אם אינכם רואים מייל זה כראוי לחצו כאן

גליון מספר 3

09/01/2012

www.hrisrael.co.il

אנו שמחים להגיש לכם מידעון זה, המוקדש לסוגיות בתחום תגמול והטבות. מהיכרות מעמיקה עם המגמות העדכניות בתחום זה בישראל, אנו מבחינים בתקופה האחרונה, ויותר מתמיד, במגמה של התמקצעות התחום והבנה של חברות שעליהן לשפר את אופן הניהול של הנושא.
מטרתו של מידעון זה היא לסייע לחברי דירקטוריון, מנהלים בכירים ואנשי המקצוע בנושא תגמול והטבות להתעדכן במיטב הידע המקצועי והחידושים בתחום. גיליון זה הינו השלישי בסדרה ומופץ מידי 3 – 4 חודשים.
בכל גיליון נציג את מיטב הפרסומים מהארץ ומהעולם בנושא תגמול והטבות שליקטנו עבורכם בחודשים האחרונים, מחקרים בתחום, מאמרים מקצועיים בנושאים רלוונטיים וכן ניתן במה לאנשי המקצוע בתחום – מנהלי שכר והטבות בארגונים, ויועצים מתחומים שונים – אשר יציגו פרקטיקות מובילות המיושמות בארגונים.
נשמח לקבל המלצות והצעות לנושאים שיכללו במידעונים הבאים.
דבר העורכת - הילי קריזלר, רו"ח, ראש מחלקת תגמול מנהלים ועובדים, קבוצת הייעוץ,  Israel

אנחנו נמצאים היום בפתחה של שנה חדשה. רבים צופים כי שנה זו תביא עימה אתגרים רבים וכי השנה חברות יאלצו להתמודד עם משבר כלכלי עולמי. בפתחה של שנה זו, נושא התגמול והתמרוץ הופך להיות חשוב מאי פעם. בעיתות משבר, חברות רבות מהדקות חגורה. אך הצורך להדק חגורה, אל לו להיות שווה ערך לעצירה של תוכניות תגמול ותמרוץ. בזמנים מאתגרים יותר כלכלית, מומלץ לחברות לעשות שימוש יעיל וזהיר במשאבים המצומצמים העומדים לרשותם. זמנים כאלו הינם זמנים בהם חברות תלויות עוד יותר בעובדי המפתח שלהם, בכדי שישגו את היעדים שהציבו לעצמן. לכן, גם בזמנים אלו, יש צורך לבחון את תוכניות התגמול ולבנות אותן כך שיעודדו להשגת היעדים, גם אם בפועל, התוצאות עלולות להיות פחות טובות מבשנים קודמות. במקרים רבים אנו שומעים חברות הטוענות ש"בזמנים קשים – אין בונוסים". לעיתים אמירה זו מתאימה למצב. עם זאת, אין לראות בה כאמת אחת – ומומלץ לבחון את האם וכיצד שימוש נכון ויעיל במשאבים מצומצמים יותר, מסייע לארגון להניע את עובדיו ולהשיג את המטרות שהציב לעצמו.

 

 

הצטרפו אלינו לקבוצת Compensation & Benefits של PwC Israel  ב- Linkedin

הקבוצה מיועדת לבעלי תפקידים בתחום התגמול וההטבות ומנהלים העוסקים בנושא.
PwC Israel הקימה את הקבוצה במטרה לשתף אתכם בתכנים מקצועיים רלוונטיים מהארץ ומהעולם,
וליצור מקום בו נוכל לדון בשאלות, דילמות ואתגרים איתם אנו מתמודדים ביום יום.

כמו כן, הקבוצה מאפשרת הכרות עם קולגות וחיפוש או איתור מועמדים מתחום התגמול וההטבות בשעת הצורך.

מה בגיליון

תכניות תגמול למנהלים בכירים 2010  מאת: PwC Israel

סנקציות חדשות על אי מסירת הודעה בדבר תנאי עבודה  מאת: רונית יפה, עו"ד- מנהלת מחלקת דיני עבודה

מחקר העוסק במודלי תגמול קיימים  מאת: PwC UK

מחקר המתמקד באיתור גיוס ושימור עובדי מפתח בקרב חברות בצפון אמריקה  מאת: WorldatWork

הדו"ח השנתי  מאת: Saratoga


כולכם מוזמנים לכתוב, להגיב, לשאול ולתרום לשיח המקצועי

תכניות תגמול למנהלים בכירים 2010
מאת: PwC Israel
לתגובה הקש כאן
כמדי שנה, גם השנה, ביצעה קבוצת הייעוץ של PwC Israel מחקר השוואתי, בו נבחנו היבטים שונים של חבילות התגמול של מנהלים בכירים בחברות ציבוריות גדולות בישראל. ממצאי המחקר כוללים התייחסות לנושאים הבאים: • מגמות בתכניות תגמול מנהלים בשנים 2008 – 2010; • ניתוח תכניות התגמול של מנהלים נכון לשנת 2010; • השוואה בין תכניות התגמול של נושאי משרה- יו"ר, מנכ"ל וסמנכ"לים בחברות מדד ת"א 100 בשנת 2010.
למאמר המלא >>
סנקציות חדשות על אי מסירת הודעה בדבר תנאי עבודה
מאת: רונית יפה, עו"ד- מנהלת מחלקת דיני עבודה
נחושתן ספרן שרף יפה, משרד עו"ד
לתגובה הקש כאן
בהתאם לחוק הודעה לעובד (תנאי עבודה), תשס"ב-2002, חובה למסור לעובד הודעה בכתב בדבר תנאי עבודתו או בדבר שינויים בתנאי עבודתו. הסנקציה בגין אי מתן הודעה כזו הייתה, עד היום, פלילית בלבד וקנס בצידה. החל מיום 11.12.11 עתיד להיכנס לתוקף תיקון לחוק הודעה לעובד) שפורסם כבר בחודש אוגוסט 2011) ,לפיו אי מתן הודעה בכתב על תנאי עבודה או על שינויים מאפשרת לבית הדין לעבודה לתת צווי מניעה או צווי עשה כנגד המעביד, ואף לחייב את המעביד ב"פיצויים לדוגמא", לטובת העובד, בגין ההפרה. ה"פיצויים לדוגמא" הינם פיצויים עונשים, ולצורך פסיקתם אין צורך בהוכחת נזק. שיעור הפיצוי הקבוע בחוק הוא עד 15,000 ש"ח(!) אך בית הדין לעבודה רשאי לפסוק פיצויי בסכום אחר "מטעמים מיוחדים שיירשמו".
למאמר המלא >>
מחקר העוסק במודלי תגמול קיימים
מאת: PwC UK
לתגובה הקש כאן
המחקר מציג פגמים במודלי תגמול בכירים לטווח ארוך הקיימים כיום בבריטניה ומציע מספר המלצות שיסייעו ליישום תוכנית תגמול טובה יותר. בין המלצות אלו: 1. תוכנית תגמול אחידה לא בהכרח מתאימה לכל מנהל 2. בניית תוכנית פשוטה,ברורה ושקופה 3. הצבת יעדים ברי השגה, אך מאתגרים
למאמר המלא >>
מחקר המתמקד באיתור גיוס ושימור עובדי מפתח בקרב חברות בצפון אמריקה
מאת: WorldatWork
לתגובה הקש כאן
על אף המצב הכלכלי ואחוזי האבטלה הגבוהים, כמעט 60% מהחברות בצפון אמריקה מדווחות על עלייה בקשיי איתור גיוס עובדים איכותיים מאז 2010. להלן הממצאים העיקריים של מחקר המתמקד במגמות תגמול ותוכניות ניהול אנשי המפתח בקרב חברות בצפון אמריקה.
למאמר המלא >>
הדו"ח השנתי
מאת: Saratoga
לתגובה הקש כאן
הדוח מכיל מידע אודות כ-300 חברות מ-12 ענפי משק אשר סיפקו מידע אודות שנת 2010. החברה הממוצעת בדוח בעלת מחזור הכנסות של 5.3 מיליארד דולר ויותר מ-19,000 עובדים. ממצאי הדוח מתייחסים לארה"ב בלבד. הדוח כולל מספר רב של מדדים, הכוללים, בין היתר, פריון עבודה, גוון אנושי (Diversity), איכות הגיוסים, תחלופת עובדים, יעילות פונקצית משאבי אנוש, תגמולים והטבות, עלויות עובד ומוטת שליטה בארגון. להלן הממצאים העיקריים העולים מהדוח:
למאמר המלא >>
 
הניוזלטר משאבי אנוש ניהול השכר, יוצא לאור על ידי איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ מו"ל הירחון משאבי אנוש (1988), יוזמי ומארגני הכנסים השנתיים של מנהלי משאבי אנוש ומנהלי ההדרכה בישראל www.hrisrael.co.il
הניוזלטר מופץ חינם.
מנכ"לים משותפים:
עורכת: 
עורכת מקצועית:
שירות לקוחות:

עורכת תוכן וניהול האתר:

מודעות ופרסום באנרים במערכת:

נאוה אלדר: nava@hrisrael.co.il   חנוך סדן: chanoch@hrisrael.co.il
נאוה אלדר

הילי קריזלר: heelee.kriesler@il.pwc.com

סיגל ברק: sigal@hrisrael.co.il
מוריה מזור: hrinfo@hrisrael.co.il
 hrinfo@hrisrael.co.il

מען למכתבים: איוש פיתוח כישורי אנוש בע"מ
ת.ד. 3202 הרצליה, 46104
טלפון (רב קווי) 09-7464264

כל הזכויות שמורות©  שמירה על פרטיות
Powered by Artvision | Truppo Websites