניות ועוד. מירב סלע-לוי נשואה ואם ל-2, תושבת צורן.
למאמר המלא >>
ירידה של כ-18% בביקוש לעובדים ברבעון האחרון של 2011 לעומת הרבעון השלישי של השנה סה"כ בשנת 2011 חלה עליה של כ-21% לעומת 2010
יפעת דהן-חורב
דוברת ומנהלת תקשורת שיווקית - אורטל משאבי אנוש
לשליחת אימייל לכותב הקש כאן
 השינויים בשוק העבודה הישראלי תואמים לתחזיות בנק ישראל - כך עולה מנתוני מדד אורטל משאבי אנוש, מחברות ההשמה וכוח האדם המובילות בישראל. על-פי המדד, סך הביקוש לעובדים בשנת 2011 היה אמנם גבוה יחסית לשנת 2010, אך השנה הסתיימה בתמונה אופטימית קצת פחות, כאשר ברבעון האחרון החלה מגמה של ירידה בביקוש לעובדים. על פי המדד, נרשמה ירידה של 16.7% בביקוש לעובדים לעומת הרבעון המקביל אשתקד (הרבעון הרביעי של 2010), וירידה של 18.2% לעומת הרבעון הקודם (רבעון 3 2011).
למאמר המלא >>

 

 

 

 

 

 

ההרשמה החלה!
תכנית ההתמחות הראשונה בפברואר 2012 !!!

 

 

המרכז האסטרטגי למצוינות ניהולית (HR Academy Israel) הוקם על ידי פרופ' צבי סגל,HR Israel (נאוה אלדר וחנוך סדן) וקובי ציטר, והושק בכנס השנתי ה – 23 לניהול משאבי אנוש בישראל 6-7 בדצמבר 2011.
יעודו של המרכז הוא לתת, לראשונה בישראל, סט כלים משולב, מתקדם ויישומי שנועד לחזק הן את הגדילה האישית והן את ההתפתחות המקצועית של העוסקים בניהול אנשים.

 

תכנית ההתמחות הראשונה של המרכז תיפתח בפברואר 2012 ותעסוק ב "פיתוח מובילות אישית ומקצועית" (היקף של 68 שעות)

 

התכנית השנתית (היקף של 188 שעות) בנויה משלושה רבדים:

· פיתוח צמיחה והצלחה אישית - חיזוק הגדילה האישית באמצעות התנסות בטכניקות לשיפור ניהול עצמי ושל אחרים, כלים לבניית קשרים חברתיים-עסקיים וחיזוק מיומנויות קריירה.


· אימוץ חדשנות בתחום ניהול אנשים - שדרוג המובילות המקצועית בתחום ניהול אנשים, באמצעות חשיפה והתנסות בכלים, טכניקות והמודלים העדכניים ביותר.

 
· פיתוח חשיבה עסקית מנצחת - חיזוק מעמדו של איש משאבי אנוש כשותף עסקי, באמצעות למידת כלים יישומים, טכניקות ביצוע והמודלים העדכניים ביותר בתחום הניהול העסקי.


למרכז סגל מרצים ומנחים המשלב את בכירי מנהלי משאבי אנוש, צמרת המנחים בתחום הגדילה האישית, מובילי תחום ניהול אנשים באקדמיה ומומחים עסקיים בינלאומיים. כל סגל המרצים והמנחים של המרכז האסטרטגי למצוינות ניהולית עומד בשלושה קריטריונים מרכזיים: מובילות אישית, חוד חנית מקצועי ומנהיגות עסקית...ולכן, אין זה מפתיע, שהוא נחשב, כבר עתה, למובחר והייחודי מסוגו בישראל.

 

בנוסף, המרכז האסטרטגי למצוינות אישית וניהולית (HR Academy Israel) אימץ מספר עקרונות ליבה שנועדו להבטיח את הצלחת תהליך הלמידה, איכות ההפנמה ויעילות היישום:


· תמיכה אקדמית ומקצועית רציפה מחברות ואוניברסיטאות מובילות מישראל ומחו"ל


· בקרה קבועה, התחדשות מתמדת ושמירת המצוינות באמצעות מועצה אקדמית מייעצת


· לווי ותמיכה אישית ומקצועית לכל המשתתפים במהלך התכנית וגם לאחר סיומה


· מסלולי למידה נפרדים לפי וותק ורמת תפקיד של הלומד


· גמישות מבנית המאפשרת השתתפות רק בחלק משלושת רבדי התכנית

 


אודות המרכז:   www.HRacademy.co.il     טלפון: 09-7748382


פרטים נוספים והרשמה: 

 

 מנהל המרכז - קובי ציטר      050-8581010        kobi@hracademy.co.il

 

נשיא המרכז ומנהל אקדמי - פרופ' צבי סגל    052-6095157     zwi@hracademy.co.il 

 

הרשמה / הסרה

מבקש/ת

לשלוח אלי הניוזלטר ניהול הגיוס בקביעות (הניוזלטר נשלח חינם)

להסיר אותי מתפוצת הניוזלטר

חדשות, סקרים

מבקש/ת

 

מדד מנפאואר - ביקוש עובדים
מדד מנפאואר - היי-טק
מדד מנפאואר - בכירים

 

מדד העדרויות

מדד חשבים ה.פ.ס להיעדרות מן העבודה: המידע בחסות חברת חשבים - HPS מידע עסקי בע"מ.
לידיעה המלאה הקש כאן
בקרו באתר
www.hrisrael.co.il

מבחן התוצאה

טיפים, מידע וחידושים בתהליכי מיון וגיוס עובדים
מאת: ד"ר מוטי נצר

 

חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה


בתאריך 12.12.2011 התקבל בכנסת חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה. מטרת החוק להגביר ולייעל את אכיפתם של חוקי העבודה.

החוק נחקק במטרה למנוע ממעסיקים אי ציות לחוקי עבודה, העסקה פוגענית, אי תשלום שכר ונלוות לשכר כנדרש בחוקי העבודה.

לחוק משמעויות נרחבות בתחום ניהול והעסקת עובדים והגנה ושמירה על זכויותיהם ותנאי העסקתם.

הגיליון החדש

הזמנת מנוי
אפשרויות פרסום
בניוזלטר

מדריך העסקים

הכשרת מנהלי גיוס
חברות השמה
אתרים לגיוס עובדים
head hunting
מיון, גיוס והשמה-היי טק
מיון, גיוס והשמה-אנשי מכירות
מיון, גיוס והשמה-ביוטכנולוגיה
מיון, גיוס והשמה-בכירים
מיון גיוס והשמה מנהלי ועובדי שירות
מיון, אבחון, גיוס, שירותי outsourcing
ניתוח עיסוקים ותפקידים
מכונים למיון ואבחון מועמדים
בדיקת אמינות (פוליגרף)
מרכזי הערכה
גרפולוגיה
expatriate services
relocation
מיון אבחון וגיוס בחו"ל
מיון אבחון וגיוס בחו"ל outsourcing
תוכנה לניהול הגיוס והמיון
תוכנה לניהול מועמדים

הצטרפו למדריך העסקים

הסבר למצטרפים
טופס הצטרפות למדריך

הניוזלטר משאבי אנוש ניהול הגיוס, יוצא לאור על ידי איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ מו"ל הירחון משאבי אנוש (1988), יוזמי ומארגני הכנסים השנתיים של מנהלי משאבי אנוש ומנהלי ההדרכה בישראל www.hrisrael.co.il
הניוזלטר מופץ חינם.

מנכ"לים משותפים:
עורכת: 
גרפיקה:
שירות לקוחות:

עורכת תוכן ומנהלת האתר
מודעות ופרסום בנרים במערכת:

נאוה אלדר: nava@hrisrael.co.il   חנוך סדן: chanoch@hrisrael.co.il
נאוה אלדר

ארטויז'ן

סיגל ברק: sigal@hrisrael.co.il
מוריה מזור: hrinfo@hrisrael.co.il
 hrinfo@hrisrael.co.il

הסכם לשיתוף פעולה עם:
ERE Media (www.ere.net), the leading online provider of information and networking opportunities for recruitment and HR professionals

מען למכתבים: איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ
ת.ד. 3202 הרצליה, 46104
טלפון (רב קווי) 09-7464264

כל הזכויות שמורות ©  שמירה על פרטיות
Powered by Artvision | Truppo Websites