אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

גליון מספר 4

מאי 2012

www.hrisrael.co.il

 
דבר העורכת - הילי קריזלר, רו"ח, ראש מחלקת תגמול מנהלים ועובדים, קבוצת הייעוץ,  Israel

אנו שמחים להגיש לכם מידעון זה, המוקדש לסוגיות בתחום משאבי אנוש ובדגש על נושאי התגמול וההטבות.

מטרתו של מידעון זה היא לסייע לחברי דירקטוריון, מנהלים בכירים,מנהלי משאבי אנוש ואנשי המקצוע בנושא תגמול והטבות להתעדכן במיטב הידע המקצועי והחידושים בתחום. גיליון זה הינו החמישי בסדרה ומופץ אחת לכ- 3 חודשים.

בכל גיליון מוצגים מיטב הפרסומים מהארץ ומהעולם בנושא משאבי אנוש, תגמול והטבות שליקטנו עבורכם בתקופה החולפת, מחקרים בתחום ומאמרים מקצועיים בנושאים רלוונטיים.


כחלק מהרצון לשפר, נשמח לקבל המלצות והצעות לנושאים שיכללו במידעונים הבאים.

 

 

בשיתוף עם מחלקת תגמול מנהלים ועובדים, קבוצת הייעוץ, PwC Israel

  * יודגש כי סקירות ומאמרים אשר נכתבו על-ידי גורמים שונים הינם באחריותם בלבד.

מה בגיליון

סקר שכר 2011 - 2012  מאת: WorldatWork

האם תוכנית ה- ESPP שכמעט נעלמה חוזרת לאופנה?  מאת: יניב שריון

הון אנושי ותגמול בזמן משבר  מאת: WorldatWork

השינויים הצפויים בחבילות התגמול של מנהלים בשנה הקרובה  מאת: PwC UK

סקירה חודשית – אפריל 2012  מאת: PwC Saratoga

סקירה חודשית – מרץ 2012 - שיפור תהליך קליטת עובד חדש  מאת: PwC Saratoga


כולכם מוזמנים לכתוב, להגיב, לשאול ולתרום לשיח המקצועי

סקר שכר 2011 - 2012
מאת: WorldatWork
לתגובה הקש כאן
סקר השכר מציג צפי לעליה קלה בשכר העובדים. הסקר מציג 3 נקודות עיקריות: 1. 8 מתוך 10 חברות מתקצבות עדכון שכר של 2% -4% בלבד. 2. מעט מאוד חברות מתקצבות עדכון שכר של מעל 4% (במטרה לפצות על תקופת המיתון). 3. אחוז האבטלה יוצר חוסר איזון קל המאפשר לחברות להיות תחרותיות אך מנגד לבצע עדכוני שכר שאינם גבוהים במיוחד.
למאמר המלא >>
האם תוכנית ה- ESPP שכמעט נעלמה חוזרת לאופנה?
מאת: יניב שריון
מנכ"ל ניהול תכניות הטבה לעובדים, בית ההשקעות – תמיר פישמן
לתגובה הקש כאן
תכנית ה ESPP הינה תכנית בה עובדי החברה שמצטרפים לתכנית רוכשים את מניות החברה, בדרך כלל כל 6 חודשים, בהנחה ממחיר השוק, כאשר רכישת מניות החברה ממומנת על ידי העובד באמצעות הפרשה חודשית בשכר. מנתוני הסקר השנתי לשנת 2011 של ה National Association of Stock Plan Professionals עולה כי תכנית ה ESPP ממשיכה להיות מרכיב חשוב באסטרטגית התגמול ההונית וכי בשנת 2011 חל גידול במספר החברות שיש להן תכנית ESPP בקרב חברות ציבוריות.
למאמר המלא >>
הון אנושי ותגמול בזמן משבר
מאת: WorldatWork
לתגובה הקש כאן
המשבר הכלכלי סיפק הזדמנות לבחון את תוכניות התגמול השונות בתקופות קשות. האם מה ש"עובד" בתקופות טובות טוב גם בתקופות מאתגרות? איזה שיעור ניתן ללמוד מלקחי העבר על מנת לעזור לאנשי משאבי אנוש ואנשי אסטרטגית התגמול לבנות תוכניות תגמול המתאימות לתקופות מאתגרות. מחקר זה כולל התייחסות לנושאים אלו.
למאמר המלא >>
השינויים הצפויים בחבילות התגמול של מנהלים בשנה הקרובה
מאת: PwC UK
לתגובה הקש כאן
ממחקר שנערך על ידי פירמת PwC UK בקרב מנהלים בכירים בבריטניה בקשת נרחבת של חברות עולות, בין היתר, המסקנות הבאות בהתייחס לשינויים הצפויים בחבילות התגמול בשנה הקרובה: * שכר: עליה בשכר צפויה להתרחש בשיעורים נמוכים של כ- 2%- 4% בלבד * מענק שנתי: 1/3 מהחברות מתכננות לבצע שינוי בתוכנית השנתית (התאמה לשוק, התאמה לאסטרטגיה ועוד). * 1/4 מהחברות ביצעו שינוי בתוכנית התגמול הקיימת במטרה לשלב מדד סיכון כחלק מתוכנית התגמול.
למאמר המלא >>
סקירה חודשית – אפריל 2012
מאת: PwC Saratoga
לתגובה הקש כאן
הסקירה חודשית של סרטוגה (אפריל 2012) עוסקת בשלושה נושאים עיקריים: 1. התפיסה המוטעית בפיתוח מערכת מדידת ביצועי העובדים ו/או החברה (Dash-Board/ Score-Card) – סקירה זו תכלול תיאור של 2 טעויות מקובלות והמלצות לתיקון. 2. מאמר הדן בנקודות המפתח המשפיעות על מנכ"ל בקבלת החלטות. 3. המשך עליה באחוז התחלופה של עובדים מוכשרים (Talent) זו השנה השנייה ברציפות. המאמר מציג את אופן חישוב אחוז התחלופה ומה המניעים של עובדים אילו לעזיבה.
למאמר המלא >>
סקירה חודשית – מרץ 2012 - שיפור תהליך קליטת עובד חדש
מאת: PwC Saratoga
לתגובה הקש כאן
דוח PwC Saratoga מצא כי אחד מכל ארבעה עובדים עוזבים במהלך השנה הראשונה לעבודה בחברה. עוד מראה הדוח כי ניתן להקטין ולשפר את אחוזי התחלופה על – ידי בניית תהליך קליטה מקיף יותר. תהליך הקליטה המוצע כולל שילוב של פעולות שונות המתחילות כבר בתהליך הגיוס ומחייבות את שיתוף הפעולה של היחידות השונות בארגון (כגון: משאבי אנוש, מערכות מידע, שכר ועוד) בדיוק כמו שיתוף פעולה של צוות ביחידה עסקית המאפשר לעובד החדש להסתגל לסביבה החדשה בצורה טובה ופרודוקטיבית יותר. בנוסף, מציג הדוח המלצה ליצירת שתי נקודות הערכה עבור העובד החדש: האחת – לאחר חודש ימים, והשנייה – לאחר שישה חודשי עבודה כאשר בכל אחת מנקודות ההערכה יש להתייחס לנושאים אחרים.
למאמר המלא >>
 
הניוזלטר משאבי אנוש ניהול השכר, יוצא לאור על ידי איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ מו"ל הירחון משאבי אנוש (1988), יוזמי ומארגני הכנסים השנתיים של מנהלי משאבי אנוש ומנהלי ההדרכה בישראל www.hrisrael.co.il
הניוזלטר מופץ חינם.
מנכ"לים משותפים:
עורכת: 
עורכת מקצועית:
שירות לקוחות:

עורכת תוכן וניהול האתר:

מודעות ופרסום באנרים במערכת:

נאוה אלדר: nava@hrisrael.co.il   חנוך סדן: chanoch@hrisrael.co.il
נאוה אלדר

הילי קריזלר: heelee.kriesler@il.pwc.com

סיגל ברק: sigal@hrisrael.co.il
מוריה מזור: hrinfo@hrisrael.co.il
 hrinfo@hrisrael.co.il

מען למכתבים: איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ
ת.ד. 3202 הרצליה, 46104
טלפון (רב קווי) 09-7464264

כל הזכויות שמורות©  שמירה על פרטיות
Powered by Artvision | Truppo Websites